Etusivu › Työnantajat › Tesla, Inc. › Sr Manufacturing Controls Dev Engineer
Sr Manufacturing Controls Dev Engineer yrityksessä Tesla, Inc.: H-1B-palkat
61 työehtohakemusta tehtävänimikkeelle Sr Manufacturing Controls Dev Engineer yrityksessä Tesla, Inc.. Tarjotun peruspalkan mediaani $140 000; keskimmäinen puolikas $133 615–$150 055.
Hakemukset (LCA)61
Tarjotun palkan mediaani$140 000
Palkkojen keskiosa$133 615–$150 055
10.–90. persentiili$130 391–$156 045
Tilivuoden mukaan
| Tilikausi | LCA:t | Mediaanipalkka |
|---|---|---|
| Tilikausi 2023 | 3 | $131 760 |
| Tilikausi 2024 | 19 | $141 000 |
| Tilikausi 2025 | 19 | $140 000 |
| Tilikausi 2026 | 19 | $140 000 |
Hakemukset
| Peruspalkka | Sijainti | Jätetty | Alkamispäivä | Tila |
|---|---|---|---|---|
| $135 000 Taso III | Austin, TX | 10.6.2026 | 17.6.2026 | Vahvistettu |
| $131 054 Taso III | Austin, TX | 5.6.2026 | 31.10.2026 | Vahvistettu |
| $120 000 E-3 · Taso II | Austin, TX | 26.5.2026 | 17.8.2026 | Vahvistettu |
| $140 000 Taso II | Austin, TX | 26.5.2026 | 30.10.2026 | Vahvistettu |
| $162 030 Taso III | Fremont, CA | 25.5.2026 | 15.6.2026 | Vahvistettu |
| $148 277 Taso III | Austin, TX | 16.3.2026 | 15.9.2026 | Vahvistettu |
| $164 000 Taso III | Fremont, CA | 16.3.2026 | 15.9.2026 | Vahvistettu |
| $153 366 Taso III | Austin, TX | 5.3.2026 | 4.9.2026 | Vahvistettu |
| $128 000 Taso III | Brooklyn Park, MN | 4.3.2026 | 3.9.2026 | Vahvistettu |
| $135 057 | Fremont, CA | 27.2.2026 | 29.8.2026 | Vahvistettu |
| $145 995 Taso III | Austin, TX | 25.2.2026 | 27.8.2026 | Vahvistettu |
| $139 880 Taso III | Austin, TX | 3.2.2026 | 5.8.2026 | Vahvistettu |
| $149 703 Taso III | Austin, TX | 23.12.2025 | 19.6.2026 | Vahvistettu |
| $140 000 Taso II | Fremont, CA | 28.11.2025 | 5.1.2026 | Vahvistettu |
| $149 703 Taso III | Austin, TX | 18.11.2025 | 25.11.2025 | Vahvistettu, sitten peruutettu |
| $125 449 Taso III | Austin, TX | 6.11.2025 | 8.12.2025 | Vahvistettu |
| $145 000 Taso III | Fremont, CA | 4.11.2025 | 11.11.2025 | Vahvistettu |
| $130 800 Taso III | Elgin, IL | 2.11.2025 | 3.4.2026 | Vahvistettu |
| $140 000 | Fremont, CA | 28.9.2025 | 20.10.2025 | Vahvistettu |
| $125 500 Taso III | Elgin, IL | 19.8.2025 | 14.12.2025 | Vahvistettu |
| $140 000 Taso III | Sparks, NV | 28.7.2025 | 3.1.2026 | Vahvistettu |
| $155 666 Taso III | Fremont, CA | 14.7.2025 | 17.7.2025 | Vahvistettu |
| $142 401 Taso II | Fremont, CA | 27.6.2025 | 19.11.2025 | Vahvistettu |
| $134 529 Taso III | Austin, TX | 27.6.2025 | 26.12.2025 | Vahvistettu |
| $156 450 Taso III | Austin, TX | 9.6.2025 | 2.12.2025 | Vahvistettu |
| $157 651 Taso III | Oakland, CA | 6.5.2025 | 1.10.2025 | Vahvistettu |
| $157 651 Taso III | Fremont, CA | 6.5.2025 | 1.10.2025 | Vahvistettu |
| $135 460 Taso III | Austin, TX | 6.5.2025 | 1.10.2025 | Vahvistettu |
| $136 930 Taso III | Sparks, NV | 30.4.2025 | 26.5.2025 | Vahvistettu |
| $151 640 Taso IV | Austin, TX | 22.4.2025 | 1.10.2025 | Vahvistettu |
| $170 000 Taso IV | Fremont, CA | 21.4.2025 | 1.10.2025 | Vahvistettu |
| $139 570 Taso III | Austin, TX | 27.3.2025 | 26.9.2025 | Vahvistettu |
| $139 570 Taso III | Austin, TX | 27.3.2025 | 26.9.2025 | Vahvistettu |
