Почетна › Работодавачи › Juniper Networks (US), Inc. › Technical Support Engineer
Technical Support Engineer во Juniper Networks (US), Inc.: H-1B плати
70 апликации за работни услови за позицијата Technical Support Engineer во Juniper Networks (US), Inc.. Медијана на понудената основна плата $112.486; средна половина $96.595–$114.150.
Апликации (LCA)70
Медијанна понудена плата$112.486
Средина на платите$96.595–$114.150
10–90 перцентил$88.601–$123.261
По фискална година
| Фискална година | LCA | Медијална плата |
|---|---|---|
| ФГ2023 | 19 | $110.282 |
| ФГ2024 | 23 | $106.413 |
| ФГ2025 | 25 | $113.714 |
| ФГ2026 | 2 | $112.860 |
Апликации
| Основна плата | Локација | Поднесено | Почетен датум | Статус |
|---|---|---|---|---|
| $100.235–$119.475 Ниво II | Wentzville, MO | 26.9.2025 | 27.3.2026 | Повлечено |
| $93.309–$113.818 Ниво I | McKinney, TX | 22.9.2025 | 12.3.2026 | Сертифицирано |
| $134.888–$163.030 Ниво II | Herndon, VA | 12.9.2025 | 12.3.2026 | Сертифицирано |
| $121.846–$153.962 Ниво I | Sunnyvale, CA | 11.9.2025 | 10.2.2026 | Сертифицирано |
| $121.846–$153.962 Ниво I | Sunnyvale, CA | 24.7.2025 | 19.12.2025 | Сертифицирано |
| $99.154–$124.446 Ниво I | Westford, MA | 8.7.2025 | 14.7.2025 | Сертифицирано |
| $110.708–$129.358 | Sunnyvale, CA | 2.7.2025 | 1.10.2025 | Сертифицирано |
| $114.442–$150.446 Ниво I | Sunnyvale, CA | 23.6.2025 | 15.12.2025 | Сертифицирано |
| $127.421–$151.882 Ниво II | Herndon, VA | 23.6.2025 | 1.7.2025 | Сертифицирано |
| $92.290–$115.856 Ниво I | Sunnyvale, CA | 20.5.2025 | 1.10.2025 | Сертифицирано |
| $113.714–$134.202 Ниво II | Royse City, TX | 19.5.2025 | 15.8.2025 | Сертифицирано |
| $138.923–$146.688 Ниво IV | Herndon, VA | 21.4.2025 | 27.6.2025 | Сертифицирано |
| $99.258–$125.091 Ниво I | Westford, MA | 24.3.2025 | 7.4.2025 | Сертифицирано |
| $113.714–$134.202 Ниво II | Frisco, TX | 5.3.2025 | 17.3.2025 | Сертифицирано |
| $137.966–$151.763 Ниво IV | Apex, NC | 24.1.2025 | 3.2.2025 | Сертифицирано, потоа повлечено |
| $105.643–$126.402 Ниво I | Austin, TX | 8.1.2025 | 1.6.2025 | Сертифицирано |
| $114.442–$150.446 Ниво I | Sunnyvale, CA | 7.1.2025 | 1.6.2025 | Сертифицирано |
| $92.894–$107.380 | Westford, MA | 30.12.2024 | 1.6.2025 | Сертифицирано |
| $111.050–$129.368 | Herndon, VA | 20.12.2024 | 1.6.2025 | Сертифицирано |
| $88.901–$111.050 | Herndon, VA | 9.12.2024 | 1.6.2025 | Сертифицирано |
| $122.803–$164.195 Ниво II | Midvale, UT | 24.10.2024 | 4.11.2024 | Сертифицирано |
| $134.202–$154.710 Ниво III | The Colony, TX | 15.10.2024 | 4.11.2024 | Сертифицирано |
| $125.091–$150.904 Ниво II | Westford, MA | 15.10.2024 | 28.10.2024 | Сертифицирано |
| $96.554–$118.810 Ниво II | Wentzville, MO | 12.8.2024 | 11.2.2025 | Сертифицирано |
| $106.413–$135.886 Ниво I | Westford, MA | 28.6.2024 | 28.12.2024 | Сертифицирано |
| $122.158–$151.195 Ниво II | Sunnyvale, CA | 17.6.2024 | 1.7.2024 | Сертифицирано |
| $106.413–$135.886 Ниво I | Westford, MA | 11.6.2024 | 1.10.2024 | Сертифицирано |
| $82.930–$92.810 | Westford, MA | 14.5.2024 | 1.10.2024 | Сертифицирано |
| $83.138–$105.914 Ниво I | McKinney, TX | 1.5.2024 | 31.10.2024 | Сертифицирано |
| $87.402–$109.096 Ниво I | Burns Harbor, IN | 15.4.2024 | 1.10.2024 | Сертифицирано |
| $105.914–$128.690 Ниво II | Aubrey, TX | 26.3.2024 | 1.6.2024 | Сертифицирано |
| $106.413–$135.886 Ниво I | Westford, MA | 26.3.2024 | 1.6.2024 | Сертифицирано |
| $72.571–$90.646 Ниво I | Westford, MA | 12.3.2024 | 1.6.2024 | Сертифицирано |
| $118.539–$143.541 Ниво II | Herndon, VA | 1.3.2024 | 11.3.2024 | Сертифицирано, потоа повлечено |
| $106.413–$135.886 Ниво I | Westford, MA | 27.2.2024 | 11.3.2024 | Сертифицирано |
| $114.150–$154.710 Ниво I | Sunnyvale, CA | 20.2.2024 | 1.6.2024 | Сертифицирано |
