Acasă › Angajatori › InvenSense, Inc.
InvenSense, Inc.: Salarii H-1B și sponsorizare
InvenSense, Inc. a depus 27 cereri de condiții de muncă pentru vize H-1B și vizelor înrudite în anii fiscali 2023–2026; certificate: 26. Salariu mediu oferit: $167.888.
Sponsorizează InvenSense, Inc. vize H-1B?
InvenSense, Inc. a depus 27 cereri de condiții de muncă în anii fiscali 2023–2026, cea mai recentă fiind depusă pe 15 iun. 2026. Un LCA este primul pas al unei petiții H-1B, deci angajatorul a sponsorizat sau s-a pregătit să sponsorizeze lucrători H-1B; aceasta nu garantează sponsorizarea pentru un anumit job. Verifică listele de joburi ale angajatorului.
Cereri Green Card (PERM) la InvenSense, Inc.: 5 →
Salarii pe titlu de job
| Funcție | LCAs | Salariu median |
|---|---|---|
| MEMS Validation Engineer – Staff | 5 | $170.775 |
| Embedded Software Engineer - Staff | 2 | $164.289 |
| Algorithm Engineer - Sr. Staff | 1 | $190.000 |
| Software Application Engineer - Sr Staff | 1 | $172.378 |
| Sr. Manager, Software Development | 1 | $190.086 |
| Product Engineer - Sr | 1 | $148.509 |
| Software Systems Engineer | 1 | $127.395 |
| MEMS Engineer - Sr. | 1 | $135.000 |
| Technical Program Manager Sr | 1 | $185.000 |
| Foundry Engineer - Staff | 1 | $154.836 |
| IT Analyst - Staff | 1 | $163.100 |
| Advanced Technology Engineer- Staff | 1 | $161.050 |
| Software QA Engineer, Staff | 1 | $144.569 |
| Imaging Engineer - Sr Staff | 1 | $191.944 |
| IT Software Development Engineer - Sr. | 1 | $124.604 |
| Validation Engineer Microphone - Sr. | 1 | $117.700 |
| Director, IT | 1 | $203.940 |
| Staff - Team Lead | 1 | $145.930 |
| Applications Engineer - Sr. | 1 | $134.558 |
| Advanced Packaging Engineer - Sr Staff | 1 | $185.000 |
| MEMS Validation, Staff Team Lead | 1 | $192.864 |
| Foundry Engineer - Sr Staff | 1 | $183.693 |
Cereri pe an fiscal
| An fiscal | LCAs | Salariu median |
|---|---|---|
| An fiscal 2023 | 11 | $165.000 |
| An fiscal 2024 | 5 | $163.100 |
| An fiscal 2025 | 6 | $140.244 |
| An fiscal 2026 | 5 | $177.234 |
Niveluri de salariu prevailing
Departamentul Muncii stabilește patru niveluri de salariu prevailing pentru fiecare ocupație și zonă, de la Nivelul I (intrare) la Nivelul IV (competență deplină). Angajatorul alege nivelul care corespunde cerințelor jobului.
