Etusivu › Työnantajat › Western Digital Technologies, Inc. › Staff Engineer, Hardware Development Engineering
Staff Engineer, Hardware Development Engineering yrityksessä Western Digital Technologies, Inc.: H-1B-palkat
122 työehtohakemusta tehtävänimikkeelle Staff Engineer, Hardware Development Engineering yrityksessä Western Digital Technologies, Inc.. Tarjotun peruspalkan mediaani $137 363; keskimmäinen puolikas $126 464–$153 600.
Hakemukset (LCA)122
Tarjotun palkan mediaani$137 363
Palkkojen keskiosa$126 464–$153 600
10.–90. persentiili$112 653–$162 344
Tilivuoden mukaan
| Tilikausi | LCA:t | Mediaanipalkka |
|---|---|---|
| Tilikausi 2023 | 23 | $134 514 |
| Tilikausi 2024 | 34 | $137 332 |
| Tilikausi 2025 | 40 | $137 093 |
| Tilikausi 2026 | 24 | $153 600 |
Hakemukset
| Peruspalkka | Sijainti | Jätetty | Alkamispäivä | Tila |
|---|---|---|---|---|
| $145 205–$153 600 Taso II | San Jose, CA | 1.6.2026 | 1.10.2026 | Vahvistettu |
| $145 205–$153 600 Taso II | San Jose, CA | 1.6.2026 | 1.10.2026 | Vahvistettu |
| $160 139–$192 000 Taso II | Fremont, CA | 18.5.2026 | 1.10.2026 | Vahvistettu |
| $160 139–$192 000 Taso II | Fremont, CA | 18.5.2026 | 1.10.2026 | Vahvistettu |
| $148 512–$192 000 Taso I | San Jose, CA | 7.5.2026 | 11.8.2026 | Vahvistettu |
| $148 512–$192 000 Taso I | San Jose, CA | 7.5.2026 | 11.8.2026 | Vahvistettu |
| $155 822–$192 000 Taso II | San Jose, CA | 30.4.2026 | 1.10.2026 | Vahvistettu |
| $155 822–$192 000 Taso II | San Jose, CA | 30.4.2026 | 1.10.2026 | Vahvistettu |
| $164 278–$192 000 Taso III | San Jose, CA | 21.4.2026 | 1.10.2026 | Vahvistettu |
| $164 278–$192 000 Taso III | San Jose, CA | 21.4.2026 | 1.10.2026 | Vahvistettu |
| $153 600–$192 000 Taso II | San Jose, CA | 21.4.2026 | 1.10.2026 | Vahvistettu |
| $153 600–$192 000 Taso II | San Jose, CA | 21.4.2026 | 1.10.2026 | Vahvistettu |
| $167 735–$192 000 | San Jose, CA | 20.3.2026 | 17.9.2026 | Vahvistettu |
| $167 735–$192 000 | San Jose, CA | 20.3.2026 | 17.9.2026 | Vahvistettu |
| $166 566–$192 000 Taso III | Fremont, CA | 11.3.2026 | 3.9.2026 | Vahvistettu |
| $153 600–$192 000 Taso II | Fremont, CA | 10.3.2026 | 8.9.2026 | Vahvistettu |
| $153 600–$192 000 Taso II | Fremont, CA | 10.3.2026 | 8.9.2026 | Vahvistettu |
| $153 600–$192 000 Taso II | Fremont, CA | 10.3.2026 | 3.9.2026 | Vahvistettu |
| $153 600–$192 000 Taso II | Fremont, CA | 10.3.2026 | 3.9.2026 | Vahvistettu |
| $145 205–$153 600 Taso III | San Jose, CA | 10.3.2026 | 3.9.2026 | Vahvistettu |
| $145 205–$153 600 Taso III | San Jose, CA | 10.3.2026 | 3.9.2026 | Vahvistettu |
| $153 600–$192 000 Taso II | San Jose, CA | 29.1.2026 | 16.2.2026 | Vahvistettu |
| $155 251–$192 000 Taso III | Sunnyvale, CA | 2.1.2026 | 19.1.2026 | Vahvistettu |
| $155 251–$192 000 Taso III | Fremont, CA | 2.1.2026 | 19.1.2026 | Vahvistettu |
| $155 251–$192 000 Taso III | San Jose, CA | 22.8.2025 | 1.9.2025 | Vahvistettu |
| $155 251–$192 000 Taso III | San Jose, CA | 22.8.2025 | 1.9.2025 | Vahvistettu |
| $155 251 Taso III | San Jose, CA | 6.8.2025 | 20.8.2025 | Vahvistettu |
| $144 664–$164 999 Taso III | San Jose, CA | 30.6.2025 | 1.10.2025 | Vahvistettu |
