Почетна › Работодавачи › Victaulic Company
Victaulic Company: H-1B плати и спонзорство
Victaulic Company поднесе 11 апликации за услови на труд за H-1B и слични визи во фискалните години 2023–2026; сертифицирани: 10. Медијан понудена плата: $100.516.
Дали Victaulic Company спонзорира H-1B визи?
Victaulic Company поднесе 11 апликации за услови на труд во фискалните години 2023–2026, последната поднесена на 22.4.2026. LCA е првиот чекор од H-1B апликацијата, па работодавачот спонзорирал или се подготвил да спонзорира H-1B работници; тоа не гарантира спонзорство за конкретно работно место. Проверете ги сопствените огласи за работа на работодавачот.
Апликации за зелена картичка (PERM) кај Victaulic Company: 3 →
Плати по работна позиција
| Работна позиција | LCA | Медијална плата |
|---|---|---|
| Branch Fabrication & Training Manager | 2 | $121.847 |
| Sr Project Engineer-Sustaining Engineering | 1 | $110.000 |
| Senior Supplier Quality Engineer | 1 | $111.384 |
| Quality Engineer II | 1 | $82.680 |
| Manufacturing Engineer | 1 | $76.500 |
| Engineer | 1 | $73.950 |
| ERP Intelligence Analyst | 1 | $79.456 |
| Technical Lead, Sustaining Engineering | 1 | $150.000 |
| Project Manager-Engineering New Product Development | 1 | $103.959 |
| Data Systems Engineer | 1 | $97.074 |
Апликации по фискална година
| Фискална година | LCA | Медијална плата |
|---|---|---|
| ФГ2024 | 4 | $96.340 |
| ФГ2025 | 3 | $97.898 |
| ФГ2026 | 4 | $100.516 |
Нивоа на преовладувачка плата
- Ниво I (влезно)36 %
- Ниво II (квалификувано)36 %
- Ниво III (искусно)18 %
- Ниво IV (целосно компетентно)9 %
Министерството за труд поставува четири нивоа на преовладувачка плата за секоја професија и подрачје, од Ниво I (почетно) до Ниво IV (целосно компетентно). Работодавачот го избира нивото што одговара на барањата за работното место.
Каде се работните места
Професии
- Mechanical Engineers6
- Industrial Engineers2
- Data Scientists1
- Project Management Specialists1
- Database Architects1
Најнови апликации
| Работна позиција | Основна плата | Локација | Поднесено | Почетен датум | Статус |
|---|---|---|---|---|---|
| Data Systems Engineer | $97.074 Ниво I | West Jordan, UT | 22.4.2026 | 1.10.2026 | Сертифицирано |
| Project Manager-Engineering New Product Development | $103.959 Ниво III | Easton, PA | 2.4.2026 | 1.10.2026 | Сертифицирано |
| Technical Lead, Sustaining Engineering | $150.000 Ниво IV | Easton, PA | 24.3.2026 | 6.4.2026 | Сертифицирано |
| ERP Intelligence Analyst | $79.456 E-3 · Ниво I | Easton, PA | 17.2.2026 | 23.6.2026 | Сертифицирано |
| Engineer | $73.950 Ниво I | Easton, PA | 4.6.2025 | 1.10.2025 | Сертифицирано |
| Branch Fabrication & Training Manager | $121.847 Ниво II | Justin, TX | 16.4.2025 | 1.10.2025 | Сертифицирано |
| Branch Fabrication & Training Manager | $91.208 Ниво I | Stafford, TX | 14.4.2025 | 1.10.2025 | Повлечено |
| Manufacturing Engineer | $76.500 Ниво II | Duluth, GA | 7.8.2024 | 1.10.2024 | Сертифицирано |
| Quality Engineer II | $82.680 Ниво II | Easton, PA | 1.5.2024 | 1.10.2024 | Сертифицирано |
| Senior Supplier Quality Engineer | $111.384 Ниво III | Easton, PA | 7.3.2024 | 6.9.2024 | Сертифицирано |
| Sr Project Engineer-Sustaining Engineering | $110.000 Ниво II | Easton, PA | 12.10.2023 | 15.11.2023 | Сертифицирано |
Платите се долната граница на понудената надомест во секоја апликација, претворена во годишен износ; статистиката ги користи само сертифицираните апликации за полно работно време. LCA не е одобрување на виза и една LCA може да опфати повеќе позиции. Извор: Министерство за труд на САД, OFLC LCA податоци за откривање, фискални години 2023–2026 (последна одлука 30.6.2026).