Acasă › Angajatori › NTT DATA Americas, Inc. › Software Development Specialist
Salarii H-1B pentru Software Development Specialist la NTT DATA Americas, Inc.
139 cereri de condiții de muncă pentru funcția Software Development Specialist la NTT DATA Americas, Inc.. Salariul de bază mediu oferit: $106.517; jumătatea din mijloc $99.466–$110.947.
Cereri (LCA)139
Salariu mediu oferit$106.517
Intervalul central al salariilor$99.466–$110.947
Percentila 10–90$93.517–$131.685
Pe an fiscal
| An fiscal | LCAs | Salariu median |
|---|---|---|
| An fiscal 2023 | 45 | $100.869 |
| An fiscal 2024 | 34 | $104.125 |
| An fiscal 2025 | 30 | $106.517 |
| An fiscal 2026 | 29 | $109.782 |
Cereri
| Salariu de bază | Locație | Depus | Data de început | Status |
|---|---|---|---|---|
| $102.107–$132.107 Nivel III | Miami, FL | 2 iun. 2026 | 30 nov. 2026 | Certificat |
| $104.728–$134.728 Nivel III | Prospect Heights, IL | 2 iun. 2026 | 8 iun. 2026 | Certificat |
| $97.157–$127.157 Nivel III | Draper, UT | 19 mai 2026 | 20 mai 2026 | Certificat |
| $106.662–$136.662 Nivel III | Hutto, TX | 22 apr. 2026 | 4 mai 2026 | Certificat |
| $84.448–$114.448 Nivel III | Dardenne Prairie, MO | 22 apr. 2026 | 22 aug. 2026 | Certificat |
| $109.782–$139.782 Nivel III | Eden Prairie, MN | 15 apr. 2026 | 1 oct. 2026 | Certificat |
| $110.198–$140.198 Nivel III | Addison, TX | 13 apr. 2026 | 6 oct. 2026 | Certificat |
| $110.198–$140.198 Nivel III | Worcester, MA | 9 apr. 2026 | 1 oct. 2026 | Certificat |
| $109.782–$139.782 Nivel III | Eden Prairie, MN | 7 apr. 2026 | 1 oct. 2026 | Certificat |
| $82.867–$112.867 Nivel III | Montpelier, VT | 1 apr. 2026 | 1 oct. 2026 | Certificat |
| $102.981–$132.981 Nivel III | Rochester Hills, MI | 31 mar. 2026 | 2 apr. 2026 | Certificat |
| $110.198–$140.198 Nivel III | Westlake, TX | 24 mar. 2026 | 30 mar. 2026 | Certificat |
| $109.782–$139.782 Nivel III | Waite Park, MN | 6 mar. 2026 | 10 mar. 2026 | Certificat |
| $105.290–$135.290 Nivel III | Jacksonville, FL | 4 mar. 2026 | 24 aug. 2026 | Certificat |
| $130.270–$160.270 Nivel III | San Leadro, CA | 4 mar. 2026 | 25 aug. 2026 | Certificat |
| $125.528–$155.528 Nivel III | Jersey City, NJ | 2 mar. 2026 | 1 sept. 2026 | Certificat |
| $105.602–$135.602 Nivel III | Oaks, PA | 27 feb. 2026 | 27 aug. 2026 | Certificat |
| $110.198–$130.198 Nivel III | Tulsa, OK | 17 feb. 2026 | 13 aug. 2026 | Certificat |
| $130.270–$160.270 Nivel III | Charlotte, NC | 17 feb. 2026 | 30 iul. 2026 | Certificat |
| $138.445–$168.445 Nivel III | San Leandro, CA | 27 ian. 2026 | 1 mar. 2026 | Certificat |
| $110.198–$140.198 Nivel III | Addison, TX | 26 ian. 2026 | 30 ian. 2026 | Certificat |
| $147.638–$177.638 Nivel III | Merrimack, NH | 15 ian. 2026 | 23 ian. 2026 | Certificat |
| $110.198–$140.198 Nivel III | Bala Cynwyd, PA | 19 dec. 2025 | 22 mai 2026 | Certificat |
| $138.445–$168.445 Nivel III | Plano, TX | 4 dec. 2025 | 10 dec. 2025 | Certificat |
| $103.002–$133.002 Nivel III | Pearland, TX | 1 dec. 2025 | 17 apr. 2026 | Certificat |
| $98.946–$128.946 Nivel III | Salt Lake City, UT | 1 dec. 2025 | 8 dec. 2025 | Certificat |
| $110.198–$140.198 Nivel III | Jeffersonville, PA | 1 dec. 2025 | 9 mai 2026 | Certificat |
| $110.198–$140.198 Nivel III | Worcester, MA | 13 nov. 2025 | 8 mai 2026 | Certificat |
| $102.669–$132.669 Nivel III | Concord, NC | 5 nov. 2025 | 20 mar. 2026 | Certificat |