| $137 093–$167 375 Taso III | Fremont, CA | 30.6.2025 | 1.10.2025 | Vahvistettu |
| $109 574–$147 290 Taso II | Fremont, CA | 30.6.2025 | 1.10.2025 | Vahvistettu |
| $109 574–$147 290 Taso II | Fremont, CA | 30.6.2025 | 1.10.2025 | Vahvistettu |
| $162 344–$167 376 Taso III | Fremont, CA | 30.6.2025 | 1.10.2025 | Vahvistettu |
| $162 344–$167 376 Taso III | Fremont, CA | 30.6.2025 | 1.10.2025 | Vahvistettu |
| $102 336–$134 600 Taso I | San Jose, CA | 30.6.2025 | 1.10.2025 | Vahvistettu |
| $102 336–$134 600 Taso I | San Jose, CA | 30.6.2025 | 1.10.2025 | Vahvistettu |
| $109 574–$146 363 Taso II | Fremont, CA | 30.6.2025 | 1.10.2025 | Vahvistettu |
| $137 093–$167 375 Taso III | Fremont, CA | 30.6.2025 | 1.10.2025 | Vahvistettu |
| $128 565–$155 528 Taso I | San Jose, CA | 27.6.2025 | 25.8.2025 | Vahvistettu |
| $128 565–$155 528 Taso I | San Jose, CA | 27.6.2025 | 25.8.2025 | Vahvistettu |
| $137 093–$153 600 Taso III | Fremont, CA | 4.6.2025 | 1.10.2025 | Vahvistettu |
| $137 093–$153 600 Taso III | Fremont, CA | 4.6.2025 | 1.10.2025 | Vahvistettu |
| $119 496–$165 830 Taso II | San Jose, CA | 27.5.2025 | 1.10.2025 | Vahvistettu |
| $119 496–$165 830 Taso II | San Jose, CA | 27.5.2025 | 1.10.2025 | Vahvistettu |
| $102 336–$142 100 Taso I | San Jose, CA | 16.5.2025 | 1.10.2025 | Vahvistettu |
| $102 336–$142 100 Taso I | San Jose, CA | 16.5.2025 | 1.10.2025 | Vahvistettu |
| $134 383–$142 100 Taso II | Fremont, CA | 12.5.2025 | 15.7.2025 | Vahvistettu |
| $164 008–$167 376 | Santa Clara, CA | 25.4.2025 | 5.5.2025 | Vahvistettu |
| $164 008–$167 376 | San Jose, CA | 25.4.2025 | 5.5.2025 | Vahvistettu |
| $134 383–$142 100 Taso II | San Jose, CA | 22.4.2025 | 15.7.2025 | Vahvistettu |
| $134 383–$142 100 Taso II | Fremont, CA | 22.4.2025 | 15.7.2025 | Peruutettu |
| $144 614–$167 375 | San Jose, CA | 11.4.2025 | 29.8.2025 | Vahvistettu |
| $144 664–$166 345 Taso III | Los Altos, CA | 4.4.2025 | 30.9.2025 | Vahvistettu |
| $144 664–$166 345 Taso III | San Jose, CA | 4.4.2025 | 30.9.2025 | Vahvistettu |
| $119 538–$138 020 Taso I | Fremont, CA | 2.4.2025 | 1.10.2025 | Vahvistettu |
| $119 538–$138 020 Taso I | Fremont, CA | 2.4.2025 | 1.10.2025 | Vahvistettu |
| $116 168–$147 290 Taso II | Fremont, CA | 26.3.2025 | 24.9.2025 | Vahvistettu |
| $116 168–$147 290 Taso II | Fremont, CA | 26.3.2025 | 24.9.2025 | Vahvistettu |
| $137 093–$147 290 Taso III | Fremont, CA | 17.3.2025 | 19.8.2025 | Vahvistettu |
| $137 093–$147 290 Taso III | Fremont, CA | 17.3.2025 | 25.8.2025 | Vahvistettu |
| $164 294–$169 950 | San Jose, CA | 19.12.2024 | 6.1.2025 | Vahvistettu |
| $118 810–$142 100 Taso II | Fremont, CA | 19.12.2024 | 11.4.2025 | Vahvistettu |
| $118 810–$142 100 Taso II | Fremont, CA | 19.12.2024 | 11.4.2025 | Vahvistettu |
| $164 294–$169 950 | San Jose, CA | 19.12.2024 | 6.1.2025 | Vahvistettu |
| $164 294–$169 950 Taso III | Fremont, CA | 13.12.2024 | 13.1.2025 | Vahvistettu |
| $164 294–$169 950 Taso III | El Cerrito, CA | 13.12.2024 | 13.1.2025 | Vahvistettu |
| $144 664–$146 363 Taso III | Milpitas, CA | 13.9.2024 | 4.10.2024 | Vahvistettu |
