Etusivu › Työnantajat › Elevance Health, Inc. › Systems Analyst Advisor
Systems Analyst Advisor yrityksessä Elevance Health, Inc.: H-1B-palkat
78 työehtohakemusta tehtävänimikkeelle Systems Analyst Advisor yrityksessä Elevance Health, Inc.. Tarjotun peruspalkan mediaani $115 000; keskimmäinen puolikas $105 822–$121 943.
Hakemukset (LCA)78
Tarjotun palkan mediaani$115 000
Palkkojen keskiosa$105 822–$121 943
10.–90. persentiili$101 086–$128 736
Tilivuoden mukaan
| Tilikausi | LCA:t | Mediaanipalkka |
|---|---|---|
| Tilikausi 2023 | 29 | $106 779 |
| Tilikausi 2024 | 14 | $112 254 |
| Tilikausi 2025 | 22 | $119 445 |
| Tilikausi 2026 | 10 | $121 978 |
Hakemukset
| Peruspalkka | Sijainti | Jätetty | Alkamispäivä | Tila |
|---|---|---|---|---|
| $129 668 Taso III | Durham, NC | 29.1.2026 | 17.7.2026 | Vahvistettu |
| $120 232 Taso IV | Mason, OH | 28.1.2026 | 12.6.2026 | Vahvistettu |
| $115 353 Taso III | Mason, OH | 28.1.2026 | 14.7.2026 | Vahvistettu |
| $142 888 Taso II | Iselin, NJ | 12.12.2025 | 27.3.2026 | Vahvistettu |
| $116 699 Taso III | Durham, NC | 8.12.2025 | 22.5.2026 | Vahvistettu |
| $119 033 Taso III | Mason, OH | 8.12.2025 | 22.12.2025 | Vahvistettu |
| $124 692 Taso II | Grand Prairie, TX | 21.11.2025 | 16.1.2026 | Vahvistettu |
| $123 724 Taso III | Grand Prairie, TX | 5.11.2025 | 13.3.2026 | Vahvistettu |
| $106 111 | Atlanta, GA | 29.9.2025 | 30.1.2026 | Vahvistettu |
| $124 692 Taso II | Grand Prairie, TX | 29.9.2025 | 16.1.2026 | Vahvistettu |
| $128 385 Taso IV | Durham, NC | 20.8.2025 | 15.2.2026 | Vahvistettu |
| $111 904 Taso III | Norfolk, VA | 19.8.2025 | 14.1.2026 | Vahvistettu |
| $133 576 Taso III | Atlanta, GA | 4.8.2025 | 30.9.2025 | Vahvistettu |
| $133 576 Taso III | Atlanta, GA | 4.8.2025 | 30.9.2025 | Vahvistettu |
| $128 970 Taso III | Atlanta, GA | 25.6.2025 | 25.11.2025 | Vahvistettu |
| $142 283 Taso IV | Mason, OH | 9.6.2025 | 19.11.2025 | Vahvistettu, sitten peruutettu |
| $131 106 Taso II | Winston-Salem, NC | 28.5.2025 | 21.11.2025 | Vahvistettu |
| $121 624 Taso II | Cerritos, CA | 27.5.2025 | 25.11.2025 | Vahvistettu |
| $128 970 Taso III | Atlanta, GA | 27.5.2025 | 26.11.2025 | Vahvistettu |
| $105 626 Taso II | Durham, NC | 2.5.2025 | 1.10.2025 | Vahvistettu |
| $105 626 Taso II | Durham, NC | 25.4.2025 | 1.10.2025 | Vahvistettu |
| $115 228 Taso II | Ashburn, VA | 21.4.2025 | 8.9.2025 | Vahvistettu |
| $115 912 Taso II | Mason, OH | 24.3.2025 | 29.8.2025 | Vahvistettu |
| $126 260 Taso III | Tampa, FL | 4.3.2025 | 1.8.2025 | Vahvistettu |
| $115 000 Taso III | Chicago, IL | 17.2.2025 | 5.7.2025 | Vahvistettu |
