Acasă › Angajatori › Calisto Corporation
Calisto Corporation: Salarii H-1B și sponsorizare
Calisto Corporation a depus 14 cereri de condiții de muncă pentru vize H-1B și vizelor înrudite în anii fiscali 2023–2026; certificate: 14. Salariu mediu oferit: $105.332.
Sponsorizează Calisto Corporation vize H-1B?
Calisto Corporation a depus 14 cereri de condiții de muncă în anii fiscali 2023–2026, cea mai recentă fiind depusă pe 1 mai 2026. Un LCA este primul pas al unei petiții H-1B, deci angajatorul a sponsorizat sau s-a pregătit să sponsorizeze lucrători H-1B; aceasta nu garantează sponsorizarea pentru un anumit job. Verifică listele de joburi ale angajatorului.
Cereri Green Card (PERM) la Calisto Corporation: 3 →
Salarii pe titlu de job
| Funcție | LCAs | Salariu median |
|---|---|---|
| Software Developer | 3 | $105.997 |
| Data Engineer | 2 | $103.594 |
| Senior Data Engineer | 2 | $138.652 |
| Sr. Data Engineer | 1 | $132.870 |
| Network Engineer | 1 | $130.208 |
| Business Analyst | 1 | $73.590 |
| UI/UX Developer | 1 | $89.939 |
| Support Specialist | 1 | $77.563 |
| Information Security Engineer | 1 | $104.666 |
| Computer Network Support Specialist | 1 | $78.645 |
Cereri pe an fiscal
| An fiscal | LCAs | Salariu median |
|---|---|---|
| An fiscal 2023 | 3 | $130.208 |
| An fiscal 2024 | 3 | $89.939 |
| An fiscal 2025 | 5 | $105.997 |
| An fiscal 2026 | 3 | $104.666 |
Niveluri de salariu prevailing
Departamentul Muncii stabilește patru niveluri de salariu prevailing pentru fiecare ocupație și zonă, de la Nivelul I (intrare) la Nivelul IV (competență deplină). Angajatorul alege nivelul care corespunde cerințelor jobului.
Unde sunt joburile
- Redmond, WA2
- Aubrey, TX2
- Norwalk, CT1
- Pleasanton, CA1
- Jersey City, NJ1
- Tampa, FL1
- Hutto, TX1
- San Mateo, CA1
- Plano, TX1
- Newark, DE1
- St. Louis, MO1
- Austin, TX1
Ocuații
- Software Developers9
- Computer Network Support Specialists2
- Computer Network Architects1
- Management Analysts1
- Computer Systems Engineers/Architects1
Cele mai recente cereri
| Funcție | Salariu de bază | Locație | Depus | Data de început | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Computer Network Support Specialist | $78.645–$100.000 Nivel IV | Austin, TX | 1 mai 2026 | 1 oct. 2026 | Certificat |
| Senior Data Engineer | $140.046–$156.000 Nivel IV | St. Louis, MO | 30 ian. 2026 | 16 mai 2026 | Certificat |
| Information Security Engineer | $104.666–$105.000 Nivel II | Newark, DE | 30 sept. 2025 | 6 oct. 2025 | Certificat |
| Support Specialist | $77.563–$110.000 Nivel II | San Mateo, CA | 24 mar. 2025 | 28 mar. 2025 | Certificat |
| Senior Data Engineer | $137.259–$156.000 Nivel II | Redmond, WA | 20 mar. 2025 | 23 apr. 2025 | Certificat |
| Data Engineer | $105.997–$110.000 Nivel II | Plano, TX | 14 feb. 2025 | 19 feb. 2025 | Certificat |
| Software Developer | $105.997–$114.000 Nivel II | Aubrey, TX | 14 feb. 2025 | 19 feb. 2025 | Certificat |
| Software Developer | $108.826–$110.000 Nivel II | Hutto, TX | 17 dec. 2024 | 24 dec. 2024 | Certificat |
| Business Analyst | $73.590–$80.000 Nivel I | Jersey City, NJ | 19 iun. 2024 | 1 oct. 2024 | Certificat |
| UI/UX Developer | $89.939–$90.000 Nivel II | Tampa, FL | 30 apr. 2024 | 7 mai 2024 | Certificat |
| Data Engineer | $101.192–$101.200 Nivel II | Aubrey, TX | 16 apr. 2024 | 19 apr. 2024 | Certificat |
| Network Engineer | $130.208–$140.000 Nivel II | Pleasanton, CA | 18 sept. 2023 | 22 sept. 2023 | Certificat |
| Software Developer | $103.293–$104.000 Nivel II | Norwalk, CT | 10 feb. 2023 | 17 feb. 2023 | Certificat |
| Sr. Data Engineer | $132.870–$132.900 Nivel II | Redmond, WA | 20 ian. 2023 | 27 ian. 2023 | Certificat |
Salariile reprezintă limita inferioară a salariului oferit în fiecare cerere, convertite în sumă anuală; statisticile folosesc doar cereri cu normă întreagă certificate. Un LCA nu este o aprobare de viză și un singur LCA poate acoperi mai multe posturi. Sursă: Departamentul Muncii din SUA, Date de divulgare LCA OFLC, ani fiscali 2023–2026 (cea mai recentă decizie 30 iun. 2026).