Acasă › Angajatori › Hippo Employee Services Inc.
Hippo Employee Services Inc.: Salarii H-1B și sponsorizare
Hippo Employee Services Inc. a depus 52 cereri de condiții de muncă pentru vize H-1B și vizelor înrudite în anii fiscali 2023–2026; certificate: 52. Salariu mediu oferit: $150.500.
Sponsorizează Hippo Employee Services Inc. vize H-1B?
Hippo Employee Services Inc. a depus 52 cereri de condiții de muncă în anii fiscali 2023–2026, cea mai recentă fiind depusă pe 18 iun. 2026. Un LCA este primul pas al unei petiții H-1B, deci angajatorul a sponsorizat sau s-a pregătit să sponsorizeze lucrători H-1B; aceasta nu garantează sponsorizarea pentru un anumit job. Verifică listele de joburi ale angajatorului.
Cereri Green Card (PERM) la Hippo Employee Services Inc.: 15 →
Salarii pe titlu de job
| Funcție | LCAs | Salariu median |
|---|---|---|
| Software Engineer | 14 | $174.000 |
| Engineering Manager | 5 | $208.000 |
| Senior Software Engineer | 5 | $192.941 |
| Data Engineer | 3 | $184.662 |
| Senior Sales Operations Associate | 2 | $118.570 |
| Senior Salesforce Administrator | 2 | $151.000 |
| QA Engineer | 2 | $116.000 |
| Senior QA Engineer | 1 | $135.000 |
| Sr. Technical Accounting & SEC Reporting Analyst | 1 | $105.000 |
| Strategic Finance Manager | 1 | $148.800 |
| Quality Assurance Engineer | 1 | $150.000 |
| Sales Operations Manager | 1 | $133.000 |
| Software Product Manager | 1 | $131.200 |
| Sr. Salesforce Administrator | 1 | $116.000 |
| Site Reliability Engineer | 1 | $150.000 |
| Senior Actuarial Analyst | 1 | $135.000 |
| Sr. Production Support Manager | 1 | $164.507 |
| Lead Quality Engineer | 1 | $133.432 |
| Senior Data Analyst | 1 | $139.000 |
| Engineering Project Manager | 1 | $102.000 |
| Sr. Analyst, Program Operations | 1 | $87.500 |
| QA Manager | 1 | $194.875 |
| Sr. Analyst, Technical Accounting & SEC Reporting | 1 | $116.000 |
| Sr. Engineering Manager | 1 | $217.568 |
| Sr. Strategic Finance Manager | 1 | $150.000 |
| Senior Product Manager | 1 | $124.000 |
Cereri pe an fiscal
| An fiscal | LCAs | Salariu median |
|---|---|---|
| An fiscal 2023 | 21 | $151.000 |
| An fiscal 2024 | 17 | $151.000 |
| An fiscal 2025 | 7 | $139.000 |
| An fiscal 2026 | 7 | $150.000 |
Niveluri de salariu prevailing
- Nivel I (intrare)10 %
- Nivel II (calificat)40 %
- Nivel III (experimentat)22 %
- Nivel IV (plin competență)28 %
Departamentul Muncii stabilește patru niveluri de salariu prevailing pentru fiecare ocupație și zonă, de la Nivelul I (intrare) la Nivelul IV (competență deplină). Angajatorul alege nivelul care corespunde cerințelor jobului.
