Почетна › Работодавачи › Assent Solutions, LLC
Assent Solutions, LLC: H-1B плати и спонзорство
Assent Solutions, LLC поднесе 17 апликации за услови на труд за H-1B и слични визи во фискалните години 2023–2026; сертифицирани: 16. Медијан понудена плата: $86.123.
Дали Assent Solutions, LLC спонзорира H-1B визи?
Assent Solutions, LLC поднесе 17 апликации за услови на труд во фискалните години 2023–2026, последната поднесена на 5.8.2025. LCA е првиот чекор од H-1B апликацијата, па работодавачот спонзорирал или се подготвил да спонзорира H-1B работници; тоа не гарантира спонзорство за конкретно работно место. Проверете ги сопствените огласи за работа на работодавачот.
Апликации за зелена картичка (PERM) кај Assent Solutions, LLC: 3 →
Плати по работна позиција
| Работна позиција | LCA | Медијална плата |
|---|---|---|
| ESB Software Developer | 3 | $102.712 |
| Database Administrator | 2 | $80.000 |
| Scrum Master | 2 | $86.186 |
| Java Developer | 2 | $98.301 |
| UAT Tester | 1 | $80.100 |
| DB2 Database Administrator | 1 | $90.646 |
| SAP Basis Administrator | 1 | $105.726 |
| ERP Business Analyst | 1 | $60.154 |
| BI Software Developer | 1 | $100.069 |
| UX Designer | 1 | $68.000 |
| Cloud Engineer | 1 | $81.600 |
| RPA Developer | 1 | $77.000 |
Апликации по фискална година
| Фискална година | LCA | Медијална плата |
|---|---|---|
| ФГ2023 | 7 | $90.646 |
| ФГ2024 | 4 | $77.000 |
| ФГ2025 | 2 | $74.186 |
| ФГ2026 | 4 | $96.534 |
Нивоа на преовладувачка плата
Министерството за труд поставува четири нивоа на преовладувачка плата за секоја професија и подрачје, од Ниво I (почетно) до Ниво IV (целосно компетентно). Работодавачот го избира нивото што одговара на барањата за работното место.
Каде се работните места
- Mounds View, MN2
- Alpharetta, GA2
- Houston, TX2
- Detroit, MI2
- Cumming, GA1
- Mapple Grove, MN1
- Inver Grove Heights, MN1
- Tampa, FL1
- Philadelphia, PA1
- Greenwood, IN1
- Phoenixville, PA1
- Katy, TX1
- Indian Land, SC1
Професии
- Software Developers9
- Computer Systems Engineers/Architects3
- Database Administrators2
- Software Quality Assurance Analysts and Testers1
- Database Administrators1
- Software Developers, Applications1
Најнови апликации
| Работна позиција | Основна плата | Локација | Поднесено | Почетен датум | Статус |
|---|---|---|---|---|---|
| ESB Software Developer | $112.424 Ниво II | Indian Land, SC | 5.8.2025 | 16.8.2025 | Сертифицирано, потоа повлечено |
| Scrum Master | $80.371–$92.000 Ниво II | Alpharetta, GA | 16.5.2025 | 6.9.2025 | Сертифицирано, потоа повлечено |
| Java Developer | $98.301 Ниво II | Houston, TX | 15.5.2024 | 1.10.2024 | Сертифицирано |
| Cloud Engineer | $81.600 Ниво I | Phoenixville, PA | 15.4.2024 | 22.4.2024 | Сертифицирано, потоа повлечено |
| RPA Developer | $77.000 Ниво I | Katy, TX | 11.4.2024 | 19.4.2024 | Сертифицирано, потоа повлечено |
| ESB Software Developer | $93.000 Ниво II | Detroit, MI | 6.2.2024 | 3.5.2024 | Сертифицирано, потоа повлечено |
| ESB Software Developer | $93.000 Ниво II | Detroit, MI | 6.2.2024 | 3.5.2024 | Повлечено |
| UX Designer | $68.000 Ниво I | Greenwood, IN | 17.10.2023 | 30.10.2023 | Сертифицирано, потоа повлечено |
| ERP Business Analyst | $60.154 Ниво II | Tampa, FL | 20.9.2023 | 1.10.2023 | Сертифицирано, потоа повлечено |
| Java Developer | $98.301 Ниво II | Houston, TX | 1.8.2023 | 1.10.2023 | Сертифицирано |
| BI Software Developer | $100.069 Ниво II | Philadelphia, PA | 17.7.2023 | 1.8.2023 | Сертифицирано, потоа повлечено |
| Scrum Master | $92.000 Ниво II | Alpharetta, GA | 28.3.2023 | 10.4.2023 | Сертифицирано |
| UAT Tester | $80.100 Ниво II | Cumming, GA | 3.3.2023 | 13.3.2023 | Сертифицирано |
| Database Administrator | $80.000 Ниво II | Mounds View, MN | 23.9.2022 | 1.11.2022 | Сертифицирано, потоа повлечено |
| Database Administrator | $80.000 Ниво II | Mounds View, MN | 17.8.2022 | 1.11.2022 | Сертифицирано, потоа повлечено |
| DB2 Database Administrator | $90.646–$93.000 Ниво II | Mapple Grove, MN | 20.7.2021 | 2.8.2021 | Сертифицирано, потоа повлечено |
| SAP Basis Administrator | $105.726–$108.000 Ниво III | Inver Grove Heights, MN | 21.7.2020 | 9.10.2020 | Сертифицирано, потоа повлечено |
Платите се долната граница на понудената надомест во секоја апликација, претворена во годишен износ; статистиката ги користи само сертифицираните апликации за полно работно време. LCA не е одобрување на виза и една LCA може да опфати повеќе позиции. Извор: Министерство за труд на САД, OFLC LCA податоци за откривање, фискални години 2023–2026 (последна одлука 30.6.2026).