| $153 372 Taso III | Sparks, NV | 13.3.2025 | 15.8.2025 | Vahvistettu |
| $153 372 Taso III | Sparks, NV | 13.3.2025 | 15.8.2025 | Vahvistettu |
| $133 615 | Austin, TX | 6.11.2024 | 7.11.2024 | Vahvistettu |
| $133 615 | Austin, TX | 6.11.2024 | 7.11.2024 | Vahvistettu |
| $133 615 | Austin, TX | 6.11.2024 | 7.11.2024 | Vahvistettu |
| $140 000 | Austin, TX | 5.6.2024 | 1.10.2024 | Vahvistettu |
| $130 500 Taso IV | Austin, TX | 4.6.2024 | 1.10.2024 | Vahvistettu |
| $130 505 Taso IV | Elgin, IL | 4.6.2024 | 1.10.2024 | Vahvistettu |
| $129 414 | Austin, TX | 4.6.2024 | 1.10.2024 | Vahvistettu |
| $130 500 Taso IV | Austin, TX | 3.6.2024 | 1.10.2024 | Vahvistettu |
| $143 000 Taso IV | Austin, TX | 3.6.2024 | 1.10.2024 | Vahvistettu |
| $122 102 | Austin, TX | 10.5.2024 | 1.10.2024 | Vahvistettu |
| $153 000 | Fremont, CA | 16.4.2024 | 29.4.2024 | Vahvistettu, sitten peruutettu |
| $134 500 | Austin, TX | 11.4.2024 | 22.4.2024 | Vahvistettu |
| $141 000 | Austin, TX | 11.4.2024 | 22.4.2024 | Vahvistettu |
| $156 000 | Austin, TX | 18.3.2024 | 1.4.2024 | Vahvistettu |
| $138 844 | Fremont, CA | 16.3.2024 | 6.9.2024 | Vahvistettu |
| $149 546 | Fremont, CA | 15.3.2024 | 3.9.2024 | Vahvistettu |
| $145 343 | Austin, TX | 15.3.2024 | 30.7.2024 | Vahvistettu |
| $146 250 | Austin, TX | 7.2.2024 | 1.6.2024 | Vahvistettu |
| $154 417 | Fremont, CA | 2.2.2024 | 27.5.2024 | Vahvistettu |
| $148 040 | Austin, TX | 29.1.2024 | 14.6.2024 | Vahvistettu |
| $151 111 | Austin, TX | 3.1.2024 | 17.6.2024 | Vahvistettu |
| $146 995 | Austin, TX | 29.12.2023 | 17.6.2024 | Peruutettu |
| $140 000 Taso IV | Elgin, IL | 28.12.2023 | 8.1.2024 | Vahvistettu |
| $130 500 | Austin, TX | 22.9.2023 | 1.10.2023 | Vahvistettu |
| $140 000 | Austin, TX | 22.9.2023 | 1.10.2023 | Vahvistettu |
| $131 760 | Sparks, NV | 22.9.2023 | 1.10.2023 | Vahvistettu |
Sr Manufacturing Controls Dev Engineer kaikissa yrityksissä →
Muut tehtävät yrityksessä Tesla, Inc.
- Mechanical Design Engineer$130 000
- Software Development Engineer$158 355
- Sr Software Development Engineer$180 013
- Process Engineer$106 700
- Manufacturing Engineer$125 000
- Manufacturing Equipment Engineer$114 911
- Staff Software Development Engineer$201 140
- Sourcing Engineer$124 145
- Sr. Manufacturing Engineer$139 646
- Staff Manufacturing Engineer$160 000
- Sr. Process Engineer$123 124
- Sr. Mechanical Design Engineer$150 000
- Senior Software Development Engineer$164 581
- Software Development Engineer - Eng$156 750
- QA Engineer$120 000
- Manufacturing Controls Dev Engineer$130 170
- Sr Software Development Engineer - Eng$180 000
- Sr Manufacturing Equipment Engineer$131 040
- Software Engineer$155 000
- Manufacturing Controls Engineer$127 876
- Staff Mechanical Design Engineer$173 000
- Test Engineer$135 734
- Data Engineer$140 000
- Technical Program Manager$132 250
Palkat ovat hakemuksessa tarjotun palkan alarajaa, muunnettuna vuosituksi; tilastoissa käytetään vain sertifioituja kokoaikaisia hakemuksia. LCA ei ole viisumipäätös, ja yksi LCA voi kattaa useita tehtäviä. Lähde: Yhdysvaltain työministeriö, OFLC LCA -tilastot, tilivuodet 2023–2026 (viimeisin päätös 30.6.2026).