Etusivu › Työnantajat › Yahoo Holdings Inc. › Sr Software Dev Engineer
Sr Software Dev Engineer yrityksessä Yahoo Holdings Inc.: H-1B-palkat
132 työehtohakemusta tehtävänimikkeelle Sr Software Dev Engineer yrityksessä Yahoo Holdings Inc.. Tarjotun peruspalkan mediaani $172 931; keskimmäinen puolikas $157 014–$184 662.
Hakemukset (LCA)132
Tarjotun palkan mediaani$172 931
Palkkojen keskiosa$157 014–$184 662
10.–90. persentiili$141 725–$199 534
Tilivuoden mukaan
| Tilikausi | LCA:t | Mediaanipalkka |
|---|---|---|
| Tilikausi 2023 | 20 | $170 274 |
| Tilikausi 2024 | 35 | $172 113 |
| Tilikausi 2025 | 48 | $172 931 |
| Tilikausi 2026 | 27 | $163 550 |
Hakemukset
| Peruspalkka | Sijainti | Jätetty | Alkamispäivä | Tila |
|---|---|---|---|---|
| $131 997 Taso II | Belle Mead, NJ | 16.6.2026 | 23.6.2026 | Vahvistettu |
| $193 247 | Seattle, WA | 15.6.2026 | 22.6.2026 | Vahvistettu |
| $153 358 Taso IV | King of Prussia, PA | 9.6.2026 | 23.6.2026 | Vahvistettu |
| $209 078 | Santa Clara, CA | 29.5.2026 | 12.6.2026 | Vahvistettu |
| $187 741 Taso II | Santa Clara, CA | 29.5.2026 | 12.6.2026 | Vahvistettu |
| $156 998 Taso IV | Richardson, TX | 22.5.2026 | 5.6.2026 | Vahvistettu |
| $156 998 Taso IV | Lewisville, TX | 22.5.2026 | 5.6.2026 | Vahvistettu |
| $187 741 Taso II | Fremont, CA | 19.5.2026 | 2.6.2026 | Vahvistettu |
| $149 240 Taso II | Redmond, WA | 28.4.2026 | 1.10.2026 | Vahvistettu |
| $187 741 Taso II | Sunnyvale, CA | 27.4.2026 | 1.10.2026 | Vahvistettu |
| $152 402 Taso IV | Salt Lake City, UT | 24.4.2026 | 8.5.2026 | Vahvistettu |
| $163 550 Taso IV | Pflugerville, TX | 24.4.2026 | 8.5.2026 | Vahvistettu |
| $206 674 | San Jose, CA | 23.2.2026 | 9.6.2026 | Vahvistettu |
| $128 835 Taso IV | Kalamazoo, MI | 17.2.2026 | 30.3.2026 | Vahvistettu |
| $156 998 Taso IV | McKinney, TX | 12.1.2026 | 26.1.2026 | Vahvistettu |
| $174 058 | Sunnyvale, CA | 19.12.2025 | 20.6.2026 | Vahvistettu |
| $207 809 | San Jose, CA | 19.12.2025 | 19.12.2025 | Vahvistettu |
| $157 123 Taso III | Los Angeles, CA | 17.12.2025 | 14.4.2026 | Vahvistettu |
| $155 522 Taso IV | St. Augustine, FL | 12.12.2025 | 12.1.2026 | Vahvistettu |
| $175 427 Taso IV | Ashburn, VA | 26.11.2025 | 28.3.2026 | Vahvistettu |
| $204 329 | Danville, CA | 25.11.2025 | 26.5.2026 | Vahvistettu |
| $180 710 Taso III | Redmond, WA | 25.11.2025 | 22.2.2026 | Vahvistettu |
| $157 123 Taso III | Los Angeles, CA | 24.11.2025 | 14.4.2026 | Vahvistettu |
| $157 248 Taso IV | Raleigh, NC | 13.11.2025 | 27.11.2025 | Vahvistettu |
| $175 427 Taso IV | Ashburn, VA | 6.11.2025 | 8.5.2026 | Vahvistettu |
| $180 710 Taso III | Sammamish, WA | 6.11.2025 | 24.4.2026 | Vahvistettu |
| $160 805 Taso III | Edison, NJ | 3.11.2025 | 5.4.2026 | Vahvistettu |
| $212 202 Taso IV | Kenmore, WA | 19.9.2025 | 3.10.2025 | Vahvistettu |
| $189 592 Taso IV | Harrison, NJ | 12.9.2025 | 14.3.2026 | Vahvistettu |
| $189 592 Taso IV | Parsippany, NJ | 9.9.2025 | 22.9.2025 | Vahvistettu |
| $185 000 | Mountain View, CA | 5.9.2025 | 7.3.2026 | Vahvistettu |