| $106.413–$135.886 Ниво I | Westford, MA | 15.2.2024 | 19.4.2024 | Сертифицирано |
| $118.539–$143.541 Ниво II | Herndon, VA | 29.1.2024 | 2.7.2024 | Сертифицирано |
| $96.595–$118.893 Ниво I | Austin, TX | 25.1.2024 | 5.2.2024 | Сертифицирано |
| $114.150–$154.710 Ниво I | Sunnyvale, CA | 15.12.2023 | 1.6.2024 | Сертифицирано, потоа повлечено |
| $106.413–$135.886 Ниво I | Westford, MA | 4.12.2023 | 15.2.2024 | Сертифицирано |
| $128.690–$151.466 Ниво III | Irving, TX | 15.11.2023 | 15.5.2024 | Сертифицирано, потоа повлечено |
| $105.914–$128.690 Ниво II | Sachse, TX | 27.10.2023 | 26.4.2024 | Сертифицирано |
| $114.150–$154.710 Ниво I | Sunnyvale, CA | 12.10.2023 | 23.10.2023 | Сертифицирано |
| $118.539–$143.541 Ниво II | Herndon, VA | 11.10.2023 | 23.10.2023 | Сертифицирано |
| $114.150–$154.710 Ниво I | Sunnyvale, CA | 10.10.2023 | 23.10.2023 | Сертифицирано |
| $114.150–$154.710 Ниво I | Sunnyvale, CA | 9.10.2023 | 23.10.2023 | Сертифицирано |
| $93.558–$118.539 Ниво I | Herndon, VA | 21.9.2023 | 15.3.2024 | Сертифицирано |
| $93.558–$118.539 Ниво I | Herndon, VA | 6.7.2023 | 4.1.2024 | Сертифицирано |
| $114.130–$131.997 Ниво III | College Station, TX | 26.6.2023 | 7.12.2023 | Сертифицирано |
| $113.235–$145.288 Ниво I | Sunnyvale, CA | 6.6.2023 | 30.11.2023 | Сертифицирано |
| $113.235–$145.288 Ниво I | Sunnyvale, CA | 16.5.2023 | 29.5.2023 | Сертифицирано |
| $112.486–$133.973 Ниво II | Westford, MA | 2.5.2023 | 7.9.2023 | Сертифицирано, потоа повлечено |
| $91.021–$112.486 Ниво I | Westford, MA | 19.4.2023 | 7.9.2023 | Сертифицирано, потоа повлечено |
| $117.749–$141.794 Ниво II | Herndon, VA | 7.4.2023 | 14.4.2023 | Сертифицирано |
| $113.235–$145.288 Ниво I | Sunnyvale, CA | 16.3.2023 | 1.6.2023 | Сертифицирано |
| $80.288–$89.357 | Westford, MA | 9.3.2023 | 1.6.2023 | Сертифицирано |
| $86.320–$102.773 Ниво II | Stevensville, MI | 1.3.2023 | 1.6.2023 | Сертифицирано |
| $101.311–$120.437 | Sunnyvale, CA | 22.2.2023 | 1.6.2023 | Сертифицирано |
| $106.974–$127.754 Ниво II | DeKalb, IL | 16.2.2023 | 27.2.2023 | Сертифицирано |
| $113.235–$145.288 Ниво I | Sunnyvale, CA | 13.2.2023 | 27.2.2023 | Сертифицирано |
| $113.235–$145.288 Ниво I | Sunnyvale, CA | 8.12.2022 | 1.6.2023 | Сертифицирано |
| $113.235–$145.288 Ниво I | Sunnyvale, CA | 5.12.2022 | 1.6.2023 | Сертифицирано |
| $113.235–$145.288 Ниво I | Sunnyvale, CA | 15.11.2022 | 17.5.2023 | Сертифицирано, потоа повлечено |
| $113.235–$145.288 Ниво I | Sunnyvale, CA | 15.11.2022 | 11.5.2023 | Сертифицирано, потоа повлечено |
| $90.589–$117.019 | Sunnyvale, CA | 25.10.2022 | 26.4.2023 | Сертифицирано |
| $113.235–$145.288 Ниво I | Sunnyvale, CA | 4.10.2022 | 10.2.2023 | Сертифицирано |
| $110.282–$135.200 Ниво II | Sunnyvale, CA | 30.9.2022 | 10.2.2023 | Сертифицирано |
| $79.872–$91.624 | Westford, MA | 25.3.2021 | 1.6.2021 | Сертифицирано, потоа повлечено |
| $94.910–$115.669 Ниво II | Sunnyvale, CA | 21.2.2020 | 1.6.2020 | Сертифицирано, потоа повлечено |
Technical Support Engineer кај сите работодавачи →
Други позиции во Juniper Networks (US), Inc.
- Technical Support Engineer Staff$145.288
- Resident Engineer$117.270
- Resident Engineer Staff$144.602
- Sales Engineer$105.696
- Senior Sales Engineer$138.736
- Sr. Sales Engineer$132.049
- Consulting Sales Engineer$139.287
- Business Operations Analyst$79.914
- Product Consultant$106.413
Платите се долната граница на понудената надомест во секоја апликација, претворена во годишен износ; статистиката ги користи само сертифицираните апликации за полно работно време. LCA не е одобрување на виза и една LCA може да опфати повеќе позиции. Извор: Министерство за труд на САД, OFLC LCA податоци за откривање, фискални години 2023–2026 (последна одлука 30.6.2026).