Etusivu › Työnantajat › RELX, Inc. › Consulting/Principal Software Engineer
Consulting/Principal Software Engineer yrityksessä RELX, Inc.: H-1B-palkat
28 työehtohakemusta tehtävänimikkeelle Consulting/Principal Software Engineer yrityksessä RELX, Inc.. Tarjotun peruspalkan mediaani $164 844; keskimmäinen puolikas $144 106–$169 784.
Hakemukset (LCA)28
Tarjotun palkan mediaani$164 844
Palkkojen keskiosa$144 106–$169 784
10.–90. persentiili$137 376–$173 916
Tilivuoden mukaan
| Tilikausi | LCA:t | Mediaanipalkka |
|---|---|---|
| Tilikausi 2024 | 8 | $159 613 |
| Tilikausi 2025 | 6 | $173 016 |
| Tilikausi 2026 | 14 | $164 688 |
Hakemukset
| Peruspalkka | Sijainti | Jätetty | Alkamispäivä | Tila |
|---|---|---|---|---|
| $169 736 Taso IV | Raleigh, NC | 23.6.2026 | 10.11.2026 | Vahvistettu |
| $169 736 Taso IV | New Hill, NC | 11.6.2026 | 10.11.2026 | Vahvistettu |
| $137 376 Taso III | Cary, NC | 10.6.2026 | 1.10.2026 | Vahvistettu |
| $137 376 Taso III | Raleigh, NC | 9.6.2026 | 1.10.2026 | Vahvistettu |
| $182 580 Taso IV | Pittsboro, NC | 6.5.2026 | 28.5.2026 | Vahvistettu |
| $182 580 Taso IV | Raleigh, NC | 6.5.2026 | 28.5.2026 | Vahvistettu |
| $164 688 Taso IV | Raleigh, NC | 17.3.2026 | 11.9.2026 | Vahvistettu |
| $164 688 Taso IV | Holly Springs, NC | 17.3.2026 | 11.9.2026 | Vahvistettu |
| $144 106 Taso III | Raleigh, NC | 5.3.2026 | 19.6.2026 | Vahvistettu |
| $144 106 Taso III | Cary, NC | 4.3.2026 | 19.6.2026 | Vahvistettu |
| $155 445 Taso III | Garner, NC | 23.12.2025 | 12.6.2026 | Vahvistettu |
| $155 445 Taso III | Raleigh, NC | 23.12.2025 | 12.6.2026 | Vahvistettu |
| $165 000 Taso III | Cary, NC | 19.11.2025 | 14.1.2026 | Vahvistettu |
| $165 000 Taso III | Raleigh, NC | 19.11.2025 | 14.1.2026 | Vahvistettu |
| $173 016 Taso IV | Charlotte, NC | 26.8.2025 | 16.1.2026 | Vahvistettu |
| $173 016 Taso IV | Raleigh, NC | 25.8.2025 | 16.1.2026 | Vahvistettu |
| $173 916 Taso IV | Cary, NC | 11.3.2025 | 15.8.2025 | Vahvistettu |
| $173 916 Taso IV | Raleigh, NC | 11.3.2025 | 15.8.2025 | Vahvistettu |
| $136 217 Taso II | Raleigh, NC | 2.1.2025 | 1.7.2025 | Vahvistettu |
| $136 217 Taso II | Holly Springs, NC | 2.1.2025 | 1.7.2025 | Vahvistettu |
| $142 861 Taso III | Fuquay Varina, NC | 28.8.2024 | 28.12.2024 | Vahvistettu |
| $142 861 Taso III | Raleigh, NC | 22.7.2024 | 28.12.2024 | Vahvistettu |
| $169 126 Taso III | Raleigh, NC | 16.7.2024 | 17.12.2024 | Vahvistettu |
| $169 126 Taso III | Garner, NC | 15.7.2024 | 17.12.2024 | Vahvistettu |
| $169 784 Taso IV | Apex, NC | 28.6.2024 | 1.10.2024 | Vahvistettu |
| $169 784 Taso IV | Raleigh, NC | 28.6.2024 | 5.11.2024 | Vahvistettu |
| $150 100 Taso III | Raleigh, NC | 26.6.2024 | 30.11.2024 | Vahvistettu |
| $150 100 Taso III | Wake Forest, NC | 26.6.2024 | 30.11.2024 | Vahvistettu |
Consulting/Principal Software Engineer kaikissa yrityksissä →
Muut tehtävät yrityksessä RELX, Inc.
- Software Engineer II$89 540
- Senior Software Engineer II$134 871
- Software Engineer III$103 463
- Software Engineer I$85 000
- Data Scientist I$97 185
- Senior Software Engineer I$118 476
- Senior Data Scientist I$125 000
- Software Engineering Lead$161 685
- Manager, Software Engineering$169 314
- Data Scientist III$115 000
- Consulting Software Engineer$151 673
- Data Engineer III$104 919
- Data Scientist II$98 374
- Senior Data Engineer II$130 819
- Senior Software Engineer$149 411
- Senior Software Engineer ll$130 000
- Senior Consulting/Principal Software Engineer$173 137
- Senior Quality Test Engineer II$120 790
- Product Manager II$122 000
- Senior Data Scientist II$165 000
- Data Engineering Lead$161 247
- Systems Engineer III$100 228
- Product Manager$120 000
- Group Product Manager$158 954
Palkat ovat hakemuksessa tarjotun palkan alarajaa, muunnettuna vuosituksi; tilastoissa käytetään vain sertifioituja kokoaikaisia hakemuksia. LCA ei ole viisumipäätös, ja yksi LCA voi kattaa useita tehtäviä. Lähde: Yhdysvaltain työministeriö, OFLC LCA -tilastot, tilivuodet 2023–2026 (viimeisin päätös 30.6.2026).