Etusivu › Ammatit › Software Developers › Neenah, WI
Software Developers kaupungissa Neenah, WI: H-1B-palkat
32 työehtohakemusta tähän ammattiin työpaikalla kaupungissa Neenah, WI. Tarjotun peruspalkan mediaani $106 579; keskimmäinen puolikas $86 882–$126 080.
Hakemukset (LCA)32
Tarjotun palkan mediaani$106 579
Palkkojen keskiosa$86 882–$126 080
10.–90. persentiili$83 388–$150 000
Palkkatason mukaan
| Palkkataso | Mediaanipalkka |
|---|---|
| Taso I (aloittelija) | $75 536 |
| Taso II (pätevä) | $94 266 |
| Taso III (kokenut) | $150 000 |
| Taso IV (täysin pätevä) | $125 760 |
Työministeriö määrittää neljä yleistä palkkatasoa kullekin ammatille ja alueelle, tasolta I (sisäänpääsy) tasolle IV (täysin pätevä). Työnantaja valitsee tasoa, joka vastaa tehtävän vaatimuksia.
Työnantajat
| Työnantaja | LCA:t | Mediaanipalkka |
|---|---|---|
| Jewelers Mutual Insurance Company, SI | 5 | $129 752 |
| Kimberly-Clark USA, LLC | 3 | $88 192 |
| Tech Mahindra (americas), Inc | 3 | $83 388 |
| Menasha Corporation | 3 | $118 518 |
| Tek Ninjas Solutions, LLC | 2 | $84 864 |
| RealTimeBoard, Inc. dba Miro | 1 | $126 400 |
| Flexagon, LLC | 1 | $65 500 |
| Plexus Corp. | 1 | $118 020 |
| Zensar Technologies, Inc. | 1 | $150 000 |
| Synechron, Inc. | 1 | $117 360 |
| J. J. Keller & Associates, Inc. | 1 | $100 000 |
| Accenture LLP | 1 | $168 500 |
| Secura Insurance Company | 1 | $153 224 |
| Strategic Systems, Inc. | 1 | $85 571 |
| Mebhaz Inc. | 1 | $94 266 |
| M3bi LLC | 1 | $135 000 |
| Prowesys, Inc. | 1 | $94 266 |
| Orpine Inc | 1 | $106 579 |
| PHX Agile LLC. | 1 | $94 300 |
| SDVS Technologies LLC | 1 | $94 266 |
| Coforge Limited | 1 | $160 805 |
Tehtävänimikkeet
- Software Engineer5
- Senior Software Engineer4
- Software Developer3
- Full Stack Developer2
- Software Developer Lead2
- Azure Cloud Infrastructure Engineer2
- Salesforce Developer1
- Product Owner - Digital Marketing1
- Software Architect1
- Software Engineer II1
- Technical Analyst Senior1
- IT Infrastructure Analyst Senior1
- Sr. Specialist - Technology1
- CMS - System Administrator1
- Business and Integration Architecture Manager1
H-1B-sponsorit kaupungissa Neenah, WI →
Palkat ovat hakemuksessa tarjotun palkan alarajaa, muunnettuna vuosituksi; tilastoissa käytetään vain sertifioituja kokoaikaisia hakemuksia. LCA ei ole viisumipäätös, ja yksi LCA voi kattaa useita tehtäviä. Lähde: Yhdysvaltain työministeriö, OFLC LCA -tilastot, tilivuodet 2023–2026 (viimeisin päätös 30.6.2026).