Hjem › Stillinger › Senior Enterprise Architect
Senior Enterprise Architect: H-1B-lønninger
40 søknader om arbeidsforhold brukte stillingstittelen Senior Enterprise Architect. Medianlønn $152 506; midtre halvdel $140 000–$186 559.
Søknader (LCA)40
Medianlønn$152 506
Midtre halvdel av lønnsnivå$140 000–$186 559
10.–90. persentil$131 398–$200 000
Arbeidsgivere
| Arbeidsgiver | LCA-er | Medianlønn |
|---|---|---|
| Humana Inc. | 5 | $151 700 |
| Incept Data Solutions Inc | 3 | $152 506 |
| Nissan North America, Inc. | 2 | $76 180 |
| Adobe Inc. | 2 | $175 000 |
| Salesforce, Inc. | 2 | $295 430 |
| Xebia USA Inc. | 2 | $150 000 |
| Vital eCare Corp | 2 | $160 000 |
| Bridgestone Americas, Inc. | 2 | $149 531 |
| Collibra, Inc. | 2 | $180 550 |
| Mphasis Corporation | 2 | $165 000 |
| Vizient, Inc. | 1 | $131 537 |
| Cbre, Inc. | 1 | $140 000 |
| Honeywell International Inc. | 1 | $139 050 |
| Concora Credit Inc. | 1 | $200 000 |
| Genesis FS Card Services, Inc. | 1 | $200 000 |
| Edukoz Solutions LLC | 1 | $135 200 |
| Northwestern Mutual Life Insurance Company | 1 | $132 210 |
| Providence Consulting Group LTD | 1 | $190 000 |
| Iris ID Systems, Inc. | 1 | $120 000 |
| Exact Sciences Corporation | 1 | $151 757 |
| Great American Insurance Company | 1 | $186 559 |
| AVIZVA Services LLC | 1 | $148 221 |
| MedImpact Healthcare Systems, Inc. | 1 | $131 189 |
| Archer Daniels Midland Company | 1 | $200 000 |
| Akamai Technologies, Inc. | 1 | $191 422 |
| LNW Gaming, Inc. | 1 | $153 000 |
Etter lønnsnivå
| Lønnsnivå | Medianlønn |
|---|---|
| Nivå II (kvalifisert) | $151 500 |
| Nivå III (erfaren) | $152 506 |
| Nivå IV (fullt kompetent) | $154 270 |
Department of Labor setter fire gjengs lønnsnivåer for hvert yrke og område, fra nivå I (nyansatt) til nivå IV (fullt kompetent). Arbeidsgiveren velger nivået som samsvarer med jobbkravene.
Etter regnskapsår
| Regnskapsår | LCA-er | Medianlønn |
|---|---|---|
| FY2023 | 5 | $139 050 |
| FY2024 | 14 | $160 000 |
| FY2025 | 11 | $151 923 |
| FY2026 | 7 | $165 000 |
Byer
- Hopkinton, MA3
- Franklin, TN2
- Beaverton, OR2
- Chicago, IL2
- Atlanta, GA2
- Lafayette, CA2
- Nashville, TN2
- Irving, TX1
- Richardson, TX1
- New York, NY1
- Charlotte, NC1
- El Dorado Hills, CA1
- Franklin, WI1
- Apple Valley, MN1
- San Fransisco, CA1
- Cumming, GA1
- Louisville, KY1
- Cranbury, NJ1
- Phoenix, AZ1
- Lewis Center, OH1
- Reston, VA1
- Waltham, MA1
- Buda, TX1
- Frederick, MD1
- Tempe, AZ1
- Mars, PA1
- Moundsville, WV1
- Erlanger, KY1
- Oceanside, CA1
- Alpharetta, GA1
Lønnene er nedre grense for lønnen som tilbys i hver søknad, omregnet til årsbeløp; statistikken bruker kun sertifiserte fulltids-søknader. En LCA er ikke et visumvedtak, og én LCA kan dekke flere stillinger. Kilde: U.S. Department of Labor, OFLC LCA Disclosure Data, regnskapsår 2023–2026 (siste vedtak 30. jun. 2026).