Hjem › Stillinger › Principal Engineer I
Principal Engineer I: H-1B-lønninger
139 søknader om arbeidsforhold brukte stillingstittelen Principal Engineer I. Medianlønn $139 584; midtre halvdel $127 980–$154 024.
Søknader (LCA)139
Medianlønn$139 584
Midtre halvdel av lønnsnivå$127 980–$154 024
10.–90. persentil$110 800–$164 112
Arbeidsgivere
| Arbeidsgiver | LCA-er | Medianlønn |
|---|---|---|
| Charter Communications, Inc. | 107 | $137 925 |
| Hughes Network Systems LLC | 7 | $135 000 |
| Western Alliance Bank | 7 | $158 000 |
| CVS Pharmacy Inc. | 4 | $189 000 |
| Mobiquity Inc. | 3 | $114 026 |
| Honda Development & Manufacturing of America, LLC | 2 | $127 351 |
| Government Employees Insurance Company (GEICO) | 2 | $161 117 |
| Cloudera, Inc. | 2 | $257 294 |
| EchoStar Operating, LLC | 1 | $123 966 |
| Confluent, Inc. | 1 | $280 000 |
| Institute of Gas Technology | 1 | $140 000 |
| Toyota Motor North America, Inc. | 1 | $178 643 |
| Electric Power Engineers, LLC | 1 | $167 500 |
Etter lønnsnivå
| Lønnsnivå | Medianlønn |
|---|---|
| Nivå I (nyansatt) | $110 800 |
| Nivå II (kvalifisert) | $110 800 |
| Nivå III (erfaren) | $129 355 |
| Nivå IV (fullt kompetent) | $152 069 |
Department of Labor setter fire gjengs lønnsnivåer for hvert yrke og område, fra nivå I (nyansatt) til nivå IV (fullt kompetent). Arbeidsgiveren velger nivået som samsvarer med jobbkravene.
Etter regnskapsår
| Regnskapsår | LCA-er | Medianlønn |
|---|---|---|
| FY2023 | 37 | $135 000 |
| FY2024 | 25 | $133 415 |
| FY2025 | 48 | $143 214 |
| FY2026 | 28 | $145 413 |
Byer
- Greenwood Village, CO67
- Englewood, CO26
- Germantown, MD7
- Charlotte, NC7
- Irving, TX4
- Maryland Heights, MO3
- St. Louis, MO2
- Raymond, OH2
- Phoenix, AZ2
- Wayne, PA1
- Arlington Heights, IL1
- Beaverton, OR1
- Centennial, CO1
- Cumming, GA1
- Huntersville, NC1
- Edison, NJ1
- Rockville, MD1
- Gaithersburg, MD1
- Frederick, MD1
- Bayonne, NJ1
- Engelwood, CO1
- Buffalo Grove, IL1
- Mountain View, CA1
- Santa Clara, CA1
- Des Plaines, IL1
- San Jose, CA1
- Plano, TX1
- Joshua, TX1
Lønnene er nedre grense for lønnen som tilbys i hver søknad, omregnet til årsbeløp; statistikken bruker kun sertifiserte fulltids-søknader. En LCA er ikke et visumvedtak, og én LCA kan dekke flere stillinger. Kilde: U.S. Department of Labor, OFLC LCA Disclosure Data, regnskapsår 2023–2026 (siste vedtak 30. jun. 2026).