Acasă › Angajatori › Brocade Communications Systems
Brocade Communications Systems: Salarii H-1B și sponsorizare
Brocade Communications Systems a depus 46 cereri de condiții de muncă pentru vize H-1B și vizelor înrudite în anii fiscali 2023–2026; certificate: 46. Salariu mediu oferit: $179.782.
Sponsorizează Brocade Communications Systems vize H-1B?
Brocade Communications Systems a depus 46 cereri de condiții de muncă în anii fiscali 2023–2026, cea mai recentă fiind depusă pe 19 mai 2026. Un LCA este primul pas al unei petiții H-1B, deci angajatorul a sponsorizat sau s-a pregătit să sponsorizeze lucrători H-1B; aceasta nu garantează sponsorizarea pentru un anumit job. Verifică listele de joburi ale angajatorului.
Cereri Green Card (PERM) la Brocade Communications Systems: 5 →
Salarii pe titlu de job
| Funcție | LCAs | Salariu median |
|---|---|---|
| R&D Engineer Software | 26 | $187.165 |
| R&D Engineer Software Quality | 9 | $130.686 |
| R&D Engineer SW Quality | 6 | $145.974 |
| R&D Engineer IC Design | 2 | $175.536 |
| IT Applications Engineer | 1 | $162.648 |
| Assembly & Test Engineer | 1 | $114.604 |
| Manager, R&D Software | 1 | $201.323 |
Cereri pe an fiscal
| An fiscal | LCAs | Salariu median |
|---|---|---|
| An fiscal 2023 | 9 | $173.079 |
| An fiscal 2024 | 15 | $177.873 |
| An fiscal 2025 | 14 | $182.962 |
| An fiscal 2026 | 8 | $187.165 |
Niveluri de salariu prevailing
Departamentul Muncii stabilește patru niveluri de salariu prevailing pentru fiecare ocupație și zonă, de la Nivelul I (intrare) la Nivelul IV (competență deplină). Angajatorul alege nivelul care corespunde cerințelor jobului.
Unde sunt joburile
Ocuații
- Software Developers28
- Software Quality Assurance Analysts and Testers15
- Electronics Engineers, Except Computer2
- Computer Systems Engineers/Architects1
Cele mai recente cereri
| Funcție | Salariu de bază | Locație | Depus | Data de început | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| R&D Engineer IC Design | $173.730 | San Jose, CA | 19 mai 2026 | 6 nov. 2026 | Certificat |
| R&D Engineer Software | $234.500 | San Jose, CA | 10 mar. 2026 | 16 mar. 2026 | Certificat |
| R&D Engineer Software | $187.165 | San Jose, CA | 3 mar. 2026 | 13 aug. 2026 | Certificat |
| R&D Engineer Software | $187.165–$260.000 | San Jose, CA | 2 feb. 2026 | 29 iul. 2026 | Certificat |
| R&D Engineer Software | $187.165–$225.000 | San Jose, CA | 30 ian. 2026 | 14 iul. 2026 | Certificat |
| R&D Engineer Software | $222.095 | San Jose, CA | 22 ian. 2026 | 14 iul. 2026 | Certificat |
| R&D Engineer Software Quality | $120.172–$171.000 | Broomfield, CO | 26 dec. 2025 | 23 iun. 2026 | Certificat |
| R&D Engineer Software Quality | $201.053 Nivel IV | San Jose, CA | 10 nov. 2025 | 17 nov. 2025 | Certificat |
| R&D Engineer Software | $183.153–$225.000 | San Jose, CA | 30 iul. 2025 | 26 ian. 2026 | Certificat |
| R&D Engineer Software | $217.500–$225.000 | San Jose, CA | 19 iun. 2025 | 17 dec. 2025 | Certificat |
| R&D Engineer Software | $183.153–$225.000 | San Jose, CA | 15 iun. 2025 | 1 sept. 2025 | Certificat |
| R&D Engineer Software Quality | $194.875–$225.000 Nivel IV | San Jose, CA | 18 apr. 2025 | 24 aug. 2025 | Certificat |
| R&D Engineer Software Quality | $117.456–$171.000 | Broomfield, CO | 17 apr. 2025 | 4 sept. 2025 | Certificat |
| R&D Engineer Software | $182.771–$225.000 | San Jose, CA | 25 mar. 2025 | 2 aug. 2025 | Certificat |
| R&D Engineer Software | $216.565–$225.000 | San Jose, CA | 3 mar. 2025 | 2 aug. 2025 | Certificat |
| R&D Engineer Software | $182.771–$190.000 | San Jose, CA | 18 feb. 2025 | 15 iul. 2025 | Certificat |
