Etusivu › Työnantajat › Meta Platforms, Inc › Performance and Capacity Engineer
Performance and Capacity Engineer yrityksessä Meta Platforms, Inc: H-1B-palkat
36 työehtohakemusta tehtävänimikkeelle Performance and Capacity Engineer yrityksessä Meta Platforms, Inc. Tarjotun peruspalkan mediaani $205 566; keskimmäinen puolikas $179 588–$221 873.
Hakemukset (LCA)36
Tarjotun palkan mediaani$205 566
Palkkojen keskiosa$179 588–$221 873
10.–90. persentiili$172 240–$234 290
Tilivuoden mukaan
| Tilikausi | LCA:t | Mediaanipalkka |
|---|---|---|
| Tilikausi 2023 | 7 | $204 981 |
| Tilikausi 2024 | 15 | $213 058 |
| Tilikausi 2025 | 11 | $193 000 |
| Tilikausi 2026 | 3 | $222 703 |
Hakemukset
| Peruspalkka | Sijainti | Jätetty | Alkamispäivä | Tila |
|---|---|---|---|---|
| $222 703 | Menlo Park, CA | 22.1.2026 | 21.7.2026 | Vahvistettu |
| $235 108 | Menlo Park, CA | 14.12.2025 | 30.3.2026 | Vahvistettu |
| $221 489 Taso IV | Menlo Park, CA | 17.11.2025 | 18.5.2026 | Vahvistettu |
| $190 000 | Menlo Park, CA | 2.9.2025 | 3.9.2025 | Vahvistettu |
| $193 000 Taso II | Menlo Park, CA | 21.5.2025 | 26.5.2025 | Vahvistettu |
| $179 970 Taso II | Menlo Park, CA | 28.4.2025 | 1.10.2025 | Vahvistettu |
| $202 006 Taso II | Lewisville, TX | 17.4.2025 | 22.4.2025 | Vahvistettu |
| $206 672 Taso IV | Bellevue, WA | 26.3.2025 | 23.9.2025 | Vahvistettu |
| $178 440 Taso III | Cambridge, MA | 4.3.2025 | 7.3.2025 | Vahvistettu |
| $215 000 Taso II | Menlo Park, CA | 2.3.2025 | 28.8.2025 | Vahvistettu |
| $158 400 Taso IV | New York, NY | 19.2.2025 | 19.2.2025 | Vahvistettu |
| $227 165 Taso IV | Menlo Park, CA | 21.10.2024 | 18.2.2025 | Vahvistettu |
| $172 000 Taso IV | Menlo Park, CA | 11.10.2024 | 15.10.2024 | Vahvistettu |
| $221 596 | Menlo Park, CA | 24.9.2024 | 28.2.2025 | Vahvistettu |
| $227 165 Taso IV | Menlo Park, CA | 12.9.2024 | 28.2.2025 | Vahvistettu |
| $190 000 Taso IV | Menlo Park, CA | 11.9.2024 | 11.9.2024 | Vahvistettu |
| $297 408 Taso IV | Bellevue, WA | 18.4.2024 | 20.5.2024 | Vahvistettu |
| $225 396 | Menlo Park, CA | 9.4.2024 | 1.10.2024 | Vahvistettu |
| $233 471 | Menlo Park, CA | 4.4.2024 | 1.10.2024 | Vahvistettu |
| $172 480 Taso II | Menlo Park, CA | 29.3.2024 | 5.9.2024 | Vahvistettu |
| $139 424 | Menlo Park, CA | 29.3.2024 | 5.9.2024 | Vahvistettu, sitten peruutettu |
| $266 754 | Menlo Park, CA | 26.3.2024 | 12.6.2024 | Vahvistettu |
| $172 480 Taso III | Menlo Park, CA | 14.2.2024 | 19.7.2024 | Vahvistettu |
| $185 000 Taso III | Menlo Park, CA | 13.2.2024 | 26.2.2024 | Vahvistettu |
| $172 480 | Menlo Park, CA | 20.12.2023 | 18.6.2024 | Vahvistettu |
| $213 058 | Menlo Park, CA | 20.12.2023 | 18.6.2024 | Vahvistettu |
| $178 000 Taso III | New York, NY | 9.11.2023 | 27.11.2023 | Vahvistettu |
| $220 000 | Menlo Park, CA | 12.10.2023 | 23.10.2023 | Vahvistettu |
| $289 100 Taso IV | Menlo Park, CA | 4.10.2023 | 3.4.2024 | Vahvistettu |
| $165 544 Taso III | Fremont, CA | 6.4.2023 | 1.10.2023 | Vahvistettu |
| $181 028 Taso III | Menlo Park, CA | 29.3.2023 | 21.9.2023 | Vahvistettu |
| $206 151 Taso IV | Bellevue, WA | 16.3.2023 | 8.9.2023 | Vahvistettu |
| $209 720 Taso IV | Menlo Park, CA | 15.3.2023 | 11.9.2023 | Vahvistettu |
| $209 720 Taso III | Menlo Park, CA | 13.3.2023 | 11.9.2023 | Vahvistettu |
| $198 940 Taso IV | Menlo Park, CA | 22.11.2022 | 24.5.2023 | Vahvistettu |
| $204 981 Taso IV | Menlo Park, CA | 29.9.2022 | 30.3.2023 | Vahvistettu |
Performance and Capacity Engineer kaikissa yrityksissä →
Muut tehtävät yrityksessä Meta Platforms, Inc
- Software Engineer$204 376
- Research Scientist$190 883
- Data Scientist$191 048
- Data Engineer$190 258
- Production Engineer$196 532
- Software Engineering Manager$266 000
- Product Manager$227 030
- Product Designer$199 430
- Software Engineer, Machine Learning$217 000
- Technical Program Manager$218 209
- Research Engineer$209 993
- Data Scientist, Analytics$190 000
- Machine Learning Engineer$214 000
- Engineering Manager$266 934
- AI Research Scientist$220 000
- Front End Engineer$210 286
- ASIC Engineer$176 696
- Business Engineer$196 000
- Enterprise Engineer$181 514
- Silicon Engineer$186 000
- Product Growth Analyst$174 000
- Data Engineer, Analytics$201 400
- Electrical Engineer$183 510
- Data Science Manager$248 920
Palkat ovat hakemuksessa tarjotun palkan alarajaa, muunnettuna vuosituksi; tilastoissa käytetään vain sertifioituja kokoaikaisia hakemuksia. LCA ei ole viisumipäätös, ja yksi LCA voi kattaa useita tehtäviä. Lähde: Yhdysvaltain työministeriö, OFLC LCA -tilastot, tilivuodet 2023–2026 (viimeisin päätös 30.6.2026).