Etusivu › Työnantajat › Marvell Semiconductor, Inc. › Digital IC Design Senior Staff Engineer
Digital IC Design Senior Staff Engineer yrityksessä Marvell Semiconductor, Inc.: H-1B-palkat
16 työehtohakemusta tehtävänimikkeelle Digital IC Design Senior Staff Engineer yrityksessä Marvell Semiconductor, Inc.. Tarjotun peruspalkan mediaani $156 000; keskimmäinen puolikas $149 500–$159 250.
Hakemukset (LCA)16
Tarjotun palkan mediaani$156 000
Palkkojen keskiosa$149 500–$159 250
10.–90. persentiili$127 000–$173 500
Tilivuoden mukaan
| Tilikausi | LCA:t | Mediaanipalkka |
|---|---|---|
| Tilikausi 2024 | 8 | $154 000 |
| Tilikausi 2025 | 4 | $153 500 |
| Tilikausi 2026 | 4 | $157 000 |
Hakemukset
| Peruspalkka | Sijainti | Jätetty | Alkamispäivä | Tila |
|---|---|---|---|---|
| $157 000–$179 920 Taso II | Santa Clara, CA | 27.5.2026 | 1.10.2026 | Vahvistettu |
| $157 000–$201 162 Taso II | Santa Clara, CA | 8.5.2026 | 1.10.2026 | Vahvistettu |
| $157 000–$163 974 Taso II | Santa Clara, CA | 5.5.2026 | 1.10.2026 | Vahvistettu |
| $159 000–$190 000 Taso IV | Westlake Village, CA | 30.4.2026 | 1.10.2026 | Vahvistettu |
| $187 000–$205 871 Taso III | Santa Clara, CA | 7.8.2025 | 2.1.2026 | Vahvistettu |
| $152 000–$160 000 Taso II | Santa Clara, CA | 1.4.2025 | 1.10.2025 | Vahvistettu |
| $155 000–$193 000 | Santa Clara, CA | 7.3.2025 | 27.6.2025 | Vahvistettu |
| $115 000–$162 122 Taso III | Westborough, MA | 4.12.2024 | 9.5.2025 | Vahvistettu |
| $154 000–$201 159 Taso III | Santa Clara, CA | 31.5.2024 | 15.11.2024 | Vahvistettu |
| $160 000–$181 800 Taso III | Santa Clara, CA | 16.5.2024 | 15.11.2024 | Vahvistettu |
| $127 000–$169 327 Taso II | Santa Clara, CA | 6.5.2024 | 1.10.2024 | Vahvistettu |
| $189 000–$195 000 Taso IV | Santa Clara, CA | 26.4.2024 | 13.5.2024 | Vahvistettu |
| $154 000–$175 950 Taso III | Santa Clara, CA | 22.4.2024 | 1.10.2024 | Vahvistettu |
| $160 000–$169 820 | Santa Clara, CA | 4.3.2024 | 1.9.2024 | Vahvistettu |
| $142 000–$166 498 Taso IV | Morrisville, NC | 29.2.2024 | 13.7.2024 | Vahvistettu |
| $127 000–$161 566 Taso II | Santa Clara, CA | 29.9.2023 | 22.12.2023 | Vahvistettu |
Muut tehtävät yrityksessä Marvell Semiconductor, Inc.
- Analog IC Design Staff Engineer$154 000
- Analog IC Design Senior Staff Engineer$174 000
- Design Verification Principal Engineer$173 472
- Digital IC Design Staff Engineer$127 000
- Hardware & Silicon Validation Staff Engineer$129 000
- Hardware & Silicon Validation Principal Engineer$170 000
- Design Verification Senior Staff Engineer$156 000
- Software / Firmware Engineering Senior Engineer$132 183
- Software / Firmware Engineering Principal Engineer$188 000
- Design Verification Senior Engineer$117 770
- Digital IC Design Senior Engineer$116 800
- Physical Design Principal Engineer$171 198
- Hardware & Silicon Validation Senior Staff Engineer$156 926
- Design Verification Staff Engineer$129 000
- Hardware & Silicon Validation Senior Engineer$121 000
- Software / Firmware Engineering Staff Engineer$130 000
- Physical Design Staff Engineer$129 000
- Physical Design Senior Engineer$111 000
- Physical Design Senior Staff Engineer$179 000
- Senior Staff Engineer, Design Verification$176 500
- Application Engineering Senior Staff Engineer$160 628
- Advanced Packaging Senior Staff Engineer$169 500
- Senior Staff Engineer, Digital IC Design$152 000
- Staff Engineer, Software / Firmware Engineering$142 000
Palkat ovat hakemuksessa tarjotun palkan alarajaa, muunnettuna vuosituksi; tilastoissa käytetään vain sertifioituja kokoaikaisia hakemuksia. LCA ei ole viisumipäätös, ja yksi LCA voi kattaa useita tehtäviä. Lähde: Yhdysvaltain työministeriö, OFLC LCA -tilastot, tilivuodet 2023–2026 (viimeisin päätös 30.6.2026).