| R&D Engineer Software Quality | $94.602–$146.000 | Broomfield, CO | 15 nov. 2024 | 1 mai 2025 | Certificat |
| R&D Engineer Software | $181.585–$199.000 | San Jose, CA | 15 nov. 2024 | 15 apr. 2025 | Certificat |
| R&D Engineer Software Quality | $130.686–$171.000 Nivel IV | Broomfield, CO | 29 oct. 2024 | 15 apr. 2025 | Certificat |
| R&D Engineer Software | $226.158–$260.000 Nivel IV | San Jose, CA | 18 oct. 2024 | 8 apr. 2025 | Certificat |
| R&D Engineer Software Quality | $177.978–$225.000 | San Jose, CA | 14 oct. 2024 | 8 apr. 2025 | Certificat |
| Manager, R&D Software | $201.323–$294.000 Nivel IV | San Jose, CA | 26 sept. 2024 | 15 ian. 2025 | Certificat |
| R&D Engineer Software Quality | $177.978–$294.000 | San Jose, CA | 12 sept. 2024 | 15 ian. 2025 | Certificat |
| R&D Engineer Software | $177.873–$294.000 | San Jose, CA | 5 aug. 2024 | 2 feb. 2025 | Certificat |
| R&D Engineer Software | $177.873–$294.000 | San Jose, CA | 28 iun. 2024 | 11 sept. 2024 | Certificat |
| R&D Engineer Software | $177.873–$249.200 | San Jose, CA | 25 iun. 2024 | 22 nov. 2024 | Certificat |
| R&D Engineer Software Quality | $116.182 | Broomfield, CO | 19 iun. 2024 | 26 oct. 2024 | Certificat |
| R&D Engineer Software | $209.518–$294.000 | San Jose, CA | 24 mai 2024 | 1 oct. 2024 | Certificat |
| R&D Engineer Software | $209.518–$294.000 | San Jose, CA | 17 mai 2024 | 31 aug. 2024 | Certificat |
| R&D Engineer SW Quality | $176.546–$249.200 | San Jose, CA | 10 mai 2024 | 9 oct. 2024 | Certificat |
| R&D Engineer Software | $209.518–$294.000 | San Jose, CA | 8 mai 2024 | 4 sept. 2024 | Certificat |
| R&D Engineer SW Quality | $150.248–$249.200 | San Jose, CA | 27 mar. 2024 | 21 sept. 2024 | Certificat |
| R&D Engineer Software | $147.688–$249.200 | San Jose, CA | 18 mar. 2024 | 11 sept. 2024 | Certificat |
| R&D Engineer Software | $177.965–$294.000 | San Jose, CA | 18 mar. 2024 | 2 sept. 2024 | Certificat |
| R&D Engineer Software | $209.774–$249.200 | San Jose, CA | 15 mar. 2024 | 4 sept. 2024 | Certificat |
| Assembly & Test Engineer | $114.604–$210.000 | San Jose, CA | 15 mar. 2024 | 13 sept. 2024 | Certificat |
| IT Applications Engineer | $162.648–$182.000 | San Jose, CA | 29 sept. 2023 | 29 mar. 2024 | Certificat |
| R&D Engineer SW Quality | $173.079–$178.000 | San Jose, CA | 15 sept. 2023 | 15 mar. 2024 | Certificat |
| R&D Engineer Software | $202.979–$210.000 | San Jose, CA | 23 aug. 2023 | 15 feb. 2024 | Certificat |
| R&D Engineer Software | $171.701–$172.000 | San Jose, CA | 12 iul. 2023 | 4 ian. 2024 | Certificat |
| R&D Engineer Software | $192.941–$210.000 Nivel IV | San Jose, CA | 13 iun. 2023 | 14 iul. 2023 | Certificat |
| R&D Engineer IC Design | $177.341–$181.293 Nivel IV | San Jose, CA | 2 iun. 2023 | 2 dec. 2023 | Certificat |
| R&D Engineer SW Quality | $112.558 | Broomfield, CO | 31 ian. 2023 | 29 iul. 2023 | Certificat |
| R&D Engineer Software | $192.941 Nivel IV | San Jose, CA | 31 ian. 2023 | 2 aug. 2023 | Certificat |
| R&D Engineer SW Quality | $141.700 | San Jose, CA | 26 oct. 2022 | 24 apr. 2023 | Certificat |
| R&D Engineer SW Quality | $139.395 | San Jose, CA | 25 oct. 2022 | 24 apr. 2023 | Certificat |
Salariile reprezintă limita inferioară a salariului oferit în fiecare cerere, convertite în sumă anuală; statisticile folosesc doar cereri cu normă întreagă certificate. Un LCA nu este o aprobare de viză și un singur LCA poate acoperi mai multe posturi. Sursă: Departamentul Muncii din SUA, Date de divulgare LCA OFLC, ani fiscali 2023–2026 (cea mai recentă decizie 30 iun. 2026).