Почетна › Работодавачи › Concentra Solutions, Inc.
Concentra Solutions, Inc.: H-1B плати и спонзорство
Concentra Solutions, Inc. поднесе 14 апликации за услови на труд за H-1B и слични визи во фискалните години 2023–2026; сертифицирани: 14. Медијан понудена плата: $116.958.
Дали Concentra Solutions, Inc. спонзорира H-1B визи?
Concentra Solutions, Inc. поднесе 14 апликации за услови на труд во фискалните години 2023–2026, последната поднесена на 18.10.2024. LCA е првиот чекор од H-1B апликацијата, па работодавачот спонзорирал или се подготвил да спонзорира H-1B работници; тоа не гарантира спонзорство за конкретно работно место. Проверете ги сопствените огласи за работа на работодавачот.
Плати по работна позиција
| Работна позиција | LCA | Медијална плата |
|---|---|---|
| Software Development Engineer | 3 | $134.992 |
| Software Development Analyst II | 3 | $111.100 |
| Software Development Analyst | 2 | $114.019 |
| Business Analyst II | 1 | $80.000 |
| Middleware Analyst II | 1 | $116.979 |
| Senior Software Development Architect | 1 | $139.464 |
| Team Lead, IT | 1 | $139.464 |
| Software Development Analyst I | 1 | $94.574 |
| CRM Software Development Analyst II | 1 | $129.381 |
Апликации по фискална година
| Фискална година | LCA | Медијална плата |
|---|---|---|
| ФГ2023 | 7 | $116.938 |
| ФГ2024 | 6 | $116.556 |
| ФГ2025 | 1 | $129.381 |
Нивоа на преовладувачка плата
Министерството за труд поставува четири нивоа на преовладувачка плата за секоја професија и подрачје, од Ниво I (почетно) до Ниво IV (целосно компетентно). Работодавачот го избира нивото што одговара на барањата за работното место.
Каде се работните места
Професии
- Software Developers10
- Computer Systems Analysts1
- Software Developers, Applications1
- Computer Systems Engineers/Architects1
- Business Intelligence Analysts1
Најнови апликации
| Работна позиција | Основна плата | Локација | Поднесено | Почетен датум | Статус |
|---|---|---|---|---|---|
| CRM Software Development Analyst II | $129.381–$135.000 | Duluth, GA | 18.10.2024 | 11.11.2024 | Сертифицирано |
| Software Development Analyst II | $122.011–$135.000 | Addison, TX | 12.4.2024 | 20.5.2024 | Сертифицирано |
| Senior Software Development Architect | $139.464–$156.270 Ниво IV | Addison, TX | 12.12.2023 | 18.12.2023 | Сертифицирано |
| Team Lead, IT | $139.464–$142.146 Ниво IV | Addison, TX | 14.11.2023 | 27.11.2023 | Сертифицирано |
| Software Development Analyst II | $111.100–$137.051 Ниво II | Tucson, AZ | 14.11.2023 | 14.11.2023 | Сертифицирано |
| Software Development Analyst | $111.100–$137.051 Ниво II | Tucson, AZ | 10.11.2023 | 10.11.2023 | Сертифицирано |
| Middleware Analyst II | $116.979–$125.000 Ниво IV | Addison, TX | 1.9.2023 | 11.9.2023 | Сертифицирано |
| Software Development Engineer | $116.938–$137.000 Ниво III | Addison, TX | 21.6.2023 | 3.12.2023 | Сертифицирано |
| Software Development Engineer | $134.992–$137.051 Ниво IV | Addison, TX | 9.1.2023 | 26.6.2023 | Сертифицирано |
| Software Development Engineer | $134.992 Ниво IV | Addison, TX | 2.11.2022 | 28.11.2022 | Сертифицирано |
| Software Development Analyst | $116.938–$125.000 Ниво III | Addison, TX | 16.9.2022 | 1.3.2023 | Сертифицирано, потоа повлечено |
| Software Development Analyst II | $94.074–$122.296 Ниво II | Addison, TX | 20.6.2022 | 22.11.2022 | Сертифицирано, потоа повлечено |
| Software Development Analyst I | $94.574–$115.000 Ниво III | Addison, TX | 7.5.2021 | 4.9.2021 | Сертифицирано, потоа повлечено |
| Business Analyst II | $80.000–$100.000 Ниво II | Addison, TX | 28.2.2020 | 22.7.2020 | Сертифицирано, потоа повлечено |
Платите се долната граница на понудената надомест во секоја апликација, претворена во годишен износ; статистиката ги користи само сертифицираните апликации за полно работно време. LCA не е одобрување на виза и една LCA може да опфати повеќе позиции. Извор: Министерство за труд на САД, OFLC LCA податоци за откривање, фискални години 2023–2026 (последна одлука 30.6.2026).