Etusivu › Työnantajat › Charter Communications, Inc. › Software Engineer III
Software Engineer III yrityksessä Charter Communications, Inc.: H-1B-palkat
28 työehtohakemusta tehtävänimikkeelle Software Engineer III yrityksessä Charter Communications, Inc.. Tarjotun peruspalkan mediaani $90 979; keskimmäinen puolikas $85 426–$100 186.
Hakemukset (LCA)28
Tarjotun palkan mediaani$90 979
Palkkojen keskiosa$85 426–$100 186
10.–90. persentiili$70 900–$112 593
Tilivuoden mukaan
| Tilikausi | LCA:t | Mediaanipalkka |
|---|---|---|
| Tilikausi 2023 | 2 | $105 490 |
| Tilikausi 2024 | 10 | $94 276 |
| Tilikausi 2025 | 11 | $90 397 |
| Tilikausi 2026 | 5 | $94 578 |
Hakemukset
| Peruspalkka | Sijainti | Jätetty | Alkamispäivä | Tila |
|---|---|---|---|---|
| $112 424–$127 700 Taso II | Charlotte, NC | 19.2.2026 | 21.8.2026 | Vahvistettu |
| $70 900–$127 700 Taso II | Maryland Heights, MO | 20.11.2025 | 18.3.2026 | Vahvistettu, sitten peruutettu |
| $90 397–$127 700 Taso II | Maryland Heights, MO | 30.6.2025 | 16.12.2025 | Vahvistettu, sitten peruutettu |
| $70 900–$127 700 Taso I | Maryland Heights, MO | 12.6.2025 | 14.11.2025 | Vahvistettu |
| $111 142–$140 470 | Greenwood Village, CO | 3.6.2025 | 1.10.2025 | Vahvistettu, sitten peruutettu |
| $94 578–$140 470 Taso I | Greenwood Village, CO | 28.4.2025 | 26.9.2025 | Vahvistettu, sitten peruutettu |
| $90 397–$127 700 Taso II | Maryland Heights, MO | 9.4.2025 | 12.9.2025 | Vahvistettu, sitten peruutettu |
| $70 900–$127 700 Taso I | Maryland Heights, MO | 4.4.2025 | 6.9.2025 | Vahvistettu |
| $90 397–$127 700 Taso II | Maryland Heights, MO | 27.3.2025 | 13.9.2025 | Vahvistettu |
| $94 578–$140 470 Taso I | Englewood, CO | 6.3.2025 | 23.6.2025 | Vahvistettu |
| $70 900–$127 700 Taso I | Maryland Heights, MO | 5.12.2024 | 30.5.2025 | Vahvistettu |
| $91 645–$127 700 Taso I | Charlotte, NC | 20.11.2024 | 21.1.2025 | Vahvistettu |
| $112 174–$127 700 Taso III | Maryland Heights, MO | 21.10.2024 | 21.3.2025 | Vahvistettu |
| $112 986–$127 700 Taso II | Charlotte, NC | 9.10.2024 | 27.3.2025 | Vahvistettu, sitten peruutettu |
| $90 397–$127 700 Taso II | St. Louis, MO | 25.9.2024 | 11.3.2025 | Vahvistettu |
| $112 986–$127 700 Taso II | Charlotte, NC | 24.7.2024 | 1.10.2024 | Vahvistettu |
| $97 573–$127 700 Taso IV | Maryland Heights, MO | 8.7.2024 | 8.10.2024 | Vahvistettu |
| $85 426–$127 700 Taso II | Maryland Heights, MO | 25.6.2024 | 6.9.2024 | Vahvistettu |
| $70 900–$127 700 Taso I | Maryland Heights, MO | 3.6.2024 | 5.8.2024 | Vahvistettu |
| $87 443–$139 500 Taso I | Greenwood Village, CO | 25.4.2024 | 1.10.2024 | Vahvistettu |
| $99 851–$139 500 | Englewood, CO | 11.4.2024 | 10.7.2024 | Vahvistettu |
| $99 851–$139 500 | Englewood, CO | 11.4.2024 | 10.7.2024 | Vahvistettu |
| $85 426–$127 700 Taso II | Maryland Heights, MO | 8.3.2024 | 6.7.2024 | Vahvistettu |
| $90 979–$139 500 Taso II | Greenwood Village, CO | 17.1.2024 | 29.1.2024 | Vahvistettu |
| $101 192–$127 700 Taso II | Coppell, TX | 7.11.2023 | 21.11.2023 | Vahvistettu |
| $85 426–$127 700 Taso II | Maryland Heights, MO | 6.11.2023 | 24.3.2024 | Vahvistettu, sitten peruutettu |
| $90 979–$139 500 Taso II | Greenwood Village, CO | 20.9.2023 | 25.10.2023 | Vahvistettu |
| $120 000–$125 000 Taso II | Greenwood Village, CO | 11.11.2022 | 28.11.2022 | Vahvistettu |
Software Engineer III kaikissa yrityksissä →
Muut tehtävät yrityksessä Charter Communications, Inc.
- Software Engineer IV$98 062
- Principal Engineer I$137 925
- BI ETL Developer II$103 896
- Software Engineer V$117 021
- Systems Engineer IV$122 206
- Software Engineer VI$133 973
- Network Engineer III$107 702
- Network Engineer IV$112 137
- Principal Engineer II$159 598
- Systems Engineer III$102 482
- Principal Software Engineer I$140 046
- BI Application Developer II$101 109
- Principal Architect I$134 482
- BI ETL Developer III$115 651
- Senior Software Developer$103 896
- Principal Architect II$133 973
- Network Engineer II$89 398
- Software Developer$85 114
- Systems Engineer II$95 462
- Lead Software Developer$122 970
- DevOps Engineer$102 773
- BI Architect II$117 582
- Sr. Test Engineer$112 481
- Lead Test Engineer$130 686
Palkat ovat hakemuksessa tarjotun palkan alarajaa, muunnettuna vuosituksi; tilastoissa käytetään vain sertifioituja kokoaikaisia hakemuksia. LCA ei ole viisumipäätös, ja yksi LCA voi kattaa useita tehtäviä. Lähde: Yhdysvaltain työministeriö, OFLC LCA -tilastot, tilivuodet 2023–2026 (viimeisin päätös 30.6.2026).