Unde sunt joburile
Ocuații
- Electrical Engineers9
- Software Developers7
- Electronics Engineers, Except Computer3
- Computer and Information Systems Managers2
- Software Quality Assurance Analysts and Testers2
- Computer Systems Engineers/Architects1
- Mechatronics Engineers1
- Materials Engineers1
- Chemical Engineers1
Cele mai recente cereri
| Funcție | Salariu de bază | Locație | Depus | Data de început | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Foundry Engineer - Sr Staff | $183.693 Nivel II | San Jose, CA | 15 iun. 2026 | 13 dec. 2026 | Certificat |
| MEMS Validation, Staff Team Lead | $192.864 Nivel III | San Jose, CA | 21 mai 2026 | 11 sept. 2026 | Certificat |
| MEMS Validation Engineer – Staff | $170.775 Nivel III | San Jose, CA | 12 feb. 2026 | 16 mai 2026 | Certificat |
| MEMS Validation Engineer – Staff | $170.775 Nivel II | San Jose, CA | 30 ian. 2026 | 16 mai 2026 | Certificat |
| MEMS Validation Engineer – Staff | $170.775 Nivel II | San Jose, CA | 30 ian. 2026 | 16 mai 2026 | Retras |
| Applications Engineer - Sr. | $134.558 Nivel II | San Jose, CA | 5 iun. 2025 | 1 oct. 2025 | Certificat |
| Advanced Packaging Engineer - Sr Staff | $185.000 Nivel IV | San Jose, CA | 27 mai 2025 | 16 iun. 2025 | Certificat |
| IT Software Development Engineer - Sr. | $124.604 | San Jose, CA | 11 mar. 2025 | 1 sept. 2025 | Certificat |
| Validation Engineer Microphone - Sr. | $117.700 Nivel II | Boston, MA | 11 mar. 2025 | 1 sept. 2025 | Certificat |
| Staff - Team Lead | $145.930 | San Jose, CA | 19 feb. 2025 | 29 iul. 2025 | Certificat |
| Director, IT | $203.940 | San Jose, CA | 19 feb. 2025 | 20 iul. 2025 | Certificat |
| Imaging Engineer - Sr Staff | $191.944 Nivel II | San Jose, CA | 17 mai 2024 | 12 oct. 2024 | Certificat |
| Software QA Engineer, Staff | $144.569 Nivel II | San Jose, CA | 13 mar. 2024 | 1 sept. 2024 | Certificat |
| Embedded Software Engineer - Staff | $176.300 | San Jose, CA | 2 oct. 2023 | 20 feb. 2024 | Certificat |
| IT Analyst - Staff | $163.100 | San Jose, CA | 2 oct. 2023 | 13 feb. 2024 | Certificat |
| Advanced Technology Engineer- Staff | $161.050 Nivel III | San Jose, CA | 2 oct. 2023 | 26 mar. 2024 | Certificat |
| Technical Program Manager Sr | $185.000 Nivel III | San Jose, CA | 21 sept. 2023 | 2 oct. 2023 | Certificat |
| Foundry Engineer - Staff | $154.836 Nivel II | San Jose, CA | 26 iul. 2023 | 13 dec. 2023 | Certificat |
| MEMS Validation Engineer – Staff | $165.000 Nivel II | San Jose, CA | 3 mai 2023 | 16 mai 2023 | Certificat |
| Product Engineer - Sr | $148.509 Nivel II | San Jose, CA | 3 mai 2023 | 1 sept. 2023 | Certificat |
| Software Systems Engineer | $127.395 | San Jose, CA | 7 apr. 2023 | 27 sept. 2023 | Certificat |
| MEMS Engineer - Sr. | $135.000 Nivel III | Berkeley, CA | 7 apr. 2023 | 26 sept. 2023 | Certificat |
| Embedded Software Engineer - Staff | $152.278 Nivel II | San Jose, CA | 5 apr. 2023 | 16 sept. 2023 | Certificat |
| MEMS Validation Engineer – Staff | $175.308 Nivel IV | San Jose, CA | 5 apr. 2023 | 11 sept. 2023 | Certificat |
| Software Application Engineer - Sr Staff | $172.378 Nivel III | San Jose, CA | 13 ian. 2023 | 23 iun. 2023 | Certificat |
| Sr. Manager, Software Development | $190.086 Nivel II | San Jose, CA | 13 ian. 2023 | 23 ian. 2023 | Certificat |
| Algorithm Engineer - Sr. Staff | $190.000 Nivel III | San Jose, CA | 14 dec. 2022 | 20 dec. 2022 | Certificat |
Salariile reprezintă limita inferioară a salariului oferit în fiecare cerere, convertite în sumă anuală; statisticile folosesc doar cereri cu normă întreagă certificate. Un LCA nu este o aprobare de viză și un singur LCA poate acoperi mai multe posturi. Sursă: Departamentul Muncii din SUA, Date de divulgare LCA OFLC, ani fiscali 2023–2026 (cea mai recentă decizie 30 iun. 2026).