Почетна › Работодавачи › IAV Automotive Engineering
IAV Automotive Engineering: H-1B плати и спонзорство
IAV Automotive Engineering поднесе 9 апликации за услови на труд за H-1B и слични визи во фискалните години 2023–2026; сертифицирани: 9. Медијан понудена плата: $98.259.
Дали IAV Automotive Engineering спонзорира H-1B визи?
IAV Automotive Engineering поднесе 9 апликации за услови на труд во фискалните години 2023–2026, последната поднесена на 17.6.2026. LCA е првиот чекор од H-1B апликацијата, па работодавачот спонзорирал или се подготвил да спонзорира H-1B работници; тоа не гарантира спонзорство за конкретно работно место. Проверете ги сопствените огласи за работа на работодавачот.
Плати по работна позиција
| Работна позиција | LCA | Медијална плата |
|---|---|---|
| Engineer Level 2 | 2 | $88.926 |
| Transmission Controls Engineer-Engineer Level 2 | 1 | $87.376 |
| Engineer Level 1 | 1 | $84.240 |
| Sr. Engineer | 1 | $100.000 |
| Control Systems Engineer Level 3 | 1 | $118.200 |
| Hybrid Controls Engineer | 1 | $108.569 |
| Diesel Controls & OBD Sr. Engineer, tCompliance Coordinator | 1 | $136.577 |
| Controls Engineer-Engineer Level 3 | 1 | $98.259 |
Апликации по фискална година
| Фискална година | LCA | Медијална плата |
|---|---|---|
| ФГ2023 | 3 | $86.520 |
| ФГ2024 | 1 | $118.200 |
| ФГ2025 | 3 | $108.569 |
| ФГ2026 | 2 | $94.796 |
Нивоа на преовладувачка плата
- Ниво I (влезно)44 %
- Ниво II (квалификувано)11 %
- Ниво III (искусно)33 %
- Ниво IV (целосно компетентно)11 %
Министерството за труд поставува четири нивоа на преовладувачка плата за секоја професија и подрачје, од Ниво I (почетно) до Ниво IV (целосно компетентно). Работодавачот го избира нивото што одговара на барањата за работното место.
Каде се работните места
Професии
Најнови апликации
| Работна позиција | Основна плата | Локација | Поднесено | Почетен датум | Статус |
|---|---|---|---|---|---|
| Engineer Level 2 | $91.332 Ниво I | Novi, MI | 17.6.2026 | 1.12.2026 | Сертифицирано |
| Controls Engineer-Engineer Level 3 | $98.259 Ниво II | Novi, MI | 4.3.2026 | 14.8.2026 | Сертифицирано |
| Diesel Controls & OBD Sr. Engineer, tCompliance Coordinator | $136.577–$141.577 Ниво III | Novi, MI | 26.6.2025 | 12.12.2025 | Сертифицирано |
| Hybrid Controls Engineer | $108.569 Ниво III | Novi, MI | 26.9.2024 | 30.1.2025 | Сертифицирано |
| Control Systems Engineer Level 3 | $118.200 Ниво IV | Northville, MI | 11.6.2024 | 1.11.2024 | Сертифицирано |
| Engineer Level 1 | $84.240 Ниво I | Northville, MI | 11.9.2023 | 1.10.2023 | Сертифицирано |
| Engineer Level 2 | $86.520 Ниво I | Northville, MI | 29.8.2023 | 1.10.2023 | Сертифицирано |
| Sr. Engineer | $100.000–$110.000 Ниво III | Northville, MI | 27.6.2023 | 3.7.2023 | Сертифицирано, потоа повлечено |
| Transmission Controls Engineer-Engineer Level 2 | $87.376 Ниво I | Northville, MI | 30.3.2023 | 14.9.2023 | Сертифицирано |
Платите се долната граница на понудената надомест во секоја апликација, претворена во годишен износ; статистиката ги користи само сертифицираните апликации за полно работно време. LCA не е одобрување на виза и една LCA може да опфати повеќе позиции. Извор: Министерство за труд на САД, OFLC LCA податоци за откривање, фискални години 2023–2026 (последна одлука 30.6.2026).