Acasă › Angajatori › Innovative IT Solutions Inc.
Innovative IT Solutions Inc.: Salarii H-1B și sponsorizare
Innovative IT Solutions Inc. a depus 55 cereri de condiții de muncă pentru vize H-1B și vizelor înrudite în anii fiscali 2023–2026; certificate: 54. Salariu mediu oferit: $105.997.
Un angajator dependent de H-1B are o proporție mare de lucrători H-1B (de exemplu, 15% sau mai mult dintr-o forță de muncă de 51 sau mai mulți) și trebuie să respecte reguli suplimentare împotriva înlocuirii lucrătorilor din SUA.
Sponsorizează Innovative IT Solutions Inc. vize H-1B?
Innovative IT Solutions Inc. a depus 55 cereri de condiții de muncă în anii fiscali 2023–2026, cea mai recentă fiind depusă pe 18 iun. 2026. Un LCA este primul pas al unei petiții H-1B, deci angajatorul a sponsorizat sau s-a pregătit să sponsorizeze lucrători H-1B; aceasta nu garantează sponsorizarea pentru un anumit job. Verifică listele de joburi ale angajatorului.
Cereri Green Card (PERM) la Innovative IT Solutions Inc.: 4 →
Salarii pe titlu de job
| Funcție | LCAs | Salariu median |
|---|---|---|
| Software Engineer | 42 | $104.000 |
| Software Developer | 5 | $95.493 |
| Computer Programmer | 3 | $120.494 |
| Sales Data Analyst | 2 | $72.405 |
| Software Engineer Analyst | 1 | $105.997 |
| Cloud Infrastructure Architect | 1 | $119.808 |
| Computer System Analyst | 1 | $115.170 |
Cereri pe an fiscal
| An fiscal | LCAs | Salariu median |
|---|---|---|
| An fiscal 2023 | 7 | $89.752 |
| An fiscal 2024 | 19 | $110.240 |
| An fiscal 2025 | 16 | $102.918 |
| An fiscal 2026 | 13 | $119.808 |
Niveluri de salariu prevailing
- Nivel I (intrare)7 %
- Nivel II (calificat)67 %
- Nivel III (experimentat)20 %
- Nivel IV (plin competență)5 %
Departamentul Muncii stabilește patru niveluri de salariu prevailing pentru fiecare ocupație și zonă, de la Nivelul I (intrare) la Nivelul IV (competență deplină). Angajatorul alege nivelul care corespunde cerințelor jobului.
Unde sunt joburile
- Bethlehem, PA23
- Irving, TX9
- Waller, TX4
- Spring, TX2
- Cary, NC2
- Houston, TX2
- Issaquah, WA1
- Dodgeville, WI1
- Waukegan, IL1
- Rancho Cucamonga, CA1
- Dublin, OH1
- Jersey City, NJ1
- South Windsor, CT1
- Vernon Hills, IL1
- Seffner, FL1
- Plano, TX1
- Atlanta, GA1
- Fort Worth, TX1
- Bellevue, WA1
Ocuații
- Software Developers47
- Computer Programmers4
- Computer Systems Engineers/Architects2
- Computer Network Architects1
- Computer Systems Analysts1
Cele mai recente cereri
| Funcție | Salariu de bază | Locație | Depus | Data de început | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Computer System Analyst | $115.170 Nivel II | Bellevue, WA | 18 iun. 2026 | 1 oct. 2026 | Certificat |
| Software Developer | $112.923 Nivel II | Fort Worth, TX | 15 iun. 2026 | 1 oct. 2026 | Certificat |
| Computer Programmer | $120.494 Nivel IV | Irving, TX | 15 mai 2026 | 25 mai 2026 | Certificat |
| Computer Programmer | $120.494 Nivel IV | Irving, TX | 11 mai 2026 | 19 mai 2026 | Certificat |
| Computer Programmer | $120.494 Nivel IV | Irving, TX | 27 apr. 2026 | 5 mai 2026 | Certificat |
| Software Engineer | $109.283 Nivel II | Atlanta, GA | 13 feb. 2026 | 25 feb. 2026 | Certificat |
| Software Engineer | $124.800 Nivel II | Waller, TX | 4 feb. 2026 | 11 feb. 2026 | Certificat |
| Cloud Infrastructure Architect | $119.808 Nivel II | Seffner, FL | 18 dec. 2025 | 26 dec. 2025 | Certificat |
| Software Engineer | $145.600 Nivel III | Plano, TX | 18 dec. 2025 | 2 ian. 2026 | Certificat |
| Software Engineer | $106.080 Nivel II | Houston, TX | 17 nov. 2025 | 1 dec. 2025 | Certificat |
| Software Engineer | $108.160 Nivel II | Vernon Hills, IL | 13 nov. 2025 | 24 nov. 2025 | Certificat |
| Software Engineer | $135.200 Nivel II | Waller, TX | 10 nov. 2025 | 14 ian. 2026 | Certificat |
| Software Engineer | $106.475 Nivel II | South Windsor, CT | 10 nov. 2025 | 18 nov. 2025 | Certificat |
| Software Developer | $91.707 Nivel I | Cary, NC | 17 sept. 2025 | 25 sept. 2025 | Certificat |
| Software Developer | $84.094 Nivel I | Irving, TX | 13 iun. 2025 | 23 iun. 2025 | Certificat |
| Software Engineer | $104.000 Nivel II | Bethlehem, PA | 28 mai 2025 | 1 oct. 2025 | Certificat |
