Acasă › Angajatori › HG Insights, Inc.
HG Insights, Inc.: Salarii H-1B și sponsorizare
HG Insights, Inc. a depus 12 cereri de condiții de muncă pentru vize H-1B și vizelor înrudite în anii fiscali 2023–2026; certificate: 11. Salariu mediu oferit: $133.640.
Sponsorizează HG Insights, Inc. vize H-1B?
HG Insights, Inc. a depus 12 cereri de condiții de muncă în anii fiscali 2023–2026, cea mai recentă fiind depusă pe 18 iun. 2026. Un LCA este primul pas al unei petiții H-1B, deci angajatorul a sponsorizat sau s-a pregătit să sponsorizeze lucrători H-1B; aceasta nu garantează sponsorizarea pentru un anumit job. Verifică listele de joburi ale angajatorului.
Salarii pe titlu de job
| Funcție | LCAs | Salariu median |
|---|---|---|
| Senior Manager, Engineer | 2 | $215.000 |
| Software Engineer, Big Data | 2 | $118.955 |
| Senior Manager, Engineering | 2 | $190.000 |
| Software Engineer | 1 | $100.693 |
| QA Engineer | 1 | $130.000 |
| Senior Machine Learning Engineer | 1 | $280.000 |
| Fellow of AI, Engineering | 1 | $270.000 |
| Forward Deployed Engineer | 1 | $127.671 |
| Sr. Quality Assurance Engineer | 1 | $110.000 |
Cereri pe an fiscal
| An fiscal | LCAs | Salariu median |
|---|---|---|
| An fiscal 2023 | 3 | $215.000 |
| An fiscal 2024 | 1 | $130.000 |
| An fiscal 2025 | 3 | $275.000 |
| An fiscal 2026 | 5 | $127.671 |
Niveluri de salariu prevailing
Departamentul Muncii stabilește patru niveluri de salariu prevailing pentru fiecare ocupație și zonă, de la Nivelul I (intrare) la Nivelul IV (competență deplină). Angajatorul alege nivelul care corespunde cerințelor jobului.
Unde sunt joburile
Ocuații
Cele mai recente cereri
| Funcție | Salariu de bază | Locație | Depus | Data de început | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Sr. Quality Assurance Engineer | $110.000–$150.000 Nivel I | Ste. 100, CA | 18 iun. 2026 | 7 oct. 2026 | Certificat |
| Forward Deployed Engineer | $127.671–$130.000 | San Francisco, CA | 5 iun. 2026 | 1 oct. 2026 | Certificat |
| Software Engineer, Big Data | $133.640–$150.000 Nivel II | Santa Barbara, CA | 25 mar. 2026 | 10 apr. 2026 | Certificat |
| Senior Manager, Engineering | $190.000–$235.000 Nivel IV | Santa Barbara, CA | 4 iun. 2025 | 27 oct. 2025 | Certificat, apoi retras |
| Senior Manager, Engineering | $190.000–$225.000 Nivel IV | Santa Barbara, CA | 7 mai 2025 | 27 oct. 2025 | Retras |
| Senior Machine Learning Engineer | $280.000–$330.000 Nivel IV | Santa Barbara, CA | 28 feb. 2025 | 17 mar. 2025 | Certificat |
| Fellow of AI, Engineering | $270.000–$310.000 Nivel IV | Los Gatos, CA | 16 ian. 2025 | 27 ian. 2025 | Certificat |
| Software Engineer | $100.693–$143.693 Nivel I | Santa Barbara, CA | 8 mar. 2024 | 11 aug. 2024 | Certificat, apoi retras |
| QA Engineer | $130.000 Nivel II | Santa Barbara, CA | 23 feb. 2024 | 12 apr. 2024 | Certificat |
| Software Engineer, Big Data | $104.270–$135.000 Nivel II | Santa Barbara, CA | 3 apr. 2023 | 10 apr. 2023 | Certificat |
| Senior Manager, Engineer | $215.000 Nivel IV | Hutto, TX | 25 oct. 2022 | 27 oct. 2022 | Certificat |
| Senior Manager, Engineer | $215.000 Nivel IV | Hutto, TX | 18 oct. 2022 | 27 oct. 2022 | Certificat |
Salariile reprezintă limita inferioară a salariului oferit în fiecare cerere, convertite în sumă anuală; statisticile folosesc doar cereri cu normă întreagă certificate. Un LCA nu este o aprobare de viză și un singur LCA poate acoperi mai multe posturi. Sursă: Departamentul Muncii din SUA, Date de divulgare LCA OFLC, ani fiscali 2023–2026 (cea mai recentă decizie 30 iun. 2026).