Etusivu › Työnantajat › JPMorgan Chase & Co. › Vice President, Quant Modeling Lead
Vice President, Quant Modeling Lead yrityksessä JPMorgan Chase & Co.: H-1B-palkat
76 työehtohakemusta tehtävänimikkeelle Vice President, Quant Modeling Lead yrityksessä JPMorgan Chase & Co.. Tarjotun peruspalkan mediaani $170 000; keskimmäinen puolikas $160 000–$183 325.
Hakemukset (LCA)76
Tarjotun palkan mediaani$170 000
Palkkojen keskiosa$160 000–$183 325
10.–90. persentiili$151 150–$194 000
Tilivuoden mukaan
| Tilikausi | LCA:t | Mediaanipalkka |
|---|---|---|
| Tilikausi 2023 | 11 | $170 000 |
| Tilikausi 2024 | 16 | $172 500 |
| Tilikausi 2025 | 34 | $177 550 |
| Tilikausi 2026 | 15 | $160 000 |
Hakemukset
| Peruspalkka | Sijainti | Jätetty | Alkamispäivä | Tila |
|---|---|---|---|---|
| $167 800 Taso III | New York, NY | 11.6.2026 | 8.12.2026 | Vahvistettu |
| $200 000 Taso IV | Jersey City, NJ | 27.5.2026 | 21.11.2026 | Vahvistettu |
| $160 000 Taso III | New York, NY | 15.5.2026 | 26.8.2026 | Vahvistettu |
| $204 500 Taso IV | Jersey City, NJ | 13.5.2026 | 5.11.2026 | Vahvistettu |
| $164 000 Taso III | Jersey City, NJ | 8.4.2026 | 24.9.2026 | Vahvistettu |
| $152 300 Taso III | Columbus, OH | 3.4.2026 | 8.9.2026 | Vahvistettu |
| $150 000 Taso IV | Wilmington, DE | 2.4.2026 | 2.9.2026 | Vahvistettu |
| $155 000 Taso III | New York, NY | 2.4.2026 | 1.10.2026 | Vahvistettu |
| $189 200 Taso IV | Jersey City, NJ | 1.4.2026 | 11.9.2026 | Vahvistettu |
| $173 300 Taso I | Jersey City, NJ | 9.3.2026 | 21.8.2026 | Vahvistettu |
| $160 000 Taso III | New York, NY | 26.2.2026 | 26.8.2026 | Vahvistettu |
| $160 000 Taso III | Jersey City, NJ | 18.2.2026 | 13.8.2026 | Vahvistettu |
| $150 000 Taso IV | Wilmington, DE | 18.2.2026 | 11.8.2026 | Vahvistettu |
| $160 000 Taso III | Jersey City, NJ | 16.2.2026 | 13.8.2026 | Vahvistettu |
| $170 000 Taso III | Jersey City, NJ | 29.9.2025 | 2.2.2026 | Vahvistettu |
| $200 000 Taso III | Jersey City, NJ | 15.8.2025 | 1.10.2025 | Vahvistettu |
| $169 000 Taso IV | Jersey City, NJ | 21.7.2025 | 14.1.2026 | Vahvistettu |
| $175 000 Taso IV | New York, NY | 27.6.2025 | 25.12.2025 | Vahvistettu |
| $188 582 Taso IV | Jersey City, NJ | 26.6.2025 | 26.12.2025 | Vahvistettu |
| $188 327 Taso IV | Jersey City, NJ | 24.6.2025 | 13.12.2025 | Vahvistettu |
| $183 000 Taso IV | Plano, TX | 16.6.2025 | 12.12.2025 | Vahvistettu |
| $186 430 Taso IV | Jersey City, NJ | 21.5.2025 | 1.10.2025 | Vahvistettu |
| $160 000 | Jersey City, NJ | 12.5.2025 | 1.10.2025 | Vahvistettu |
| $160 000 Taso II | Jersey City, NJ | 28.4.2025 | 1.10.2025 | Vahvistettu |
| $193 500 Taso III | New York, NY | 24.4.2025 | 1.10.2025 | Vahvistettu |
