H1B-palkkatiedot

Etusivu › Ammatit › Software Developers › Ronkonkoma, NY

Software Developers kaupungissa Ronkonkoma, NY: H-1B-palkat

31 työehtohakemusta tähän ammattiin työpaikalla kaupungissa Ronkonkoma, NY. Tarjotun peruspalkan mediaani $126 302; keskimmäinen puolikas $112 750–$135 200.

Hakemukset (LCA)31
Tarjotun palkan mediaani$126 302
Palkkojen keskiosa$112 750–$135 200
10.–90. persentiili$90 000–$145 600

Palkkatason mukaan

PalkkatasoMediaanipalkka
Taso I (aloittelija)$91 032
Taso II (pätevä)$129 756
Taso III (kokenut)$162 656
Taso IV (täysin pätevä)$165 000

Työministeriö määrittää neljä yleistä palkkatasoa kullekin ammatille ja alueelle, tasolta I (sisäänpääsy) tasolle IV (täysin pätevä). Työnantaja valitsee tasoa, joka vastaa tehtävän vaatimuksia.

Työnantajat

TyönantajaLCA:tMediaanipalkka
Vormittag Associates Inc.10$135 200
Camp Systems International Inc.9$124 336
NYC Gravitynet LLC2$89 253
Perficient, Inc.2$129 756
Medtronic, Inc.2$115 918
Perfume Center of America Inc.2$126 828
Juiced Technologies, Inc.1$90 000
Eficens Systems Inc1$110 000
United Techno Solutions, Inc.1$95 000
Veridic Solutions LLC1$115 918

Tehtävänimikkeet

H-1B-sponsorit kaupungissa Ronkonkoma, NY →

Palkat ovat hakemuksessa tarjotun palkan alarajaa, muunnettuna vuosituksi; tilastoissa käytetään vain sertifioituja kokoaikaisia hakemuksia. LCA ei ole viisumipäätös, ja yksi LCA voi kattaa useita tehtäviä. Lähde: Yhdysvaltain työministeriö, OFLC LCA -tilastot, tilivuodet 2023–2026 (viimeisin päätös 30.6.2026).