Acasă › Angajatori › Intel Corporation › Product Marketing Engineer
Salarii H-1B pentru Product Marketing Engineer la Intel Corporation
28 cereri de condiții de muncă pentru funcția Product Marketing Engineer la Intel Corporation. Salariul de bază mediu oferit: $125.486; jumătatea din mijloc $102.253–$150.208.
Cereri (LCA)28
Salariu mediu oferit$125.486
Intervalul central al salariilor$102.253–$150.208
Percentila 10–90$99.748–$162.053
Pe an fiscal
| An fiscal | LCAs | Salariu median |
|---|---|---|
| An fiscal 2023 | 12 | $119.777 |
| An fiscal 2024 | 10 | $127.647 |
| An fiscal 2025 | 5 | $148.500 |
| An fiscal 2026 | 1 | $231.180 |
Cereri
| Salariu de bază | Locație | Depus | Data de început | Status |
|---|---|---|---|---|
| $231.180–$346.780 Nivel IV | Santa Clara, CA | 16 iun. 2026 | 19 iun. 2026 | Certificat |
| $148.500–$209.640 Nivel III | Austin, TX | 28 mai 2025 | 25 nov. 2025 | Certificat |
| $169.770–$202.410 Nivel III | Santa Clara, CA | 2 mar. 2025 | 1 sept. 2025 | Certificat |
| $101.010–$151.610 Nivel II | Farmington, CT | 25 ian. 2025 | 24 iul. 2025 | Certificat |
| $130.458–$194.100 Nivel III | Hillsboro, OR | 7 ian. 2025 | 2 iun. 2025 | Certificat |
| $169.770–$233.730 Nivel III | San Jose, CA | 5 nov. 2024 | 2 apr. 2025 | Certificat |
| $130.458–$166.800 Nivel III | Hillsboro, OR | 23 aug. 2024 | 29 aug. 2024 | Certificat |
| $124.836–$147.740 | San Jose, CA | 24 iun. 2024 | 1 iul. 2024 | Certificat |
| $155.334–$229.500 Nivel IV | Chandler, AZ | 23 mai 2024 | 22 nov. 2024 | Certificat |
| $158.746–$233.730 Nivel III | Santa Clara, CA | 26 apr. 2024 | 3 oct. 2024 | Certificat |
| $101.010–$151.610 Nivel II | Chandler, AZ | 25 apr. 2024 | 1 oct. 2024 | Certificat |
| $85.426–$114.340 Nivel II | Glastonbury, CT | 25 ian. 2024 | 17 iul. 2024 | Certificat |
| $99.923–$136.400 Nivel II | Chandler, AZ | 24 ian. 2024 | 22 iul. 2024 | Certificat |
| $157.498–$221.610 Nivel IV | Hillsboro, OR | 20 dec. 2023 | 19 iun. 2024 | Certificat |
| $155.334–$221.610 Nivel IV | Chandler, AZ | 17 nov. 2023 | 20 nov. 2023 | Certificat |
| $118.175–$133.240 | San Jose, CA | 29 sept. 2023 | 1 oct. 2023 | Certificat |
| $102.253–$136.400 Nivel II | Hillsboro, OR | 27 apr. 2023 | 25 oct. 2023 | Certificat |
| $120.661–$160.990 Nivel III | Chandler, AZ | 31 mar. 2023 | 6 apr. 2023 | Certificat |
| $97.885–$136.400 Nivel II | Chandler, AZ | 16 mar. 2023 | 13 sept. 2023 | Certificat |
| $145.891–$186.240 | Santa Clara, CA | 1 mar. 2023 | 30 aug. 2023 | Certificat |
| $125.486–$160.990 Nivel III | Hillsboro, OR | 9 ian. 2023 | 17 iun. 2023 | Certificat |
| $99.341–$136.400 Nivel II | Austin, TX | 5 ian. 2023 | 5 iul. 2023 | Certificat |
| $118.893–$169.020 Nivel III | Folsom, CA | 23 dec. 2022 | 23 iun. 2023 | Certificat |
| $102.253–$114.340 Nivel II | Hillsboro, OR | 16 dec. 2022 | 9 iun. 2023 | Certificat |
| $130.354–$158.660 Nivel II | Santa Clara, CA | 8 dec. 2022 | 2 iun. 2023 | Certificat |
| $125.486–$160.990 Nivel III | Hillsboro, OR | 17 nov. 2022 | 23 nov. 2022 | Certificat |
| $125.486–$160.990 Nivel III | Hillsboro, OR | 7 nov. 2022 | 11 nov. 2022 | Certificat |
| $118.893–$169.020 Nivel III | Folsom, CA | 4 nov. 2022 | 27 apr. 2023 | Certificat |
Product Marketing Engineer la toți angajatorii →
Alte posturi la Intel Corporation
- Component Design Engineer$121.680
- Process Engineer$115.482
- Software Engineer$128.367
- Graphics Hardware Engineer$126.464
- Packaging Engineer$108.035
- Engineering Manager$179.650
- Analog Engineer$121.680
- Product Engineer$113.922
- System Validation Engineer$115.290
- Data Scientist$117.590
- Research Scientist$138.445
- Graphics Software Engineer$135.324
- Program Manager Technical$117.300
- Quality Reliability Engineer$103.355
- Firmware Engineer$127.878
- Application Engineer$137.730
- Industrial Engineer$92.102
- Test R&D Engineer$103.147
- Hardware Engineer$131.531
- SoC Design Engineer$182.832
- Failure Analysis Engineer$95.763
- Security Researcher$130.160
- Operations Research Engineer$79.130
- Facilities Engineer$92.581
Salariile reprezintă limita inferioară a salariului oferit în fiecare cerere, convertite în sumă anuală; statisticile folosesc doar cereri cu normă întreagă certificate. Un LCA nu este o aprobare de viză și un singur LCA poate acoperi mai multe posturi. Sursă: Departamentul Muncii din SUA, Date de divulgare LCA OFLC, ani fiscali 2023–2026 (cea mai recentă decizie 30 iun. 2026).