Unde sunt joburile
- Palo Alto, CA34
- San Jose, CA7
- Austin, TX5
- Fremont, CA1
- Saratoga Springs, UT1
- Edison, NJ1
- Jersey City, NJ1
- Knightdale, NC1
- Chicago, IL1
Ocuații
- Software Developers15
- Software Developers, Applications7
- Computer and Information Systems Managers6
- Software Quality Assurance Analysts and Testers4
- Business Intelligence Analysts3
- Computer Systems Engineers/Architects3
- Accountants and Auditors2
- Financial Quantitative Analysts2
- Financial and Investment Analysts2
- Database Administrators2
Cele mai recente cereri
| Funcție | Salariu de bază | Locație | Depus | Data de început | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Senior Software Engineer | $226.138–$275.000 Nivel III | San Jose, CA | 18 iun. 2026 | 1 oct. 2026 | Certificat |
| Software Engineer | $149.500–$227.500 Nivel I | San Jose, CA | 22 apr. 2026 | 1 oct. 2026 | Certificat |
| Senior Product Manager | $124.000–$206.500 Nivel I | San Jose, CA | 7 apr. 2026 | 1 oct. 2026 | Certificat |
| Sr. Strategic Finance Manager | $150.000–$250.000 Nivel III | San Jose, CA | 5 mar. 2026 | 21 aug. 2026 | Certificat |
| Sr. Engineering Manager | $217.568–$295.000 Nivel IV | Austin, TX | 19 dec. 2025 | 1 iun. 2026 | Certificat |
| Software Engineer | $187.741–$221.000 Nivel II | San Jose, CA | 13 nov. 2025 | 14 mar. 2026 | Certificat |
| Sr. Analyst, Technical Accounting & SEC Reporting | $116.000–$195.000 Nivel II | San Jose, CA | 13 nov. 2025 | 20 mar. 2026 | Certificat |
| Senior Software Engineer | $226.138–$267.345 Nivel III | San Jose, CA | 9 iul. 2025 | 1 oct. 2025 | Certificat |
| Data Engineer | $139.000–$226.000 Nivel I | Palo Alto, CA | 14 ian. 2025 | 11 iun. 2025 | Certificat |
| QA Manager | $194.875–$228.000 Nivel IV | Palo Alto, CA | 9 ian. 2025 | 20 iun. 2025 | Certificat |
| Senior Data Analyst | $139.000–$180.000 Nivel IV | Jersey City, NJ | 5 dec. 2024 | 16 mai 2025 | Certificat |
| Engineering Project Manager | $102.000–$170.000 Nivel III | Knightdale, NC | 13 nov. 2024 | 18 apr. 2025 | Certificat |
| Sr. Analyst, Program Operations | $87.500–$144.000 Nivel II | Chicago, IL | 27 sept. 2024 | 7 mar. 2025 | Certificat |
| Lead Quality Engineer | $133.432–$165.800 Nivel II | Palo Alto, CA | 5 sept. 2024 | 5 sept. 2024 | Certificat |
| Software Engineer | $135.283–$170.500 Nivel I | Palo Alto, CA | 15 apr. 2024 | 1 oct. 2024 | Certificat |
| Data Engineer | $184.662–$205.200 Nivel II | Palo Alto, CA | 19 mar. 2024 | 19 mai 2024 | Certificat |
| Senior Actuarial Analyst | $135.000–$162.000 Nivel II | Palo Alto, CA | 17 mar. 2024 | 15 sept. 2024 | Certificat |
| Data Engineer | $184.662–$205.200 Nivel II | Palo Alto, CA | 1 mar. 2024 | 19 mai 2024 | Certificat, apoi retras |
| Sr. Production Support Manager | $164.507–$180.000 Nivel III | Austin, TX | 23 feb. 2024 | 19 iul. 2024 | Certificat |
| Senior Software Engineer | $184.662–$200.000 Nivel II | Palo Alto, CA | 15 feb. 2024 | 19 iul. 2024 | Certificat |
| Software Engineer | $184.662–$200.000 Nivel II | Palo Alto, CA | 8 feb. 2024 | 19 iul. 2024 | Certificat |
| Software Engineer | $184.662–$200.000 Nivel II | Palo Alto, CA | 18 ian. 2024 | 21 iun. 2024 | Certificat, apoi retras |
| Sr. Salesforce Administrator | $116.000–$140.000 Nivel IV | Austin, TX | 21 dec. 2023 | 24 mai 2024 | Certificat |
| Software Product Manager | $131.200–$162.000 Nivel II | Palo Alto, CA | 30 aug. 2023 | 1 oct. 2023 | Certificat |
| Software Engineer | $135.300–$170.400 Nivel I | Palo Alto, CA | 24 aug. 2023 | 1 oct. 2023 | Certificat |
