Почетна › Работодавачи › Icon IT Group
Icon IT Group: H-1B плати и спонзорство
Icon IT Group поднесе 13 апликации за услови на труд за H-1B и слични визи во фискалните години 2023–2026; сертифицирани: 13. Медијан понудена плата: $101.192.
Дали Icon IT Group спонзорира H-1B визи?
Icon IT Group поднесе 13 апликации за услови на труд во фискалните години 2023–2026, последната поднесена на 13.3.2026. LCA е првиот чекор од H-1B апликацијата, па работодавачот спонзорирал или се подготвил да спонзорира H-1B работници; тоа не гарантира спонзорство за конкретно работно место. Проверете ги сопствените огласи за работа на работодавачот.
Плати по работна позиција
| Работна позиција | LCA | Медијална плата |
|---|---|---|
| Director of Business Development | 2 | $84.510 |
| Software Developer | 2 | $105.596 |
| Lead Mulesoft Programmer | 2 | $110.000 |
| Sr. Software Developer | 2 | $100.901 |
| Financial Analyst | 1 | $82.909 |
| Software Engineer | 1 | $126.942 |
| Software Developer QA | 1 | $103.605 |
| Programmer Analyst | 1 | $79.414 |
| Software (full Stack) Developer | 1 | $112.923 |
Апликации по фискална година
| Фискална година | LCA | Медијална плата |
|---|---|---|
| ФГ2024 | 6 | $92.851 |
| ФГ2025 | 3 | $110.000 |
| ФГ2026 | 4 | $100.901 |
Нивоа на преовладувачка плата
Министерството за труд поставува четири нивоа на преовладувачка плата за секоја професија и подрачје, од Ниво I (почетно) до Ниво IV (целосно компетентно). Работодавачот го избира нивото што одговара на барањата за работното место.
Каде се работните места
Професии
- Software Developers7
- Computer Programmers3
- General and Operations Managers2
- Financial and Investment Analysts1
Најнови апликации
| Работна позиција | Основна плата | Локација | Поднесено | Почетен датум | Статус |
|---|---|---|---|---|---|
| Software (full Stack) Developer | $112.923–$112.924 Ниво II | Hopkins, MN | 13.3.2026 | 13.3.2026 | Сертифицирано |
| Sr. Software Developer | $100.901–$100.905 Ниво III | Erie, PA | 13.2.2026 | 18.2.2026 | Сертифицирано |
| Sr. Software Developer | $100.901–$100.905 Ниво III | Erie, PA | 11.2.2026 | 18.2.2026 | Сертифицирано |
| Programmer Analyst | $79.414–$79.415 Ниво II | Plano, TX | 8.1.2026 | 15.1.2026 | Сертифицирано |
| Lead Mulesoft Programmer | $110.000–$110.001 Ниво III | Hopkins, MN | 21.7.2025 | 21.7.2025 | Сертифицирано |
| Lead Mulesoft Programmer | $110.000–$110.001 Ниво III | Hopkins, MN | 9.7.2025 | 16.7.2025 | Сертифицирано |
| Software Developer | $110.000–$110.001 Ниво III | Tallahassee, FL | 4.12.2024 | 12.12.2024 | Сертифицирано |
| Software Engineer | $126.942–$126.943 Ниво II | Culver City, CA | 16.9.2024 | 23.9.2024 | Сертифицирано |
| Software Developer QA | $103.605–$103.606 Ниво II | Richfield, MN | 3.7.2024 | 3.7.2024 | Сертифицирано |
| Software Developer | $101.192–$101.193 Ниво II | Irving, TX | 24.6.2024 | 24.6.2024 | Сертифицирано |
| Director of Business Development | $84.510–$84.511 Ниво II | Blaine, MN | 18.6.2024 | 1.10.2024 | Сертифицирано |
| Director of Business Development | $84.510–$84.511 Ниво II | Blaine, MN | 18.6.2024 | 1.10.2024 | Сертифицирано |
| Financial Analyst | $82.909–$82.910 Ниво II | Blaine, MN | 15.6.2024 | 1.10.2024 | Сертифицирано |
Платите се долната граница на понудената надомест во секоја апликација, претворена во годишен износ; статистиката ги користи само сертифицираните апликации за полно работно време. LCA не е одобрување на виза и една LCA може да опфати повеќе позиции. Извор: Министерство за труд на САД, OFLC LCA податоци за откривање, фискални години 2023–2026 (последна одлука 30.6.2026).