Date salariale H-1B

Acasă › Angajatori › I Machines Inc.

I Machines Inc.: Salarii H-1B și sponsorizare

I Machines Inc. a depus 33 cereri de condiții de muncă pentru vize H-1B și vizelor înrudite în anii fiscali 2023–2026; certificate: 33. Salariu mediu oferit: $190.000.

Cereri (LCA)33
Certificat33
Adresa angajatoruluiSanta Clara, CA
Angajator dependent de H-1BDa
Salariu mediu oferit$190.000
Intervalul central al salariilor$150.000–$200.000
Percentila 10–90$140.000–$216.320

Un angajator dependent de H-1B are o proporție mare de lucrători H-1B (de exemplu, 15% sau mai mult dintr-o forță de muncă de 51 sau mai mulți) și trebuie să respecte reguli suplimentare împotriva înlocuirii lucrătorilor din SUA.

Sponsorizează I Machines Inc. vize H-1B?

I Machines Inc. a depus 33 cereri de condiții de muncă în anii fiscali 2023–2026, cea mai recentă fiind depusă pe 21 mai 2026. Un LCA este primul pas al unei petiții H-1B, deci angajatorul a sponsorizat sau s-a pregătit să sponsorizeze lucrători H-1B; aceasta nu garantează sponsorizarea pentru un anumit job. Verifică listele de joburi ale angajatorului.

Salarii pe titlu de job

FuncțieLCAsSalariu median
CPU Core RTL Engineer12$181.500
CPU Core Verification Engineer9$190.000
CPU Core Physical Design Engineer3$190.000
Senior Director, Performance Architecture2$240.000
CPU Architect2$142.500
Core Performance Architect2$140.000
Sr. Software Engineer2$190.000
CPU Core Verification Lead1$230.000

Cereri pe an fiscal

An fiscalLCAsSalariu median
An fiscal 20236$185.000
An fiscal 20249$190.000
An fiscal 20256$165.000
An fiscal 202612$188.500

Niveluri de salariu prevailing

Departamentul Muncii stabilește patru niveluri de salariu prevailing pentru fiecare ocupație și zonă, de la Nivelul I (intrare) la Nivelul IV (competență deplină). Angajatorul alege nivelul care corespunde cerințelor jobului.

Unde sunt joburile

Ocuații

Cele mai recente cereri

FuncțieSalariu de bazăLocațieDepusData de începutStatus
CPU Core RTL Engineer$183.000–$203.000
Nivel II
Folsom, CA21 mai 202620 nov. 2026Certificat
CPU Core RTL Engineer$216.320–$240.000
Nivel IV
Santa Clara, CA20 mai 202615 aug. 2026Certificat
Sr. Software Engineer$190.000–$200.000
Nivel IV
Denton, TX8 mai 202613 mai 2026Certificat
CPU Architect$155.000
Nivel I
Santa Clara, CA24 apr. 20261 oct. 2026Certificat
CPU Core RTL Engineer$150.000–$170.000
Nivel I
Santa Clara, CA20 mar. 202617 sept. 2026Certificat
CPU Core Verification Engineer$140.000
Nivel II
Santa Clara, CA12 mar. 202619 mar. 2026Certificat
CPU Core RTL Engineer$150.000–$170.000
Nivel I
Santa Clara, CA9 mar. 20264 sept. 2026Certificat
CPU Core RTL Engineer$187.000–$207.000
Nivel III
Santa Clara, CA5 mar. 20264 sept. 2026Certificat
CPU Core RTL Engineer$216.320–$240.000
Nivel IV
Santa Clara, CA3 mar. 202615 aug. 2026Certificat
CPU Core Verification Engineer$190.000–$210.000
Nivel II
Santa Clara, CA19 nov. 202525 nov. 2025Certificat
CPU Core Verification Engineer$190.000–$200.000
Nivel I
Santa Clara, CA17 nov. 202521 nov. 2025Certificat
CPU Core Verification Engineer$200.000
Nivel I
Santa Clara, CA3 nov. 202510 nov. 2025Certificat
Sr. Software Engineer$190.000–$200.000
Nivel IV
Austin, TX27 aug. 20253 sept. 2025Certificat
CPU Core Physical Design Engineer$190.000–$210.000
Nivel III
Santa Clara, CA4 aug. 202512 ian. 2026Certificat
Core Performance Architect$140.000–$150.000
Nivel II
Santa Clara, CA27 mai 20251 oct. 2025Certificat
CPU Core Verification Engineer$120.000–$130.000
Nivel I
Santa Clara, CA6 mai 20251 oct. 2025Certificat
Core Performance Architect$140.000–$150.000
Nivel II
Santa Clara, CA1 mai 20251 oct. 2025Certificat
CPU Core RTL Engineer$210.000–$230.000
Nivel IV
Santa Clara, CA20 mar. 202521 mar. 2025Certificat
CPU Core Verification Engineer$190.000–$200.000
Nivel III
Santa Clara, CA7 aug. 202413 aug. 2024Certificat
CPU Core RTL Engineer$145.000–$165.000
Nivel II
Santa Clara, CA30 mai 202417 iun. 2024Certificat
CPU Core Verification Engineer$210.000
Nivel IV
Santa Clara, CA10 mai 202427 mai 2024Certificat
CPU Architect$130.000
Nivel II
Santa Clara, CA7 mai 20241 oct. 2024Certificat
CPU Core Physical Design Engineer$190.000–$210.000
Nivel III
Santa Clara, CA15 apr. 202422 apr. 2024Certificat
CPU Core Physical Design Engineer$190.000–$210.000
Nivel III
Santa Clara, CA10 apr. 202422 apr. 2024Certificat
CPU Core Verification Lead$230.000–$250.000
Nivel III
Santa Clara, CA29 mar. 202411 apr. 2024Certificat
CPU Core Verification Engineer$185.000–$205.000
Nivel II
Santa Clara, CA7 feb. 202413 feb. 2024Certificat
CPU Core RTL Engineer$180.000
Nivel II
Santa Clara, CA14 dec. 202320 dec. 2023Certificat
CPU Core RTL Engineer$200.000–$210.000
Nivel IV
Santa Clara, CA15 sept. 202321 sept. 2023Certificat
CPU Core RTL Engineer$170.000–$180.000
Nivel III
Santa Clara, CA15 sept. 202321 sept. 2023Certificat
CPU Core Verification Engineer$170.000–$180.000
Nivel III
Santa Clara, CA15 sept. 202321 sept. 2023Certificat
CPU Core RTL Engineer$135.000–$145.000
Nivel II
Santa Clara, CA15 sept. 202321 sept. 2023Certificat
Senior Director, Performance Architecture$240.000–$250.000
Nivel IV
Santa Clara, CA15 sept. 202321 sept. 2023Certificat
Senior Director, Performance Architecture$240.000–$250.000Santa Clara, CA15 sept. 202321 sept. 2023Certificat

Salariile reprezintă limita inferioară a salariului oferit în fiecare cerere, convertite în sumă anuală; statisticile folosesc doar cereri cu normă întreagă certificate. Un LCA nu este o aprobare de viză și un singur LCA poate acoperi mai multe posturi. Sursă: Departamentul Muncii din SUA, Date de divulgare LCA OFLC, ani fiscali 2023–2026 (cea mai recentă decizie 30 iun. 2026).