Почетна › Работодавачи › Oath Holdings, Inc. › Software Dev Engineer II
Software Dev Engineer II во Oath Holdings, Inc.: H-1B плати
26 апликации за работни услови за позицијата Software Dev Engineer II во Oath Holdings, Inc.. Медијана на понудената основна плата $154.399; средна половина $141.589–$156.614.
Апликации (LCA)26
Медијанна понудена плата$154.399
Средина на платите$141.589–$156.614
10–90 перцентил$135.516–$161.834
По фискална година
| Фискална година | LCA | Медијална плата |
|---|---|---|
| ФГ2023 | 24 | $154.399 |
Апликации
| Основна плата | Локација | Поднесено | Почетен датум | Статус |
|---|---|---|---|---|
| $155.637–$231.250 | Mountain View, CA | 1.5.2023 | 26.5.2023 | Сертифицирано |
| $140.000 | San Jose, CA | 19.4.2023 | 1.10.2023 | Сертифицирано |
| $140.000 | San Jose, CA | 15.4.2023 | 1.10.2023 | Одбиено |
| $156.327 Ниво III | Redmond, WA | 13.4.2023 | 24.4.2023 | Сертифицирано |
| $133.390–$231.250 Ниво III | Edison, NJ | 30.3.2023 | 5.4.2023 | Сертифицирано |
| $157.477–$231.250 Ниво IV | Harrison, NJ | 21.3.2023 | 3.4.2023 | Сертифицирано |
| $140.474–$220.000 | Playa Vista, CA | 10.3.2023 | 14.4.2023 | Сертифицирано |
| $155.637–$231.250 | Mountain View, CA | 6.3.2023 | 1.4.2023 | Сертифицирано |
| $151.138–$231.250 | Sunnyvale, CA | 1.3.2023 | 31.3.2023 | Сертифицирано |
| $157.710 | Mountain View, CA | 13.2.2023 | 5.3.2023 | Сертифицирано |
| $155.637–$231.250 | San Jose, CA | 10.2.2023 | 3.3.2023 | Сертифицирано |
| $190.000 Ниво III | Santa Clara, CA | 19.1.2023 | 17.2.2023 | Сертифицирано |
| $155.318 | Sunnyvale, CA | 23.12.2022 | 20.1.2023 | Сертифицирано |
| $162.733 | New York, NY | 16.12.2022 | 20.1.2023 | Сертифицирано |
| $130.000 Ниво III | Tulsa, OK | 13.12.2022 | 6.1.2023 | Сертифицирано |
| $159.738 Ниво III | Owings Mills, MD | 7.12.2022 | 23.12.2022 | Сертифицирано |
| $180.000 | South San Francisco, CA | 6.12.2022 | 23.12.2022 | Сертифицирано |
| $154.409 | Sunnyvale, CA | 17.11.2022 | 9.12.2022 | Сертифицирано |
| $146.678 Ниво II | Milpitas, CA | 2.11.2022 | 14.11.2022 | Сертифицирано |
| $152.082 | San Jose, CA | 1.11.2022 | 14.11.2022 | Сертифицирано |
| $135.516 | Chicago, IL | 19.10.2022 | 7.11.2022 | Сертифицирано |
| $154.389 | Los Angeles, CA | 17.10.2022 | 24.10.2022 | Сертифицирано |
| $135.516 | Urbana, IL | 11.10.2022 | 17.10.2022 | Сертифицирано, потоа повлечено |
| $154.389 | Los Angeles, CA | 10.10.2022 | 24.10.2022 | Повлечено |
| $153.100 | Oakland, CA | 28.9.2022 | 10.10.2022 | Сертифицирано |
| $141.961 | San Jose, CA | 26.9.2022 | 10.10.2022 | Сертифицирано |
Software Dev Engineer II кај сите работодавачи →
Други позиции во Oath Holdings, Inc.
- Sr Software Dev Engineer$180.000
- Software Dev Engineer I$127.338
- Princ Software Dev Engineer$192.941
- Software Apps Engineer II$175.000
- Production Engineer II$124.800
- Sr Software Apps Engineer$194.500
- Princ Production Engineer$191.355
Платите се долната граница на понудената надомест во секоја апликација, претворена во годишен износ; статистиката ги користи само сертифицираните апликации за полно работно време. LCA не е одобрување на виза и една LCA може да опфати повеќе позиции. Извор: Министерство за труд на САД, OFLC LCA податоци за откривање, фискални години 2023–2026 (последна одлука 30.6.2026).