| $163 550 Taso IV | Round Rock, TX | 27.8.2025 | 26.2.2026 | Vahvistettu |
| $163 550 Taso IV | Round Rock, TX | 27.8.2025 | 26.2.2026 | Peruutettu |
| $188 000 | San Jose, CA | 27.8.2025 | 13.2.2026 | Vahvistettu |
| $163 550 Taso IV | Leander, TX | 22.8.2025 | 27.8.2025 | Vahvistettu |
| $192 011 | Mountain View, CA | 20.8.2025 | 2.2.2026 | Vahvistettu |
| $178 131 Taso IV | Billerica, MA | 6.8.2025 | 13.8.2025 | Vahvistettu |
| $187 741 Taso II | Cupertino, CA | 31.7.2025 | 16.1.2026 | Vahvistettu |
| $156 666 Taso IV | Cupertino, CA | 31.7.2025 | 16.1.2026 | Vahvistettu |
| $163 550 Taso IV | Leander, TX | 25.7.2025 | 8.8.2025 | Vahvistettu |
| $190 486 Taso IV | Bothell, WA | 13.6.2025 | 26.6.2025 | Vahvistettu |
| $179 982 Taso IV | New York, NY | 5.6.2025 | 19.6.2025 | Vahvistettu |
| $163 862 Taso III | Woodinville, WA | 4.6.2025 | 4.12.2025 | Vahvistettu |
| $155 709 Taso IV | Georgetown, TX | 4.6.2025 | 3.12.2025 | Vahvistettu |
| $172 931 Taso II | San Francisco, CA | 4.6.2025 | 10.10.2025 | Vahvistettu |
| $172 931 Taso II | San Jose, CA | 4.6.2025 | 3.10.2025 | Vahvistettu |
| $148 221 Taso III | Broadlands, VA | 23.5.2025 | 1.10.2025 | Vahvistettu |
| $172 931 Taso II | Mountain View, CA | 21.5.2025 | 31.10.2025 | Vahvistettu |
| $148 221 Taso III | Ashburn, VA | 16.5.2025 | 1.10.2025 | Vahvistettu |
| $172 931 Taso II | Santa Clara, CA | 14.5.2025 | 10.11.2025 | Vahvistettu |
| $172 931 Taso II | Santa Clara, CA | 9.5.2025 | 29.9.2025 | Vahvistettu |
| $172 931 Taso II | Mountain View, CA | 15.4.2025 | 1.10.2025 | Vahvistettu |
| $190 486 Taso IV | Bellevue, WA | 4.4.2025 | 21.4.2025 | Vahvistettu |
| $151 840 Taso III | Rosedale, MD | 4.4.2025 | 2.9.2025 | Vahvistettu |
| $199 534 Taso III | San Jose, CA | 4.4.2025 | 29.9.2025 | Vahvistettu |
| $172 931 Taso II | Livermore, CA | 2.4.2025 | 12.9.2025 | Vahvistettu |
| $172 931 Taso II | Mountain View, CA | 27.3.2025 | 3.4.2025 | Vahvistettu |
| $172 931 Taso II | Mountain View, CA | 7.3.2025 | 6.9.2025 | Vahvistettu |
| $105 997 Taso II | Richardson, TX | 7.3.2025 | 6.9.2025 | Vahvistettu |
| $172 931 Taso II | Mountain View, CA | 4.3.2025 | 2.4.2025 | Vahvistettu |
| $199 534 Taso III | Mountain View, CA | 27.2.2025 | 10.3.2025 | Vahvistettu |
| $179 982 Taso IV | New York, NY | 21.2.2025 | 22.8.2025 | Vahvistettu |
| $166 088 Taso IV | Reston, VA | 20.2.2025 | 8.8.2025 | Vahvistettu |
| $151 840 Taso III | Reston, VA | 11.2.2025 | 8.8.2025 | Vahvistettu, sitten peruutettu |
| $199 534 Taso III | Mountain View, CA | 30.1.2025 | 11.7.2025 | Vahvistettu |
| $172 931 Taso II | Mountain View, CA | 17.1.2025 | 27.1.2025 | Vahvistettu |
| $179 982 Taso IV | New York, NY | 17.12.2024 | 21.1.2025 | Vahvistettu |
| $149 781 Taso IV | Richardson, TX | 6.12.2024 | 16.12.2024 | Vahvistettu |
| $206 315 Taso IV | Menlo Park, CA | 27.11.2024 | 7.3.2025 | Vahvistettu |
| $199 534 Taso III | Mountain View, CA | 27.11.2024 | 9.5.2025 | Vahvistettu |
