Acasă › Angajatori › CalAmp Wireless Networks Corporation
CalAmp Wireless Networks Corporation: Salarii H-1B și sponsorizare
CalAmp Wireless Networks Corporation a depus 22 cereri de condiții de muncă pentru vize H-1B și vizelor înrudite în anii fiscali 2023–2026; certificate: 21. Salariu mediu oferit: $120.229.
Sponsorizează CalAmp Wireless Networks Corporation vize H-1B?
CalAmp Wireless Networks Corporation a depus 22 cereri de condiții de muncă în anii fiscali 2023–2026, cea mai recentă fiind depusă pe 14 mai 2026. Un LCA este primul pas al unei petiții H-1B, deci angajatorul a sponsorizat sau s-a pregătit să sponsorizeze lucrători H-1B; aceasta nu garantează sponsorizarea pentru un anumit job. Verifică listele de joburi ale angajatorului.
Salarii pe titlu de job
| Funcție | LCAs | Salariu median |
|---|---|---|
| Sr Engineer, Software | 3 | $128.298 |
| Engineer III, Software | 3 | $120.229 |
| Engineer II, NPI | 1 | $86.311 |
| Manager, QA | 1 | $120.037 |
| Sr. Engineer, Applications | 1 | $122.262 |
| Sr. Firmware Engineer | 1 | $144.248 |
| Associate Engineer, Applications | 1 | $80.145 |
| Associate Product Manager | 1 | $76.140 |
| Principal Engineer Software | 1 | $147.410 |
| Sr. Business Systems Manager (Supply Chain) | 1 | $115.918 |
| Sr. Manager, Business Systems | 1 | $130.749 |
| Product Manager | 1 | $86.840 |
| Analyst, Data | 1 | $98.325 |
| Sr. Engineer, QA | 1 | $91.006 |
| Sr. Director, Product Management | 1 | $225.000 |
| Sr Architect, Software Engineering | 1 | $160.317 |
| Principal Engineer - Firmware | 1 | $145.946 |
| Engineer II, Quality | 1 | $81.245 |
Cereri pe an fiscal
| An fiscal | LCAs | Salariu median |
|---|---|---|
| An fiscal 2023 | 10 | $117.978 |
| An fiscal 2024 | 8 | $121.597 |
| An fiscal 2025 | 2 | $120.794 |
| An fiscal 2026 | 2 | $113.596 |
Niveluri de salariu prevailing
Departamentul Muncii stabilește patru niveluri de salariu prevailing pentru fiecare ocupație și zonă, de la Nivelul I (intrare) la Nivelul IV (competență deplină). Angajatorul alege nivelul care corespunde cerințelor jobului.
Unde sunt joburile
Ocuații
- Computer Systems Engineers/Architects5
- Software Developers5
- Business Intelligence Analysts3
- Electrical Engineers2
- Software Quality Assurance Analysts and Testers2
- Software Developers, Applications2
- Electronics Engineers, Except Computer1
- Data Scientists1
- Industrial Engineers1
Cele mai recente cereri
| Funcție | Salariu de bază | Locație | Depus | Data de început | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Engineer II, Quality | $81.245–$135.661 Nivel I | Carlsbad, CA | 14 mai 2026 | 1 oct. 2026 | Certificat |
| Principal Engineer - Firmware | $145.946 Nivel IV | Eden Prairie, MN | 3 nov. 2025 | 25 nov. 2025 | Certificat |
| Engineer III, Software | $121.359 | Irvine, CA | 9 apr. 2025 | 15 iun. 2025 | Certificat |
| Engineer III, Software | $120.229 | Reston, VA | 20 dec. 2024 | 27 mai 2025 | Certificat |
| Sr. Engineer, QA | $91.006–$130.008 Nivel II | Carlsbad, CA | 31 mai 2024 | 1 oct. 2024 | Certificat |
| Sr Engineer, Software | $121.597–$156.010 Nivel II | Carlsbad, CA | 18 ian. 2024 | 24 mai 2024 | Certificat |
| Sr Engineer, Software | — Nivel II | Carlsbad, CA | 16 ian. 2024 | 24 mai 2024 | Respins |
| Analyst, Data | $98.325 Nivel I | Towson, MD | 29 dec. 2023 | 15 ian. 2024 | Certificat |
| Sr. Manager, Business Systems | $130.749–$177.458 Nivel IV | Irvine, CA | 8 dec. 2023 | 8 iun. 2024 | Certificat |
| Engineer III, Software | $79.135–$113.050 Nivel II | Irvine, CA | 21 sept. 2023 | 29 sept. 2023 | Certificat |
| Sr. Business Systems Manager (Supply Chain) | $115.918–$170.607 Nivel IV | Richardson, TX | 27 iun. 2023 | 14 dec. 2023 | Certificat |
| Principal Engineer Software | $147.410–$175.101 Nivel IV | Irvine, CA | 27 iun. 2023 | 4 nov. 2023 | Certificat |
| Sr. Engineer, Applications | $122.262–$171.936 Nivel IV | Carlsbad, CA | 24 mar. 2023 | 21 iul. 2023 | Certificat |
| Sr. Firmware Engineer | $144.248–$173.000 Nivel IV | Carlsbad, CA | 14 feb. 2023 | 14 feb. 2023 | Certificat |
| Engineer II, NPI | $86.311 | Santa Clara, CA | 17 nov. 2022 | 21 nov. 2022 | Certificat, apoi retras |
| Manager, QA | $120.037 Nivel IV | Carlsbad, CA | 16 nov. 2022 | 21 nov. 2022 | Certificat, apoi retras |
| Sr. Director, Product Management | $225.000 Nivel IV | Carlsbad, CA | 15 dec. 2021 | 17 dec. 2021 | Certificat, apoi retras |
| Associate Product Manager | $76.140 Nivel II | Irvine, CA | 11 oct. 2021 | 18 oct. 2021 | Certificat, apoi retras |
| Sr Architect, Software Engineering | $160.317 Nivel IV | Irvine, CA | 8 sept. 2021 | 10 sept. 2021 | Certificat, apoi retras |
| Sr Engineer, Software | $135.000 Nivel IV | Richardson, TX | 18 aug. 2021 | 20 aug. 2021 | Certificat, apoi retras |
| Associate Engineer, Applications | $80.145 Nivel I | Irvine, CA | 6 apr. 2021 | 19 apr. 2021 | Certificat, apoi retras |
| Product Manager | $86.840 Nivel II | Carlsbad, CA | 29 mar. 2021 | 25 sept. 2021 | Certificat, apoi retras |
Salariile reprezintă limita inferioară a salariului oferit în fiecare cerere, convertite în sumă anuală; statisticile folosesc doar cereri cu normă întreagă certificate. Un LCA nu este o aprobare de viză și un singur LCA poate acoperi mai multe posturi. Sursă: Departamentul Muncii din SUA, Date de divulgare LCA OFLC, ani fiscali 2023–2026 (cea mai recentă decizie 30 iun. 2026).