Etusivu › Työnantajat › Peet’s Coffee, Inc.
Peet’s Coffee, Inc.: H-1B-palkat ja sponsorointi
Peet’s Coffee, Inc. jätti 11 työehtohakemusta H-1B- ja liittyville viisumeille tilivuosina 2023–2026; sertifioitu: 11. Tarjotun palkan mediaani: $127 982.
Sponsoroi Peet’s Coffee, Inc. H-1B-viisumeja?
Peet’s Coffee, Inc. jätti 11 työehtohakemusta tilivuosina 2023–2026, viimeisin jätetty 11.2.2026. LCA on H-1B-hakemuksen ensimmäinen vaihe, joten työnantaja on sponsoroinut tai valmistautunut sponsoroimaan H-1B-työntekijöitä; se ei takaa sponsorointia millekään tietylle tehtävälle. Tarkista työnantajan omat työpaikkailmoitukset.
Vihreän kortin (PERM) hakemukset: Peet’s Coffee, Inc.: 3 →
Palkat tehtävänimen mukaan
| Tehtävänimike | LCA:t | Mediaanipalkka |
|---|---|---|
| Senior Business Analyst | 2 | $140 421 |
| Sr Manager, Demand Planning | 2 | $150 426 |
| Senior Software Engineer | 1 | $121 763 |
| Operations Manager | 1 | $124 280 |
| Sr. Planning Technical Data Analyst | 1 | $136 011 |
| Senior HR Systems Analyst | 1 | $107 640 |
| Continuous Improvement Manager | 1 | $135 803 |
| Industrial Engineer | 1 | $117 458 |
| Plant Engineer | 1 | $124 467 |
Hakemukset tilivuosittain
| Tilikausi | LCA:t | Mediaanipalkka |
|---|---|---|
| Tilikausi 2023 | 5 | $124 280 |
| Tilikausi 2024 | 1 | $135 803 |
| Tilikausi 2025 | 1 | — |
| Tilikausi 2026 | 4 | $136 906 |
Yleiset palkkatasot
Työministeriö määrittää neljä yleistä palkkatasoa kullekin ammatille ja alueelle, tasolta I (sisäänpääsy) tasolle IV (täysin pätevä). Työnantaja valitsee tasoa, joka vastaa tehtävän vaatimuksia.
Missä tehtävät sijaitsevat
Ammatit
- Computer Systems Analysts2
- Industrial Production Managers2
- Industrial Engineers2
- Software Developers, Applications1
- Database Architects1
- Software Developers1
- Logisticians1
- Supply Chain Managers1
Viimeisimmät hakemukset
| Tehtävänimike | Peruspalkka | Sijainti | Jätetty | Alkamispäivä | Tila |
|---|---|---|---|---|---|
| Plant Engineer | $124 467–$170 000 Taso IV | Brooklyn Center, MN | 11.2.2026 | 2.3.2026 | Vahvistettu |
| Senior Business Analyst | $149 344–$174 637 Taso III | Emeryville, CA | 11.12.2025 | 1.4.2026 | Vahvistettu |
| Industrial Engineer | $117 458–$140 254 Taso II | Emeryville, CA | 13.11.2025 | 24.11.2025 | Vahvistettu |
| Sr Manager, Demand Planning | $150 426–$193 664 Taso III | Emeryville, CA | 4.11.2025 | 20.4.2026 | Vahvistettu |
| Sr Manager, Demand Planning | $126 131–$187 619 osa-aikainen · Taso IV | Emeryville, CA | 26.9.2024 | 15.2.2025 | Vahvistettu |
| Continuous Improvement Manager | $135 803–$169 666 Taso II | Emeryville, CA | 19.8.2024 | 27.8.2024 | Vahvistettu |
| Sr. Planning Technical Data Analyst | $136 011–$166 358 Taso II | Emeryville, CA | 28.8.2023 | 18.9.2023 | Vahvistettu |
| Operations Manager | $124 280–$165 334 Taso II | Emeryville, CA | 12.5.2023 | 5.6.2023 | Vahvistettu |
| Senior HR Systems Analyst | $107 640–$142 870 Taso I | Emeryville, CA | 5.4.2023 | 9.9.2023 | Vahvistettu, sitten peruutettu |
| Senior Business Analyst | $131 498–$154 523 Taso III | Emeryville, CA | 12.12.2022 | 1.4.2023 | Vahvistettu |
| Senior Software Engineer | $121 763–$144 726 Taso II | Emeryville, CA | 16.7.2021 | 26.7.2021 | Vahvistettu, sitten peruutettu |
Palkat ovat hakemuksessa tarjotun palkan alarajaa, muunnettuna vuosituksi; tilastoissa käytetään vain sertifioituja kokoaikaisia hakemuksia. LCA ei ole viisumipäätös, ja yksi LCA voi kattaa useita tehtäviä. Lähde: Yhdysvaltain työministeriö, OFLC LCA -tilastot, tilivuodet 2023–2026 (viimeisin päätös 30.6.2026).