| $110.198–$140.198 Nivel III | Plano, TX | 27 aug. 2025 | 5 ian. 2026 | Certificat |
| $138.445–$168.445 Nivel III | San Leandro, CA | 25 aug. 2025 | 20 feb. 2026 | Certificat |
| $110.198–$140.198 Nivel III | Addison, TX | 12 aug. 2025 | 1 oct. 2025 | Certificat |
| $110.198–$140.198 Nivel III | Plano, TX | 11 aug. 2025 | 5 ian. 2026 | Certificat |
| $134.379–$164.379 | San Leandro, CA | 28 iul. 2025 | 4 ian. 2026 | Certificat |
| $106.517–$136.517 Nivel III | Plano, TX | 30 iun. 2025 | 29 dec. 2025 | Certificat |
| $115.450–$145.450 | Durham, NC | 16 iun. 2025 | 23 iun. 2025 | Certificat |
| $106.517–$136.517 Nivel III | Charlotte, NC | 2 iun. 2025 | 9 iun. 2025 | Certificat |
| $115.450–$145.450 | Atlanta, GA | 2 iun. 2025 | 9 iun. 2025 | Certificat |
| $106.517–$136.517 Nivel III | Charlotte, NC | 30 mai 2025 | 9 iun. 2025 | Certificat |
| $135.741–$165.741 Nivel III | Tracy, CA | 20 mai 2025 | 21 oct. 2025 | Certificat |
| $135.741–$165.741 Nivel III | Tracy, CA | 28 apr. 2025 | 21 oct. 2025 | Certificat |
| $106.517–$136.517 Nivel III | Miami, FL | 28 apr. 2025 | 8 oct. 2025 | Certificat |
| $102.814–$132.814 Nivel III | Oaks, PA | 23 apr. 2025 | 1 oct. 2025 | Certificat |
| $106.517–$136.517 Nivel III | Charlotte, NC | 10 apr. 2025 | 17 apr. 2025 | Certificat |
| $123.026–$153.026 | New York, NY | 4 apr. 2025 | 1 oct. 2025 | Certificat |
| $123.026–$153.026 | Woodcliff Lake, NJ | 3 apr. 2025 | 1 oct. 2025 | Certificat |
| $100.984–$130.984 Nivel III | Alpharetta, GA | 24 mar. 2025 | 1 aug. 2025 | Certificat |
| $106.517–$136.517 Nivel III | Auburn Hills, MI | 17 mar. 2025 | 20 mar. 2025 | Certificat |
| $106.517–$136.517 Nivel III | McKinney, TX | 17 mar. 2025 | 24 mar. 2025 | Certificat |
| $106.517–$136.517 Nivel III | Oaks, PA | 27 ian. 2025 | 27 iun. 2025 | Certificat |
| $106.517–$136.517 Nivel III | Bala Cynwyd, PA | 21 ian. 2025 | 22 apr. 2025 | Certificat |
| $102.814–$132.814 Nivel III | Exton, PA | 23 dec. 2024 | 6 ian. 2025 | Certificat |
| $106.517–$136.517 Nivel III | Bala Cynwyd, PA | 5 dec. 2024 | 22 apr. 2025 | Certificat |
| $105.310–$135.310 Nivel III | St. Cloud, MN | 26 nov. 2024 | 3 ian. 2025 | Certificat |
| $139.589–$169.589 Nivel III | San Leandro, CA | 12 nov. 2024 | 11 mar. 2025 | Certificat |
| $105.310–$135.310 Nivel III | Bloomington, MN | 4 nov. 2024 | 3 ian. 2025 | Certificat |
| $92.602–$122.602 Nivel III | Morrisville, NC | 22 oct. 2024 | 18 apr. 2025 | Certificat |
| $109.262–$139.262 Nivel III | Durham, NC | 11 oct. 2024 | 1 ian. 2025 | Certificat |
| $139.589–$169.589 Nivel III | San Leandro, CA | 24 sept. 2024 | 19 dec. 2024 | Certificat |
| $111.197–$141.197 | Oaks, PA | 12 sept. 2024 | 20 ian. 2025 | Certificat |
| $106.517–$136.517 Nivel III | Bala Cynwyd, PA | 30 aug. 2024 | 3 ian. 2025 | Certificat |
| $103.210–$133.210 Nivel III | Charlotte, NC | 28 aug. 2024 | 9 sept. 2024 | Certificat |
| $102.814–$132.814 Nivel III | Oaks, PA | 26 aug. 2024 | 1 oct. 2024 | Certificat |
| $111.384–$141.384 Nivel III | Fairview, OR | 5 aug. 2024 | 18 ian. 2025 | Certificat |
| $107.099–$137.099 Nivel III | Norristown, PA | 28 iun. 2024 | 20 dec. 2024 | Certificat |
| $107.099–$137.099 Nivel III | Plano, TX | 28 iun. 2024 | 28 dec. 2024 | Certificat |
| $107.099–$137.099 Nivel III | Royersford, PA | 28 iun. 2024 | 28 dec. 2024 | Certificat |
| $107.099–$137.099 Nivel III | Oaks, PA | 28 iun. 2024 | 25 dec. 2024 | Certificat |