| $106 049 Taso III | Norfolk, VA | 6.2.2025 | 18.4.2025 | Vahvistettu |
| $115 000 Taso III | Chicago, IL | 4.2.2025 | 5.7.2025 | Vahvistettu, sitten peruutettu |
| $124 201 Taso III | Richmond, VA | 31.1.2025 | 26.7.2025 | Vahvistettu |
| $115 000 Taso III | Chicago, IL | 29.1.2025 | 25.7.2025 | Peruutettu |
| $123 342 Taso II | Durham, NC | 7.1.2025 | 28.3.2025 | Vahvistettu |
| $117 266 Taso III | Mason, OH | 8.11.2024 | 11.4.2025 | Vahvistettu |
| $117 266 Taso III | Mason, OH | 6.11.2024 | 11.4.2025 | Peruutettu |
| $107 304 Taso II | Atlanta, GA | 3.10.2024 | 3.1.2025 | Vahvistettu |
| $108 000 Taso II | Atlanta, GA | 10.9.2024 | 3.1.2025 | Vahvistettu |
| $120 807 Taso III | Cary, NC | 25.7.2024 | 10.1.2025 | Vahvistettu |
| $106 018 Taso III | Norfolk, VA | 18.7.2024 | 23.12.2024 | Vahvistettu |
| $113 516 Taso II | Norfolk, VA | 21.6.2024 | 13.12.2024 | Vahvistettu |
| $121 492 Taso III | Latham, NY | 14.6.2024 | 13.12.2024 | Vahvistettu |
| $123 000 Taso III | Cerritos, CA | 13.6.2024 | 1.7.2024 | Vahvistettu |
| $113 010 Taso II | Mason, OH | 30.5.2024 | 22.11.2024 | Vahvistettu, sitten peruutettu |
| $109 060 Taso III | Miami, FL | 17.4.2024 | 30.8.2024 | Vahvistettu |
| $104 000 Taso III | Atlanta, GA | 15.4.2024 | 20.9.2024 | Vahvistettu |
| $115 341 Taso III | Atlanta, GA | 15.4.2024 | 20.9.2024 | Vahvistettu |
| $118 965 Taso III | Cerritos, CA | 12.4.2024 | 22.7.2024 | Vahvistettu |
| $105 480 Taso II | Norfolk, VA | 12.4.2024 | 10.9.2024 | Vahvistettu |
| $101 546–$140 640 Taso III | Norfolk, VA | 4.4.2024 | 1.6.2024 | Vahvistettu |
| $110 993 Taso II | Norfolk, VA | 2.2.2024 | 2.6.2024 | Vahvistettu |
| $122 429–$137 280 Taso IV | Atlanta, GA | 2.1.2024 | 2.4.2024 | Vahvistettu |
| $122 429–$150 892 Taso IV | Cumming, GA | 20.9.2023 | 6.11.2023 | Vahvistettu |
| $117 049–$143 415 | Woodland Hills, CA | 18.9.2023 | 27.2.2024 | Vahvistettu |
| $118 498–$138 946 Taso IV | Norfolk, VA | 8.9.2023 | 18.9.2023 | Vahvistettu |
| $96 282–$122 000 | Atlanta, GA | 5.9.2023 | 2.10.2023 | Vahvistettu |
| $96 282–$122 000 | Atlanta, GA | 25.8.2023 | 2.10.2023 | Hylätty |
| $103 522–$131 606 | Cary, NC | 1.8.2023 | 25.8.2023 | Vahvistettu |
| $99 058–$129 897 | Norfolk, VA | 14.7.2023 | 17.7.2023 | Vahvistettu |
| $116 106–$130 000 Taso IV | Tampa, FL | 13.7.2023 | 1.8.2023 | Vahvistettu |
| $116 002–$130 000 Taso IV | Tampa, FL | 29.6.2023 | 1.8.2023 | Vahvistettu |
| $110 348–$133 600 | Cerritos, CA | 27.6.2023 | 18.10.2023 | Vahvistettu |
| $106 779–$123 515 | Grand Prairie, TX | 2.5.2023 | 1.10.2023 | Vahvistettu |
| $103 282–$120 000 | Fuquay Varina, NC | 24.4.2023 | 22.5.2023 | Vahvistettu |