| $199 534 Taso III | Mountain View, CA | 14.11.2024 | 9.5.2025 | Vahvistettu, sitten peruutettu |
| $172 931 Taso II | Mountain View, CA | 30.10.2024 | 2.4.2025 | Vahvistettu, sitten peruutettu |
| $172 931 Taso II | Mountain View, CA | 21.10.2024 | 16.4.2025 | Vahvistettu |
| $154 877 Taso IV | Fuquay Varina, NC | 10.10.2024 | 21.3.2025 | Vahvistettu |
| $172 931 Taso II | Mountain View, CA | 8.10.2024 | 4.4.2025 | Vahvistettu |
| $172 931 Taso II | Mountain View, CA | 7.10.2024 | 4.2.2025 | Vahvistettu |
| $201 323 Taso IV | Mountain View, CA | 19.9.2024 | 21.2.2025 | Vahvistettu |
| $172 931 Taso II | Mountain View, CA | 17.9.2024 | 1.10.2024 | Vahvistettu |
| $179 982 Taso IV | Belle Mead, NJ | 19.8.2024 | 26.8.2024 | Vahvistettu |
| $138 590 Taso IV | Delaware, OH | 30.7.2024 | 20.12.2024 | Vahvistettu |
| $172 931 Taso II | Mountain View, CA | 24.7.2024 | 12.1.2025 | Vahvistettu |
| $199 534 Taso III | Mountain View, CA | 19.7.2024 | 4.10.2024 | Vahvistettu |
| $163 862 Taso III | Bothell, WA | 2.7.2024 | 1.11.2024 | Vahvistettu |
| $182 312 Taso IV | Bothell, WA | 21.6.2024 | 4.7.2024 | Vahvistettu |
| $165 173 Taso IV | Reston, VA | 18.6.2024 | 29.10.2024 | Vahvistettu |
| $184 662 Taso II | Mountain View, CA | 13.6.2024 | 18.10.2024 | Vahvistettu |
| $184 662 Taso II | Mountain View, CA | 7.6.2024 | 8.11.2024 | Vahvistettu |
| $184 662 Taso II | Mountain View, CA | 7.6.2024 | 4.10.2024 | Vahvistettu |
| $201 391 | New York, NY | 10.5.2024 | 24.5.2024 | Vahvistettu |
| $172 113 | Mountain View, CA | 8.5.2024 | 9.9.2024 | Vahvistettu |
| $158 766 | Potomac, MD | 30.4.2024 | 6.6.2024 | Vahvistettu |
| $150 075 | Bothell, WA | 2.4.2024 | 1.10.2024 | Vahvistettu |
| $172 113 | Mountain View, CA | 20.3.2024 | 9.9.2024 | Vahvistettu |
| $172 113 | Mountain View, CA | 15.3.2024 | 9.8.2024 | Vahvistettu |
| $144 417 | Ashburn, VA | 13.3.2024 | 1.4.2024 | Vahvistettu |
| $193 386 | Westminster, CA | 12.3.2024 | 26.3.2024 | Vahvistettu |
| $172 113 | Mountain View, CA | 6.3.2024 | 9.8.2024 | Vahvistettu |
| $159 939 | Mountain View, CA | 29.2.2024 | 16.8.2024 | Vahvistettu |
| $165 212 | Mountain View, CA | 27.2.2024 | 7.6.2024 | Vahvistettu |
| $138 950 | Hillsboro, OR | 8.2.2024 | 25.2.2024 | Vahvistettu |
| $139 233 | Reston, VA | 12.1.2024 | 28.6.2024 | Vahvistettu |
| $142 647 | Mountain View, CA | 9.1.2024 | 18.1.2024 | Vahvistettu |
| $139 233 | Reston, VA | 28.12.2023 | 28.6.2024 | Vahvistettu |
| $195 430–$250 000 | Mountain View, CA | 21.12.2023 | 1.1.2024 | Vahvistettu |
| $134 680–$226 875 Taso IV | Champaign, IL | 13.11.2023 | 28.3.2024 | Vahvistettu |
| $169 229 Taso IV | Belle Mead, NJ | 6.11.2023 | 20.11.2023 | Vahvistettu |
| $195 430–$266 875 | Sunnyvale, CA | 31.10.2023 | 24.11.2023 | Vahvistettu |
| $177 387–$266 875 | Mountain View, CA | 17.10.2023 | 16.4.2024 | Vahvistettu |
| $134 680–$226 875 Taso IV | Champaign, IL | 8.10.2023 | 8.4.2024 | Vahvistettu |
| $176 075–$266 000 | Mountain View, CA | 6.10.2023 | 27.10.2023 | Vahvistettu |
