Почетна › Работодавачи › Dandelion Payments, Inc.
Dandelion Payments, Inc.: H-1B плати и спонзорство
Dandelion Payments, Inc. поднесе 12 апликации за услови на труд за H-1B и слични визи во фискалните години 2023–2026; сертифицирани: 12. Медијан понудена плата: $99.562.
Дали Dandelion Payments, Inc. спонзорира H-1B визи?
Dandelion Payments, Inc. поднесе 12 апликации за услови на труд во фискалните години 2023–2026, последната поднесена на 3.6.2026. LCA е првиот чекор од H-1B апликацијата, па работодавачот спонзорирал или се подготвил да спонзорира H-1B работници; тоа не гарантира спонзорство за конкретно работно место. Проверете ги сопствените огласи за работа на работодавачот.
Апликации за зелена картичка (PERM) кај Dandelion Payments, Inc.: 4 →
Плати по работна позиција
| Работна позиција | LCA | Медијална плата |
|---|---|---|
| Chief Revenue Officer | 2 | $312.000 |
| Sr. Financial Analyst | 1 | $95.000 |
| Jr. Software Developer | 1 | $74.621 |
| Business Intelligence Analyst | 1 | $81.350 |
| Sr. Software Engineer | 1 | $136.579 |
| Sr. BI Developer | 1 | $120.000 |
| Sr. Database Administrator | 1 | $135.062 |
| Digital Product Operations Analyst | 1 | $77.250 |
| Sr. Product Designer | 1 | $102.000 |
| Financial Analyst | 1 | $97.125 |
| Growth Analyst | 1 | $80.000 |
Апликации по фискална година
| Фискална година | LCA | Медијална плата |
|---|---|---|
| ФГ2025 | 3 | $81.350 |
| ФГ2026 | 9 | $120.000 |
Нивоа на преовладувачка плата
- Ниво I (влезно)42 %
- Ниво II (квалификувано)25 %
- Ниво III (искусно)25 %
- Ниво IV (целосно компетентно)8 %
Министерството за труд поставува четири нивоа на преовладувачка плата за секоја професија и подрачје, од Ниво I (почетно) до Ниво IV (целосно компетентно). Работодавачот го избира нивото што одговара на барањата за работното место.
Каде се работните места
Професии
- Data Scientists4
- Chief Executives2
- Financial and Investment Analysts1
- Web Developers1
- Operations Research Analysts1
- Software Developers1
- Database Administrators1
- Web and Digital Interface Designers1
Најнови апликации
| Работна позиција | Основна плата | Локација | Поднесено | Почетен датум | Статус |
|---|---|---|---|---|---|
| Growth Analyst | $80.000 Ниво I | Irvine, CA | 3.6.2026 | 1.10.2026 | Сертифицирано |
| Financial Analyst | $97.125 Ниво I | Buena Park, CA | 22.5.2026 | 1.10.2026 | Сертифицирано |
| Sr. Product Designer | $102.000 H-1B1 (Чиле) · Ниво II | Dever, CO | 8.5.2026 | 13.6.2026 | Сертифицирано |
| Digital Product Operations Analyst | $77.250 Ниво I | Denver, CO | 6.5.2026 | 1.10.2026 | Сертифицирано |
| Sr. Database Administrator | $135.062 Ниво IV | Buena Park, CA | 9.3.2026 | 4.9.2026 | Сертифицирано |
| Chief Revenue Officer | $312.000 E-3 · Ниво III | Irvine, CA | 22.1.2026 | 25.2.2026 | Сертифицирано |
| Chief Revenue Officer | $312.000 E-3 · Ниво III | Irvine, CA | 7.1.2026 | 20.3.2026 | Сертифицирано |
| Sr. BI Developer | $120.000 Ниво II | Irvine, CA | 15.12.2025 | 7.1.2026 | Сертифицирано |
| Sr. Software Engineer | $136.579 Ниво III | Mount Juliet, TN | 3.11.2025 | 26.3.2026 | Сертифицирано |
| Sr. Financial Analyst | $95.000 Ниво II | Buena Park, CA | 4.8.2025 | 20.8.2025 | Сертифицирано |
| Jr. Software Developer | $74.621 Ниво I | Buena Park, CA | 2.7.2025 | 22.8.2025 | Сертифицирано |
| Business Intelligence Analyst | $81.350 Ниво I | Buena Park, CA | 27.6.2025 | 27.12.2025 | Сертифицирано |
Платите се долната граница на понудената надомест во секоја апликација, претворена во годишен износ; статистиката ги користи само сертифицираните апликации за полно работно време. LCA не е одобрување на виза и една LCA може да опфати повеќе позиции. Извор: Министерство за труд на САД, OFLC LCA податоци за откривање, фискални години 2023–2026 (последна одлука 30.6.2026).