| Senior Salesforce Administrator | $151.000–$173.700 Nivel IV | Edison, NJ | 4 aug. 2023 | 21 aug. 2023 | Certificat |
| Engineering Manager | $208.000–$269.800 | Palo Alto, CA | 12 iul. 2023 | 6 ian. 2024 | Certificat |
| Senior Salesforce Administrator | $151.000–$173.700 Nivel IV | Palo Alto, CA | 27 iun. 2023 | 24 iul. 2023 | Certificat, apoi retras |
| Strategic Finance Manager | $148.800–$199.700 Nivel IV | Palo Alto, CA | 22 iun. 2023 | 21 aug. 2023 | Certificat |
| Quality Assurance Engineer | $150.000–$175.000 Nivel III | Palo Alto, CA | 9 iun. 2023 | 20 nov. 2023 | Certificat |
| Software Engineer | $168.000–$200.000 Nivel IV | Saratoga Springs, UT | 18 mai 2023 | 12 iun. 2023 | Certificat, apoi retras |
| Sales Operations Manager | $133.000–$189.600 Nivel III | Palo Alto, CA | 16 mai 2023 | 1 oct. 2023 | Certificat |
| Senior Sales Operations Associate | $130.416–$155.700 Nivel II | Palo Alto, CA | 4 mai 2023 | 1 oct. 2023 | Certificat |
| Senior Sales Operations Associate | $106.725–$155.700 Nivel II | Palo Alto, CA | 25 apr. 2023 | 1 oct. 2023 | Certificat, apoi retras |
| Senior QA Engineer | $135.000–$220.000 Nivel II | Palo Alto, CA | 2 mar. 2023 | 4 mai 2023 | Certificat |
| Sr. Technical Accounting & SEC Reporting Analyst | $105.000–$165.000 Nivel II | Palo Alto, CA | 6 feb. 2023 | 20 mar. 2023 | Certificat |
| Engineering Manager | $190.000–$255.000 Nivel II | Palo Alto, CA | 4 ian. 2023 | 7 ian. 2023 | Certificat, apoi retras |
| Engineering Manager | $190.000–$250.000 Nivel II | Palo Alto, CA | 21 dec. 2022 | 21 dec. 2022 | Certificat |
| Engineering Manager | $220.000–$260.000 Nivel IV | Austin, TX | 20 dec. 2022 | 1 iun. 2023 | Certificat |
| Senior Software Engineer | $192.941–$220.000 Nivel IV | Palo Alto, CA | 2 nov. 2022 | 27 apr. 2023 | Certificat |
| Software Engineer | $180.000–$200.000 Nivel III | Fremont, CA | 28 oct. 2022 | 14 mar. 2023 | Certificat |
| Software Engineer | $192.941–$220.000 Nivel IV | Palo Alto, CA | 24 oct. 2022 | 24 ian. 2023 | Certificat |
| Engineering Manager | $235.050–$250.000 Nivel IV | Palo Alto, CA | 17 mai 2022 | 27 iun. 2022 | Certificat, apoi retras |
| Software Engineer | $185.000–$200.000 Nivel IV | Palo Alto, CA | 12 mai 2022 | 13 iun. 2022 | Certificat, apoi retras |
| QA Engineer | $120.000–$140.000 Nivel II | Palo Alto, CA | 20 apr. 2022 | 16 mai 2022 | Certificat, apoi retras |
| Software Engineer | $184.080–$260.000 Nivel IV | Palo Alto, CA | 31 mar. 2022 | 2 mai 2022 | Certificat, apoi retras |
| Site Reliability Engineer | $150.000–$180.000 Nivel III | Austin, TX | 5 oct. 2021 | 25 oct. 2021 | Certificat, apoi retras |
| Software Engineer | $150.000–$180.000 Nivel II | Palo Alto, CA | 22 sept. 2021 | 8 nov. 2021 | Certificat, apoi retras |
| Software Engineer | $160.000–$200.000 Nivel III | Palo Alto, CA | 25 aug. 2021 | 27 sept. 2021 | Certificat, apoi retras |
| QA Engineer | $112.000–$130.000 Nivel II | Palo Alto, CA | 14 mai 2021 | 21 iun. 2021 | Certificat, apoi retras |
| Software Engineer | $152.000–$165.000 | Palo Alto, CA | 13 nov. 2020 | 7 dec. 2020 | Certificat, apoi retras |
| Senior Software Engineer | $140.000 Nivel III | Palo Alto, CA | 4 mar. 2020 | 27 aug. 2020 | Certificat, apoi retras |
Salariile reprezintă limita inferioară a salariului oferit în fiecare cerere, convertite în sumă anuală; statisticile folosesc doar cereri cu normă întreagă certificate. Un LCA nu este o aprobare de viză și un singur LCA poate acoperi mai multe posturi. Sursă: Departamentul Muncii din SUA, Date de divulgare LCA OFLC, ani fiscali 2023–2026 (cea mai recentă decizie 30 iun. 2026).