| $144 664–$146 363 Taso III | San Jose, CA | 13.9.2024 | 4.10.2024 | Vahvistettu |
| $155 750–$166 100 Taso IV | Union City, CA | 6.8.2024 | 15.8.2024 | Vahvistettu |
| $155 750–$166 100 Taso IV | Fremont, CA | 6.8.2024 | 15.8.2024 | Vahvistettu |
| $144 664–$166 100 Taso III | Milpitas, CA | 29.7.2024 | 1.10.2024 | Vahvistettu |
| $144 664–$166 100 Taso III | Santa Clara, CA | 29.7.2024 | 1.10.2024 | Vahvistettu |
| $137 301–$166 100 Taso III | Fremont, CA | 21.5.2024 | 28.5.2024 | Vahvistettu |
| $140 525–$159 000 Taso III | Fremont, CA | 16.5.2024 | 1.10.2024 | Vahvistettu |
| $140 525–$159 000 Taso III | Fremont, CA | 16.5.2024 | 1.10.2024 | Vahvistettu |
| $126 984–$165 000 Taso II | San Jose, CA | 10.5.2024 | 1.10.2024 | Vahvistettu |
| $126 984–$165 000 Taso II | Milpitas, CA | 10.5.2024 | 1.10.2024 | Vahvistettu |
| $118 000–$121 000 Taso I | Milpitas, CA | 22.3.2024 | 28.7.2024 | Vahvistettu |
| $118 000–$121 000 Taso I | San Jose, CA | 22.3.2024 | 28.7.2024 | Vahvistettu |
| $114 733–$156 708 Taso II | San Jose, CA | 15.3.2024 | 28.8.2024 | Vahvistettu |
| $114 733–$156 708 Taso II | Milpitas, CA | 15.3.2024 | 28.8.2024 | Vahvistettu |
| $112 653–$156 000 Taso II | Milpitas, CA | 13.3.2024 | 29.7.2024 | Vahvistettu |
| $112 653–$156 000 Taso II | San Jose, CA | 13.3.2024 | 28.7.2024 | Vahvistettu |
| $139 320–$143 000 Taso II | Fremont, CA | 12.3.2024 | 29.7.2024 | Vahvistettu |
| $139 320–$143 000 Taso II | Fremont, CA | 12.3.2024 | 28.7.2024 | Vahvistettu |
| $147 451–$149 000 Taso IV | Milpitas, CA | 12.3.2024 | 6.9.2024 | Vahvistettu |
| $147 451–$149 000 Taso IV | San Jose, CA | 12.3.2024 | 6.9.2024 | Vahvistettu |
| $136 739–$156 000 Taso III | San Jose, CA | 12.3.2024 | 29.7.2024 | Vahvistettu |
| $136 739–$156 000 Taso III | San Jose, CA | 12.3.2024 | 28.7.2024 | Vahvistettu |
| $126 984–$165 000 Taso II | Milpitas, CA | 12.3.2024 | 5.9.2024 | Vahvistettu |
| $126 984–$165 000 Taso II | San Jose, CA | 11.3.2024 | 5.9.2024 | Vahvistettu |
| $126 464–$139 000 Taso II | Santa Clara, CA | 7.3.2024 | 28.7.2024 | Vahvistettu |
| $126 464–$139 000 Taso II | Fremont, CA | 7.3.2024 | 29.7.2024 | Vahvistettu |
| $140 525–$149 350 Taso III | Milpitas, CA | 21.2.2024 | 28.7.2024 | Vahvistettu |
| $140 525–$149 350 Taso III | Fremont, CA | 9.2.2024 | 28.7.2024 | Vahvistettu |
| $140 525–$149 350 Taso III | Fremont, CA | 9.2.2024 | 29.7.2024 | Vahvistettu |
| $137 363–$149 350 Taso III | San Jose, CA | 26.12.2023 | 30.12.2023 | Vahvistettu |
| $137 363–$149 350 Taso III | San Jose, CA | 26.12.2023 | 30.12.2023 | Vahvistettu |
| $118 000–$121 000 Taso I | Milpitas, CA | 20.10.2023 | 19.4.2024 | Vahvistettu |
| $118 000–$121 000 Taso I | Fremont, CA | 20.10.2023 | 19.4.2024 | Vahvistettu |
| $140 525–$141 085 Taso III | San Jose, CA | 21.7.2023 | 25.9.2023 | Vahvistettu |
| $140 525–$141 085 Taso III | San Jose, CA | 21.7.2023 | 25.9.2023 | Vahvistettu |
| $123 802–$139 000 Taso I | San Jose, CA | 12.6.2023 | 11.8.2023 | Vahvistettu |
| $123 802–$139 000 Taso I | Milpitas, CA | 12.6.2023 | 11.8.2023 | Vahvistettu |
| $142 114–$144 000 Taso I | Sunnyvale, CA | 30.5.2023 | 13.8.2023 | Vahvistettu |