| $165 000 Taso IV | Jersey City, NJ | 16.4.2025 | 11.10.2025 | Vahvistettu |
| $156 000 Taso III | Columbus, OH | 15.4.2025 | 9.10.2025 | Vahvistettu |
| $182 000 Taso IV | New York, NY | 15.4.2025 | 15.10.2025 | Vahvistettu |
| $188 000 Taso IV | Jersey City, NJ | 27.3.2025 | 23.9.2025 | Vahvistettu |
| $184 300 Taso IV | New York, NY | 27.3.2025 | 10.9.2025 | Vahvistettu |
| $160 000 | Jersey City, NJ | 26.3.2025 | 25.9.2025 | Vahvistettu |
| $198 000 Taso IV | Jersey City, NJ | 14.3.2025 | 9.9.2025 | Vahvistettu |
| $160 000 Taso III | Jersey City, NJ | 7.3.2025 | 21.8.2025 | Vahvistettu |
| $172 200 Taso IV | Plano, TX | 7.3.2025 | 27.8.2025 | Vahvistettu |
| $160 000 Taso III | Jersey City, NJ | 7.3.2025 | 16.8.2025 | Vahvistettu |
| $167 800 | New York, NY | 26.2.2025 | 22.8.2025 | Vahvistettu |
| $170 000 Taso III | Plano, TX | 18.2.2025 | 15.8.2025 | Vahvistettu |
| $200 000 Taso IV | New York, NY | 17.2.2025 | 6.8.2025 | Vahvistettu |
| $186 000 Taso IV | Jersey City, NJ | 13.2.2025 | 31.7.2025 | Vahvistettu |
| $158 100 Taso IV | Columbus, OH | 11.2.2025 | 9.8.2025 | Vahvistettu |
| $194 500 Taso III | Jersey City, NJ | 10.2.2025 | 6.8.2025 | Vahvistettu |
| $175 100 Taso IV | Columbus, OH | 27.1.2025 | 12.7.2025 | Vahvistettu |
| $182 000 Taso III | Jersey City, NJ | 21.1.2025 | 15.7.2025 | Vahvistettu |
| $165 000 Taso IV | Columbus, OH | 16.12.2024 | 12.6.2025 | Vahvistettu |
| $180 000 Taso IV | Jersey City, NJ | 9.12.2024 | 5.6.2025 | Vahvistettu |
| $160 000 Taso IV | Plano, TX | 19.11.2024 | 21.5.2025 | Vahvistettu |
| $200 000 Taso IV | Jersey City, NJ | 8.11.2024 | 2.12.2024 | Vahvistettu |
| $164 174 Taso IV | Jersey City, NJ | 9.10.2024 | 1.4.2025 | Vahvistettu |
| $180 000 Taso IV | Jersey City, NJ | 26.9.2024 | 26.3.2025 | Vahvistettu |
| $175 000 Taso IV | Plano, TX | 9.9.2024 | 8.12.2024 | Vahvistettu |
| $157 000 Taso IV | Wilmington, DE | 23.7.2024 | 24.12.2024 | Vahvistettu |
| $150 000 Taso IV | Plano, TX | 9.7.2024 | 27.12.2024 | Vahvistettu |
| $184 300 Taso IV | Jersey City, NJ | 9.7.2024 | 12.12.2024 | Vahvistettu |
| $180 000 Taso IV | Jersey City, NJ | 24.6.2024 | 10.12.2024 | Vahvistettu |
| $195 000 Taso IV | Jersey City, NJ | 18.6.2024 | 12.12.2024 | Vahvistettu |
| $160 000 Taso IV | Jersey City, NJ | 6.6.2024 | 21.9.2024 | Vahvistettu |
| $150 000 Taso III | Columbus, OH | 15.4.2024 | 7.9.2024 | Vahvistettu |
| $170 000 Taso IV | New York, NY | 12.4.2024 | 9.10.2024 | Vahvistettu |
| $150 000 Taso IV | Plano, TX | 10.4.2024 | 9.10.2024 | Vahvistettu |
| $185 082 Taso IV | Jersey City, NJ | 9.4.2024 | 5.9.2024 | Vahvistettu |
