Почетна › Работодавачи › Closure Systems Companies Inc.
Closure Systems Companies Inc.: H-1B плати и спонзорство
Closure Systems Companies Inc. поднесе 10 апликации за услови на труд за H-1B и слични визи во фискалните години 2023–2026; сертифицирани: 10. Медијан понудена плата: $110.000.
Дали Closure Systems Companies Inc. спонзорира H-1B визи?
Closure Systems Companies Inc. поднесе 10 апликации за услови на труд во фискалните години 2023–2026, последната поднесена на 6.4.2026. LCA е првиот чекор од H-1B апликацијата, па работодавачот спонзорирал или се подготвил да спонзорира H-1B работници; тоа не гарантира спонзорство за конкретно работно место. Проверете ги сопствените огласи за работа на работодавачот.
Плати по работна позиција
| Работна позиција | LCA | Медијална плата |
|---|---|---|
| Materials Engineer | 2 | $110.000 |
| Process Engineer | 2 | $88.261 |
| Operations Manager – Night Shift | 2 | $185.400 |
| Senior Product Design Engineer | 1 | $110.929 |
| Field Operations Engineer | 1 | $85.550 |
| Quality Engineer | 1 | $100.000 |
| Human Resources Manager | 1 | $120.000 |
Апликации по фискална година
| Фискална година | LCA | Медијална плата |
|---|---|---|
| ФГ2024 | 2 | $110.464 |
| ФГ2025 | 4 | $94.636 |
| ФГ2026 | 4 | $115.000 |
Нивоа на преовладувачка плата
- Ниво I (влезно)10 %
- Ниво II (квалификувано)20 %
- Ниво III (искусно)40 %
- Ниво IV (целосно компетентно)30 %
Министерството за труд поставува четири нивоа на преовладувачка плата за секоја професија и подрачје, од Ниво I (почетно) до Ниво IV (целосно компетентно). Работодавачот го избира нивото што одговара на барањата за работното место.
Каде се работните места
Професии
- Industrial Engineers3
- Materials Engineers2
- Industrial Production Managers2
- Mechanical Engineers1
- Electronics Engineers, Except Computer1
- Human Resources Managers1
Најнови апликации
| Работна позиција | Основна плата | Локација | Поднесено | Почетен датум | Статус |
|---|---|---|---|---|---|
| Human Resources Manager | $120.000 Ниво II | Salt Lake City, UT | 6.4.2026 | 1.10.2026 | Сертифицирано |
| Operations Manager – Night Shift | $185.400 Ниво IV | Crawfordsville, IN | 6.4.2026 | 1.10.2026 | Сертифицирано |
| Quality Engineer | $100.000 Ниво III | Crawfordsville, IN | 16.3.2026 | 6.4.2026 | Сертифицирано |
| Materials Engineer | $110.000 Ниво III | Crawfordsville, IN | 4.2.2026 | 23.2.2026 | Сертифицирано |
| Operations Manager – Night Shift | $185.400 H-1B1 (Чиле) · Ниво IV | Crawfordsville, IN | 18.9.2025 | 18.12.2025 | Сертифицирано |
| Process Engineer | $72.800 Ниво I | Crawfordsville, IN | 6.5.2025 | 1.10.2025 | Сертифицирано |
| Field Operations Engineer | $85.550 Ниво II | Indianapolis, IN | 22.4.2025 | 1.10.2025 | Сертифицирано |
| Process Engineer | $103.722 Ниво IV | Crawfordsville, IN | 1.4.2025 | 27.9.2025 | Сертифицирано |
| Materials Engineer | $110.000 Ниво III | Crawfordsville, IN | 17.7.2024 | 29.7.2024 | Сертифицирано |
| Senior Product Design Engineer | $110.929 Ниво III | Crawfordsville, IN | 17.7.2024 | 20.12.2024 | Сертифицирано |
Платите се долната граница на понудената надомест во секоја апликација, претворена во годишен износ; статистиката ги користи само сертифицираните апликации за полно работно време. LCA не е одобрување на виза и една LCA може да опфати повеќе позиции. Извор: Министерство за труд на САД, OFLC LCA податоци за откривање, фискални години 2023–2026 (последна одлука 30.6.2026).