Hjem › Stillinger › Principal Biostatistician
Principal Biostatistician: H-1B-lønninger
154 søknader om arbeidsforhold brukte stillingstittelen Principal Biostatistician. Medianlønn $137 966; midtre halvdel $119 288–$150 000.
Søknader (LCA)154
Medianlønn$137 966
Midtre halvdel av lønnsnivå$119 288–$150 000
10.–90. persentil$104 603–$165 000
Arbeidsgivere
| Arbeidsgiver | LCA-er | Medianlønn |
|---|---|---|
| Novartis Pharmaceuticals Corporation | 48 | $124 322 |
| Biogen Inc. | 19 | $119 496 |
| Regeneron Pharmaceuticals, Inc. | 17 | $149 537 |
| Vertex Pharmaceuticals Incorporated | 10 | $144 925 |
| Incyte Corporation | 10 | $122 500 |
| Parexel International LLC | 6 | $166 856 |
| Edwards Lifesciences LLC | 4 | $118 664 |
| Sandoz Inc. | 3 | $166 951 |
| Cytel Inc. | 3 | $142 726 |
| ClinChoice Inc. | 3 | $153 090 |
| IQVIA RDS Inc. | 3 | $170 000 |
| CSL Behring L.L.C. | 3 | $158 000 |
| Seagen Inc. | 2 | $152 000 |
| Foundation Medicine, Inc. | 2 | $130 863 |
| Servier Bio-Innovation LLC | 2 | $167 250 |
| WCG Clinical, Inc. | 2 | $98 031 |
| Nektar Therapeutics | 2 | $155 584 |
| Adaptimmune LLC | 2 | $175 000 |
| Syneos Health, LLC | 2 | $111 873 |
| Clindata Insight Inc. | 1 | $180 000 |
| Johns Hopkins University | 1 | $105 000 |
| Fortrea Inc. | 1 | $126 110 |
| Janssen Research & Development, LLC | 1 | $145 000 |
| Apellis Pharmaceuticals Inc. | 1 | $154 400 |
| Fortrea Inc. f/k/a LabCorp Drug Development Inc. | 1 | $165 000 |
| Novartis Institutes for BioMedical Research, Inc. | 1 | $106 600 |
| Uswm CT, LLC | 1 | $177 679 |
| Neurocrine Biosciences, Inc. | 1 | $141 856 |
| H2O Clinical, LLC | 1 | $175 000 |
| Ora, Inc. | 1 | $182 490 |
Etter lønnsnivå
| Lønnsnivå | Medianlønn |
|---|---|
| Nivå II (kvalifisert) | $116 482 |
| Nivå III (erfaren) | $136 219 |
| Nivå IV (fullt kompetent) | $144 925 |
Department of Labor setter fire gjengs lønnsnivåer for hvert yrke og område, fra nivå I (nyansatt) til nivå IV (fullt kompetent). Arbeidsgiveren velger nivået som samsvarer med jobbkravene.
Etter regnskapsår
| Regnskapsår | LCA-er | Medianlønn |
|---|---|---|
| FY2023 | 52 | $126 027 |
| FY2024 | 33 | $136 219 |
| FY2025 | 31 | $142 771 |
| FY2026 | 36 | $148 325 |
Byer
- East Hanover, NJ43
- Cambridge, MA24
- Boston, MA12
- Tarrytown, NY11
- Wilmington, DE10
- Irvine, CA4
- Basking Ridge, NJ3
- Princeton, NJ3
- Bothell, WA2
- Cary, NC2
- Newton, MA2
- Durham, NC2
- Louisville, KY2
- Horsham, PA2
- King of Prussia, PA2
- Ellicott City, MD1
- Billerica, MA1
- Walnut Creek, CA1
- Jersey City, NJ1
- Seabrook, TX1
- San Francisco, CA1
- Baltimore, MD1
- Millbury, MA1
- Naperville, IL1
- Foster City, CA1
- Matthews, NC1
- Collegeville, PA1
- Raritan, NJ1
- Morrisville, NC1
- Arlington, MA1
Lønnene er nedre grense for lønnen som tilbys i hver søknad, omregnet til årsbeløp; statistikken bruker kun sertifiserte fulltids-søknader. En LCA er ikke et visumvedtak, og én LCA kan dekke flere stillinger. Kilde: U.S. Department of Labor, OFLC LCA Disclosure Data, regnskapsår 2023–2026 (siste vedtak 30. jun. 2026).