| $142 114–$144 000 Taso I | San Jose, CA | 30.5.2023 | 13.8.2023 | Vahvistettu |
| $137 363–$141 085 Taso III | San Jose, CA | 19.4.2023 | 25.9.2023 | Vahvistettu |
| $137 363–$149 350 Taso III | Fremont, CA | 19.4.2023 | 25.9.2023 | Vahvistettu |
| $137 363–$149 350 Taso III | Fremont, CA | 19.4.2023 | 25.9.2023 | Vahvistettu |
| $87 235–$144 000 Taso I | San Jose, CA | 29.3.2023 | 10.9.2023 | Vahvistettu |
| $87 235–$144 000 Taso I | Milpitas, CA | 29.3.2023 | 10.9.2023 | Vahvistettu |
| $134 514–$139 000 Taso III | San Jose, CA | 29.3.2023 | 10.9.2023 | Vahvistettu |
| $134 514–$139 000 Taso III | San Jose, CA | 29.3.2023 | 10.9.2023 | Vahvistettu |
| $126 464–$139 000 Taso II | Fremont, CA | 29.3.2023 | 10.9.2023 | Vahvistettu |
| $126 464–$139 000 Taso II | Fremont, CA | 29.3.2023 | 10.9.2023 | Vahvistettu |
| $134 514–$145 000 Taso III | Milpitas, CA | 29.3.2023 | 10.9.2023 | Vahvistettu |
| $134 514–$145 000 Taso III | San Jose, CA | 29.3.2023 | 10.9.2023 | Vahvistettu |
| $118 000–$121 000 Taso III | Rochester, MN | 28.3.2023 | 10.4.2023 | Vahvistettu |
| $107 000–$139 000 Taso I | Stanford, CA | 23.2.2023 | 1.8.2023 | Vahvistettu |
| $107 000–$139 000 Taso I | San Jose, CA | 23.2.2023 | 1.8.2023 | Vahvistettu |
| $138 000–$148 000 Taso III | Milpitas, CA | 7.2.2023 | 31.7.2023 | Vahvistettu |
| $131 000–$151 000 Taso II | Milpitas, CA | 6.2.2023 | 22.2.2023 | Vahvistettu |
| $131 000–$151 000 Taso II | San Jose, CA | 6.2.2023 | 22.2.2023 | Vahvistettu |
Staff Engineer, Hardware Development Engineering kaikissa yrityksissä →
Muut tehtävät yrityksessä Western Digital Technologies, Inc.
- Senior Engineer, Industrial Engineering$102 515
- Staff Engineer, R&D Engineering$134 514
- Principal Engineer, Hardware Development Engineering$155 043
- Staff Engineer, Industrial Engineering$107 702
- Staff Engineer, Development Engineering$129 000
- Principal Engineer, Firmware Engineering$140 525
- Senior Engineer, Firmware Engineering$96 165
- Senior Engineer, Systems Design Engineering$118 450
- Staff Engineer, Product Design Engineering$130 000
- Staff Engineer, Systems Design Engineering$139 247
- Staff Engineer, Firmware Verification Engineering$136 513
- Senior Engineer, Electronic Design Engineering$119 275
- Senior Engineer, Hardware Development Engineering$105 101
- Principal Engineer, R&D Engineering$151 091
- Analyst 4, Business Applications$166 962
- Principal Engineer, Development Engineering$148 310
- Senior Engineer, ASIC Development Engineering$100 485
- Senior Engineer, Development Engineering$106 600
- Scientist 3, Data Science$111 131
- Senior Engineer, R&D Engineering$109 500
- Senior Engineer, Software Development Engineering (Apps)$118 944
- Staff Engineer, Technology Development Engineering$134 514
- Senior Engineer, Data Engineering$117 291
- Scientist 2, Data Science$130 542
Palkat ovat hakemuksessa tarjotun palkan alarajaa, muunnettuna vuosituksi; tilastoissa käytetään vain sertifioituja kokoaikaisia hakemuksia. LCA ei ole viisumipäätös, ja yksi LCA voi kattaa useita tehtäviä. Lähde: Yhdysvaltain työministeriö, OFLC LCA -tilastot, tilivuodet 2023–2026 (viimeisin päätös 30.6.2026).