| $187 460 Taso IV | New York, NY | 5.2.2024 | 2.8.2024 | Vahvistettu |
| $180 000 Taso IV | Jersey City, NJ | 29.1.2024 | 24.7.2024 | Vahvistettu |
| $135 200 Taso IV | Wilmington, DE | 11.12.2023 | 23.5.2024 | Vahvistettu |
| $160 000 Taso IV | New York, NY | 17.10.2023 | 13.11.2023 | Vahvistettu |
| $165 000 Taso IV | Plano, TX | 18.9.2023 | 6.1.2024 | Vahvistettu |
| $170 000 Taso IV | Jersey City, NJ | 23.6.2023 | 19.12.2023 | Vahvistettu |
| $170 000 Taso IV | Jersey City, NJ | 12.4.2023 | 24.9.2023 | Vahvistettu |
| $180 000 Taso IV | Jersey City, NJ | 22.3.2023 | 16.8.2023 | Vahvistettu, sitten peruutettu |
| $168 000 Taso IV | Jersey City, NJ | 2.3.2023 | 9.8.2023 | Vahvistettu |
| $170 000 Taso IV | Jersey City, NJ | 21.2.2023 | 23.8.2023 | Vahvistettu |
| $170 000 Taso IV | Jersey City, NJ | 20.2.2023 | 17.8.2023 | Vahvistettu |
| $170 000 Taso III | New York, NY | 25.1.2023 | 25.1.2023 | Vahvistettu |
| $140 000 Taso IV | Wilmington, DE | 23.1.2023 | 18.7.2023 | Vahvistettu |
| $160 000 Taso III | New York, NY | 23.1.2023 | 23.1.2023 | Vahvistettu |
| $180 000 Taso IV | Jersey City, NJ | 2.12.2022 | 1.6.2023 | Vahvistettu |
| $150 000 Taso IV | Chicago, IL | 2.11.2022 | 20.4.2023 | Vahvistettu |
Vice President, Quant Modeling Lead kaikissa yrityksissä →
Muut tehtävät yrityksessä JPMorgan Chase & Co.
- Vice President, Lead Software Engineer$160 000
- Associate, Software Engineer III$139 000
- Associate, Software Engineer$131 000
- Vice President, Software Engineer$160 000
- Vice President, Sr Lead Software Engineer$177 750
- Vice President, Sr Manager of Software Engineering$181 700
- Vice President, Software Engineering$153 300
- Software Engineer$130 000
- Vice President, Product Manager$159 500
- Vice President, Manager of Software Engineering$164 650
- Vice President, Applied AI ML Lead$182 000
- Associate, Software Engineering$126 000
- Associate$150 000
- Vice President, Quantitative Research$205 000
- Associate, Investment Banking$175 000
- Associate, Software Engineer II$121 500
- Associate, Quant Analytics$115 000
- Associate, Quant Analytics Associate Sr$125 000
- Associate, Strategic Analytics$107 000
- Vice President, Data Scientist Lead$162 000
- Vice President, Lead Infrastructure Engineer$157 050
- Financial Analyst$108 723
- Vice President, Technology Support Lead$141 000
- Analyst$110 000
Palkat ovat hakemuksessa tarjotun palkan alarajaa, muunnettuna vuosituksi; tilastoissa käytetään vain sertifioituja kokoaikaisia hakemuksia. LCA ei ole viisumipäätös, ja yksi LCA voi kattaa useita tehtäviä. Lähde: Yhdysvaltain työministeriö, OFLC LCA -tilastot, tilivuodet 2023–2026 (viimeisin päätös 30.6.2026).