| $170 522–$266 875 | Milpitas, CA | 25.9.2023 | 27.10.2023 | Vahvistettu |
| $172 113–$266 875 | San Jose, CA | 22.9.2023 | 13.10.2023 | Vahvistettu |
| $195 430–$250 000 | Mountain View, CA | 22.9.2023 | 27.10.2023 | Vahvistettu |
| $172 113–$266 875 | San Jose, CA | 20.9.2023 | 13.10.2023 | Hylätty |
| $177 387–$266 875 | Mountain View, CA | 18.9.2023 | 29.9.2023 | Vahvistettu |
| $143 408–$231 250 | Mountain View, CA | 13.9.2023 | 1.10.2023 | Vahvistettu |
| $177 387–$266 875 | Mountain View, CA | 8.9.2023 | 29.9.2023 | Vahvistettu |
| $136 125–$226 875 Taso IV | Savoy, IL | 30.8.2023 | 29.9.2023 | Vahvistettu |
| $171 318–$266 875 | Fremont, CA | 4.8.2023 | 1.9.2023 | Vahvistettu |
| $136 125–$226 875 Taso IV | Champaign, IL | 4.8.2023 | 1.9.2023 | Vahvistettu |
| $169 229–$266 875 Taso IV | New York, NY | 20.7.2023 | 18.8.2023 | Vahvistettu |
| $142 002–$226 875 Taso IV | Cumming, GA | 7.7.2023 | 4.8.2023 | Vahvistettu |
| $136 125–$226 875 Taso IV | Champaign, IL | 6.7.2023 | 21.7.2023 | Vahvistettu |
| $183 310–$266 875 Taso IV | Mountain View, CA | 28.6.2023 | 27.12.2023 | Vahvistettu |
| $175 193–$266 875 | Mountain View, CA | 13.6.2023 | 12.12.2023 | Vahvistettu |
| $160 125–$266 875 | Mountain View, CA | 9.6.2023 | 25.6.2023 | Vahvistettu |
| $157 061–$253 750 Taso IV | Dulles, VA | 17.5.2023 | 23.6.2023 | Vahvistettu |
| $160 125–$266 875 | Fremont, CA | 16.5.2023 | 9.6.2023 | Vahvistettu |
| $105 227–$226 875 Taso IV | Champaign, IL | 11.5.2023 | 9.6.2023 | Vahvistettu |
| $177 387–$266 875 | Mountain View, CA | 11.5.2023 | 9.6.2023 | Vahvistettu |
| $185 027–$266 875 | Mountain View, CA | 5.5.2023 | 9.6.2023 | Vahvistettu |
| $185 027–$266 875 | San Jose, CA | 5.5.2023 | 9.6.2023 | Vahvistettu |
Sr Software Dev Engineer kaikissa yrityksissä →
Muut tehtävät yrityksessä Yahoo Holdings Inc.
- Software Dev Engineer II$143 185
- Princ Software Dev Engineer$199 534
- Software Dev Engineer I$123 656
- Software Apps Engineer II$153 358
- Sr Software Apps Engineer$173 763
- Sr Princ Software Dev Engineer$226 138
- Princ Software Apps Engineer$186 732
- Software Apps Engineer I$127 338
- Production Engineer II$118 851
- Sr Production Engineer$160 044
- Service Reliability Engineer I$86 736
- Sr. Data Engineer$150 040
- Dir, Software Dev Engineering$247 671
- Research Scientist$188 249
- Princ Production Engineer$181 813
- Sr Mgr, Software Dev Engineering$220 573
- Sr Technical Security Engineer$155 356
- Sr Product Mgr$147 566
- Machine Learning Engineer I$126 662
- Technical Security Engineer II$132 000
- Data Scientist II$130 466
- Network Engineer II$114 000
- Sr Mgr, Production Engineering$216 590
- Systems Engineer II$99 798
Palkat ovat hakemuksessa tarjotun palkan alarajaa, muunnettuna vuosituksi; tilastoissa käytetään vain sertifioituja kokoaikaisia hakemuksia. LCA ei ole viisumipäätös, ja yksi LCA voi kattaa useita tehtäviä. Lähde: Yhdysvaltain työministeriö, OFLC LCA -tilastot, tilivuodet 2023–2026 (viimeisin päätös 30.6.2026).