Почетна › Работодавачи › Kumaran Systems Inc
Kumaran Systems Inc: H-1B плати и спонзорство
Kumaran Systems Inc поднесе 23 апликации за услови на труд за H-1B и слични визи во фискалните години 2023–2026; сертифицирани: 23. Медијан понудена плата: $95.000.
Дали Kumaran Systems Inc спонзорира H-1B визи?
Kumaran Systems Inc поднесе 23 апликации за услови на труд во фискалните години 2023–2026, последната поднесена на 1.5.2026. LCA е првиот чекор од H-1B апликацијата, па работодавачот спонзорирал или се подготвил да спонзорира H-1B работници; тоа не гарантира спонзорство за конкретно работно место. Проверете ги сопствените огласи за работа на работодавачот.
Плати по работна позиција
| Работна позиција | LCA | Медијална плата |
|---|---|---|
| Programmer | 12 | $95.000 |
| Software Developer | 6 | $104.222 |
| Onsite Tech Lead | 2 | $137.026 |
| Software Developer, Applications | 2 | $110.542 |
| ETL Applications Developer | 1 | $109.454 |
Апликации по фискална година
| Фискална година | LCA | Медијална плата |
|---|---|---|
| ФГ2023 | 4 | $108.448 |
| ФГ2024 | 3 | $113.443 |
| ФГ2025 | 13 | $95.000 |
| ФГ2026 | 3 | $100.805 |
Нивоа на преовладувачка плата
Министерството за труд поставува четири нивоа на преовладувачка плата за секоја професија и подрачје, од Ниво I (почетно) до Ниво IV (целосно компетентно). Работодавачот го избира нивото што одговара на барањата за работното место.
Каде се работните места
Професии
Најнови апликации
| Работна позиција | Основна плата | Локација | Поднесено | Почетен датум | Статус |
|---|---|---|---|---|---|
| Onsite Tech Lead | $164.798 Ниво II | Woodland Hills, CA | 1.5.2026 | 29.9.2026 | Сертифицирано |
| Software Developer | $100.805 Ниво I | Folsom, CA | 31.1.2026 | 11.2.2026 | Сертифицирано |
| Software Developer | $100.805 Ниво I | Folsom, CA | 29.1.2026 | 11.2.2026 | Сертифицирано |
| Programmer | $95.000 Ниво II | Menlo Park, CA | 29.5.2025 | 1.10.2025 | Сертифицирано |
| Programmer | $95.000 Ниво II | Menlo Park, CA | 29.5.2025 | 1.10.2025 | Сертифицирано |
| Programmer | $95.000 Ниво II | Menlo Park, CA | 29.5.2025 | 1.10.2025 | Сертифицирано |
| Programmer | $95.000 Ниво II | Menlo Park, CA | 29.5.2025 | 1.10.2025 | Сертифицирано |
| Programmer | $95.000 Ниво II | Menlo Park, CA | 29.5.2025 | 1.10.2025 | Сертифицирано |
| Programmer | $95.000 Ниво II | Menlo Park, CA | 29.5.2025 | 1.10.2025 | Сертифицирано |
| Programmer | $95.000 Ниво II | Menlo Park, CA | 22.5.2025 | 1.10.2025 | Сертифицирано |
| Programmer | $95.000 Ниво II | Menlo Park, CA | 22.5.2025 | 1.10.2025 | Сертифицирано |
| Programmer | $95.000 Ниво II | Menlo Park, CA | 22.5.2025 | 1.10.2025 | Сертифицирано |
| Programmer | $95.000 Ниво II | Menlo Park, CA | 22.5.2025 | 1.10.2025 | Сертифицирано |
| Programmer | $95.000 Ниво II | Menlo Park, CA | 22.5.2025 | 1.10.2025 | Сертифицирано |
| Programmer | $95.000 Ниво II | Menlo Park, CA | 22.5.2025 | 1.10.2025 | Сертифицирано |
| Software Developer | $107.640 Ниво II | Raymond, OH | 18.3.2025 | 18.3.2025 | Сертифицирано |
| Software Developer | $113.443 Ниво I | Menlo Park, CA | 12.6.2024 | 1.10.2024 | Сертифицирано |
| Software Developer | $113.443 Ниво I | Menlo Park, CA | 12.6.2024 | 1.10.2024 | Сертифицирано |
| ETL Applications Developer | $109.454 Ниво II | Richardson, TX | 11.1.2024 | 11.1.2024 | Сертифицирано |
| Software Developer, Applications | $113.443 Ниво I | Menlo Park, CA | 7.9.2023 | 7.9.2023 | Сертифицирано |
| Software Developer | $100.805 Ниво I | Roseville, CA | 11.7.2023 | 11.7.2023 | Сертифицирано |
| Onsite Tech Lead | $109.255 Ниво I | Woodland Hills, CA | 21.6.2023 | 29.9.2023 | Сертифицирано |
| Software Developer, Applications | $107.640 Ниво I | Menlo Park, CA | 25.5.2023 | 1.10.2023 | Сертифицирано |
Платите се долната граница на понудената надомест во секоја апликација, претворена во годишен износ; статистиката ги користи само сертифицираните апликации за полно работно време. LCA не е одобрување на виза и една LCA може да опфати повеќе позиции. Извор: Министерство за труд на САД, OFLC LCA податоци за откривање, фискални години 2023–2026 (последна одлука 30.6.2026).