| Software Developer | $105.997 Nivel II | Irving, TX | 23 mai 2025 | 2 iun. 2025 | Certificat |
| Software Engineer | $103.210 Nivel II | Waller, TX | 28 apr. 2025 | 6 mai 2025 | Certificat |
| Software Engineer Analyst | $105.997 Nivel II | Irving, TX | 10 apr. 2025 | 23 apr. 2025 | Certificat |
| Software Engineer | $103.210 Nivel II | Spring, TX | 8 apr. 2025 | 1 oct. 2025 | Certificat |
| Software Engineer | $105.997 Nivel II | Irving, TX | 2 apr. 2025 | 10 apr. 2025 | Certificat |
| Software Engineer | $88.899 Nivel I | Rancho Cucamonga, CA | 18 mar. 2025 | 26 mar. 2025 | Certificat |
| Software Engineer | $103.210 Nivel II | Waller, TX | 5 mar. 2025 | 17 mar. 2025 | Certificat |
| Software Engineer | $102.627 Nivel II | Dublin, OH | 11 feb. 2025 | 19 feb. 2025 | Certificat |
| Software Developer | $95.493 Nivel I | Jersey City, NJ | 30 ian. 2025 | 7 feb. 2025 | Certificat |
| Software Engineer | $93.600 Nivel II | Bethlehem, PA | 4 nov. 2024 | 11 nov. 2024 | Certificat |
| Software Engineer | $93.600 Nivel II | Bethlehem, PA | 23 oct. 2024 | 6 ian. 2025 | Certificat |
| Software Engineer | $92.331 Nivel II | Bethlehem, PA | 4 oct. 2024 | 1 nov. 2024 | Certificat |
| Software Engineer | $106.558 Nivel II | Waukegan, IL | 1 oct. 2024 | 9 oct. 2024 | Certificat |
| Software Engineer | $92.331 Nivel II | Bethlehem, PA | 3 sept. 2024 | 1 oct. 2024 | Certificat |
| Software Engineer | $92.331 Nivel II | Bethlehem, PA | 3 sept. 2024 | 1 oct. 2024 | Certificat |
| Software Engineer | $93.600 Nivel II | Bethlehem, PA | 15 mai 2024 | 1 oct. 2024 | Certificat |
| Software Engineer | $93.600 Nivel II | Bethlehem, PA | 14 mai 2024 | 1 oct. 2024 | Certificat |
| Software Engineer | $110.240 Nivel III | Bethlehem, PA | 13 mai 2024 | 1 oct. 2024 | Certificat |
| Software Engineer | $110.240 Nivel II | Bethlehem, PA | 3 mai 2024 | 1 oct. 2024 | Certificat |
| Software Engineer | $110.240 Nivel II | Bethlehem, PA | 23 apr. 2024 | 1 oct. 2024 | Certificat |
| Software Engineer | $124.800 Nivel III | Irving, TX | 19 apr. 2024 | 1 mai 2024 | Certificat |
| Software Engineer | $110.240 Nivel III | Bethlehem, PA | 17 apr. 2024 | 1 oct. 2024 | Certificat |
| Software Engineer | $110.240 Nivel III | Bethlehem, PA | 16 apr. 2024 | 1 oct. 2024 | Certificat |
| Software Engineer | $110.240 Nivel III | Bethlehem, PA | 16 apr. 2024 | 1 oct. 2024 | Certificat |
| Software Engineer | $110.240 Nivel III | Bethlehem, PA | 16 apr. 2024 | 1 oct. 2024 | Certificat |
| Software Engineer | $110.240 Nivel III | Bethlehem, PA | 16 apr. 2024 | 1 oct. 2024 | Certificat |
| Software Engineer | $110.240 Nivel III | Bethlehem, PA | 16 apr. 2024 | 1 oct. 2024 | Retras |
| Software Engineer | $102.190 Nivel III | Dodgeville, WI | 4 ian. 2024 | 12 ian. 2024 | Certificat |
| Software Engineer | $98.301 Nivel II | Houston, TX | 28 dec. 2023 | 5 ian. 2024 | Certificat |
| Software Engineer | $103.272 Nivel II | Cary, NC | 21 dec. 2023 | 29 dec. 2023 | Certificat |
| Software Engineer | $128.502 Nivel II | Issaquah, WA | 26 oct. 2023 | 6 nov. 2023 | Certificat |
| Software Engineer | $101.192 Nivel II | Irving, TX | 11 oct. 2023 | 19 oct. 2023 | Certificat |
| Software Engineer | $98.301 Nivel II | Spring, TX | 20 sept. 2023 | 28 sept. 2023 | Certificat |
| Software Engineer | $89.752 Nivel II | Bethlehem, PA | 19 sept. 2023 | 27 sept. 2023 | Certificat |
| Sales Data Analyst | $74.090 Nivel II | Bethlehem, PA | 7 sept. 2023 | 1 oct. 2023 | Certificat |
| Software Engineer | $102.690 Nivel II | Bethlehem, PA | 7 sept. 2023 | 1 oct. 2023 | Certificat |
| Software Engineer | $109.762 Nivel III | Bethlehem, PA | 3 aug. 2023 | 1 oct. 2023 | Certificat |
| Sales Data Analyst | $70.720 Nivel II | Bethlehem, PA | 3 aug. 2023 | 1 oct. 2023 | Certificat |
| Software Engineer | $87.485 Nivel II | Bethlehem, PA | 3 apr. 2023 | 1 oct. 2023 | Certificat |
Salariile reprezintă limita inferioară a salariului oferit în fiecare cerere, convertite în sumă anuală; statisticile folosesc doar cereri cu normă întreagă certificate. Un LCA nu este o aprobare de viză și un singur LCA poate acoperi mai multe posturi. Sursă: Departamentul Muncii din SUA, Date de divulgare LCA OFLC, ani fiscali 2023–2026 (cea mai recentă decizie 30 iun. 2026).