| $109 020–$127 853 | Richmond, VA | 13.4.2023 | 26.4.2023 | Vahvistettu |
| $122 262–$136 000 Taso IV | Wilmington, DE | 10.4.2023 | 22.5.2023 | Vahvistettu |
| $92 387–$105 884 | Altana, GA | 7.4.2023 | 1.9.2023 | Vahvistettu |
| $95 722–$125 665 Taso IV | Springfield, MO | 21.3.2023 | 1.4.2023 | Vahvistettu |
| $110 906–$125 472 Taso IV | Winston-Salem, NC | 21.3.2023 | 21.3.2023 | Vahvistettu |
| $82 892–$115 122 | Grand Prairie, TX | 16.2.2023 | 13.3.2023 | Vahvistettu |
| $101 590–$113 000 | Norfolk, VA | 7.2.2023 | 20.7.2023 | Vahvistettu |
| $103 164–$122 664 | Norfolk, VA | 30.1.2023 | 15.5.2023 | Vahvistettu |
| $101 086–$123 290 | Atlanta, GA | 30.1.2023 | 21.7.2023 | Vahvistettu |
| $109 006–$145 000 | Iselin, NJ | 27.1.2023 | 27.3.2023 | Vahvistettu |
| $101 917–$112 400 | Mason, OH | 26.1.2023 | 14.7.2023 | Vahvistettu |
| $82 892–$102 000 | Allen, TX | 28.12.2022 | 1.2.2023 | Vahvistettu |
| $101 086–$111 086 | Atlanta, GA | 22.12.2022 | 30.1.2023 | Vahvistettu |
| $119 621–$135 859 Taso IV | Atlanta, GA | 2.12.2022 | 29.1.2023 | Vahvistettu |
| $112 819–$124 729 Taso IV | Norfolk, VA | 4.11.2022 | 15.4.2023 | Vahvistettu |
| $112 819–$126 190 Taso IV | Norfolk, VA | 13.10.2022 | 7.2.2023 | Vahvistettu |
| $101 086–$115 935 | Atlanta, GA | 10.10.2022 | 9.3.2023 | Vahvistettu |
| $110 344–$139 700 Taso IV | Chicago, IL | 27.9.2022 | 11.2.2023 | Vahvistettu |
Systems Analyst Advisor kaikissa yrityksissä →
Muut tehtävät yrityksessä Elevance Health, Inc.
- Engineer Lead$140 788
- Engineer Senior$130 989
- Engineer III$110 000
- Engineer Sr$122 515
- Developer Advisor$121 886
- Engineer Lead Senior$170 010
- Solutions Engineer Advisor Senior$148 134
- Systems Analyst Senior Advisor$133 962
- IT Quality Control Advisor$106 305
- Business Information Consultant$108 124
- Engineer Lead Sr$136 822
- Systems Analyst Sr Advisor$119 621
- Business Information Developer Consultant$111 814
- IT Quality Control Senior Advisor$130 506
- Solutions Engineer Advisor Sr.$139 319
- Data Scientist$116 030
- Data Scientist Sr$131 061
- IT Quality Control Test Architect$133 900
- IT Quality Control Sr Advisor$110 448
- Data Science Sol Cons Sr$99 008
- Systems Analyst Executive Advisor$141 820
- Infrastructure Services Engineer Executive Advisor$170 413
- Data Science Solutions Lead$142 585
- Developer Senior$112 484
Palkat ovat hakemuksessa tarjotun palkan alarajaa, muunnettuna vuosituksi; tilastoissa käytetään vain sertifioituja kokoaikaisia hakemuksia. LCA ei ole viisumipäätös, ja yksi LCA voi kattaa useita tehtäviä. Lähde: Yhdysvaltain työministeriö, OFLC LCA -tilastot, tilivuodet 2023–2026 (viimeisin päätös 30.6.2026).