Etusivu › Työnantajat › CK-12 Foundation, Inc.
CK-12 Foundation, Inc.: H-1B-palkat ja sponsorointi
CK-12 Foundation, Inc. jätti 6 työehtohakemusta H-1B- ja liittyville viisumeille tilivuosina 2023–2026; sertifioitu: 6. Tarjotun palkan mediaani: $219 639.
Sponsoroi CK-12 Foundation, Inc. H-1B-viisumeja?
CK-12 Foundation, Inc. jätti 6 työehtohakemusta tilivuosina 2023–2026, viimeisin jätetty 11.11.2025. LCA on H-1B-hakemuksen ensimmäinen vaihe, joten työnantaja on sponsoroinut tai valmistautunut sponsoroimaan H-1B-työntekijöitä; se ei takaa sponsorointia millekään tietylle tehtävälle. Tarkista työnantajan omat työpaikkailmoitukset.
Palkat tehtävänimen mukaan
| Tehtävänimike | LCA:t | Mediaanipalkka |
|---|---|---|
| Software Developer | 2 | $168 947 |
| Principal Software Developer | 2 | $236 145 |
| Lead Software Engineer | 1 | $219 639 |
| Lead Software Developer | 1 | $219 639 |
Hakemukset tilivuosittain
| Tilikausi | LCA:t | Mediaanipalkka |
|---|---|---|
| Tilikausi 2023 | 4 | $202 546 |
| Tilikausi 2026 | 2 | $219 639 |
Yleiset palkkatasot
Työministeriö määrittää neljä yleistä palkkatasoa kullekin ammatille ja alueelle, tasolta I (sisäänpääsy) tasolle IV (täysin pätevä). Työnantaja valitsee tasoa, joka vastaa tehtävän vaatimuksia.
Missä tehtävät sijaitsevat
Ammatit
Viimeisimmät hakemukset
| Tehtävänimike | Peruspalkka | Sijainti | Jätetty | Alkamispäivä | Tila |
|---|---|---|---|---|---|
| Lead Software Engineer | $219 639 Taso IV | Fremont, CA | 11.11.2025 | 24.11.2025 | Vahvistettu |
| Lead Software Developer | $219 639 Taso IV | Menlo Park, CA | 10.11.2025 | 24.11.2025 | Vahvistettu |
| Principal Software Developer | $236 145 Taso IV | Palo Alto, CA | 7.2.2023 | 11.5.2023 | Vahvistettu |
| Principal Software Developer | $236 145 Taso IV | Santa Clara, CA | 3.2.2023 | 11.5.2023 | Vahvistettu |
| Software Developer | $168 947 Taso III | Palo Alto, CA | 21.12.2022 | 15.5.2023 | Vahvistettu |
| Software Developer | $168 947 Taso III | Fremont, CA | 21.12.2022 | 15.5.2023 | Vahvistettu |
Palkat ovat hakemuksessa tarjotun palkan alarajaa, muunnettuna vuosituksi; tilastoissa käytetään vain sertifioituja kokoaikaisia hakemuksia. LCA ei ole viisumipäätös, ja yksi LCA voi kattaa useita tehtäviä. Lähde: Yhdysvaltain työministeriö, OFLC LCA -tilastot, tilivuodet 2023–2026 (viimeisin päätös 30.6.2026).