| $107.099–$137.099 Nivel III | Oaks, PA | 28 iun. 2024 | 25 dec. 2024 | Certificat |
| $103.730–$133.730 Nivel III | Woodcliff Lake, NJ | 27 iun. 2024 | 23 dec. 2024 | Certificat |
| $107.099–$137.099 Nivel III | Norristown, PA | 27 iun. 2024 | 4 nov. 2024 | Certificat |
| $97.781–$127.781 Nivel III | Bala Cynwyd, PA | 18 iun. 2024 | 26 iun. 2024 | Certificat |
| $88.338–$118.338 Nivel III | Miami, FL | 7 iun. 2024 | 10 iun. 2024 | Certificat |
| $104.520–$134.520 Nivel III | Charlotte, NC | 7 iun. 2024 | 24 sept. 2024 | Certificat |
| $104.520–$134.520 Nivel III | Charlotte, NC | 15 apr. 2024 | 1 oct. 2024 | Certificat |
| $128.078–$158.078 | San Leandro, CA | 11 apr. 2024 | 27 sept. 2024 | Certificat |
| $96.366–$126.366 Nivel III | Plano, TX | 10 apr. 2024 | 1 sept. 2024 | Certificat |
| $103.730–$133.730 Nivel III | New York, NY | 10 apr. 2024 | 1 oct. 2024 | Certificat |
| $100.838–$130.838 Nivel III | Plano, TX | 4 apr. 2024 | 11 aug. 2024 | Certificat |
| $100.090–$130.090 Nivel III | Eden Prairie, MN | 27 mar. 2024 | 4 sept. 2024 | Certificat |
| $104.520–$134.520 Nivel III | Plano, TX | 6 mar. 2024 | 16 iul. 2024 | Certificat |
| $107.099–$137.099 Nivel III | Bala Cynwyd, PA | 23 ian. 2024 | 25 mar. 2024 | Certificat |
| $93.517–$123.517 Nivel III | Fond du Lac, WI | 16 ian. 2024 | 22 mai 2024 | Certificat |
| $93.517–$123.517 Nivel III | Plano, TX | 5 ian. 2024 | 20 iun. 2024 | Certificat |
| $104.520–$134.520 Nivel III | Charlotte, NC | 13 dec. 2023 | 2 apr. 2024 | Certificat |
| $93.517–$123.517 Nivel III | Fond du Lac, WI | 6 dec. 2023 | 22 mai 2024 | Certificat |
| $100.838–$130.838 Nivel III | Bloomington, IL | 1 dec. 2023 | 18 dec. 2023 | Certificat |
| $112.694–$145.900 Nivel III | Irvine, CA | 18 oct. 2023 | 1 apr. 2024 | Certificat |
| $97.261–$127.261 Nivel III | Fort Mill, SC | 9 oct. 2023 | 1 apr. 2024 | Certificat |
| $100.090–$130.090 Nivel III | Plano, TX | 9 oct. 2023 | 7 apr. 2024 | Certificat |
| $96.429–$126.429 Nivel III | Worcester, MA | 5 oct. 2023 | 25 feb. 2024 | Certificat |
| $120.328–$150.328 Nivel III | Newark, DE | 2 oct. 2023 | 17 feb. 2024 | Certificat |
| $93.517–$123.517 Nivel III | Addison, TX | 25 sept. 2023 | 6 oct. 2023 | Certificat |
| $125.319–$155.319 | Fremont, CA | 20 sept. 2023 | 5 oct. 2023 | Certificat |
| $125.319–$155.319 | Plano, TX | 24 aug. 2023 | 25 aug. 2023 | Certificat |
| $105.851–$135.851 Nivel III | St. Louis, MO | 21 aug. 2023 | 22 aug. 2023 | Certificat |
| $93.517–$123.517 Nivel III | Allen, TX | 17 aug. 2023 | 21 aug. 2023 | Certificat |
| $97.261–$127.261 Nivel III | Plano, TX | 14 aug. 2023 | 11 feb. 2024 | Certificat |
| $95.472–$125.472 Nivel III | Plano, TX | 20 iul. 2023 | 24 aug. 2023 | Certificat |
| $97.136–$127.136 Nivel III | Oklahoma City, OK | 20 iul. 2023 | 19 ian. 2024 | Certificat |
| $125.319–$155.319 | San Leandro, CA | 19 iul. 2023 | 1 ian. 2024 | Certificat |
| $116.355–$146.355 Nivel III | Plano, TX | 17 iul. 2023 | 16 oct. 2023 | Certificat |
| $104.520–$134.520 Nivel III | Charlotte, NC | 13 iul. 2023 | 25 iul. 2023 | Certificat |
| $125.319–$155.319 | Concord, CA | 13 iul. 2023 | 24 iul. 2023 | Certificat |
| $81.494–$111.494 Nivel III | Topeka, KS | 30 iun. 2023 | 17 iul. 2023 | Certificat |
| $1.223.784–$1.583.784 Nivel III | Montpelier, VT | 30 iun. 2023 | 30 dec. 2023 | Certificat |
| $99.466–$129.466 Nivel III | Woodcliff Lake, NJ | 30 iun. 2023 | 23 dec. 2023 | Certificat |
| $94.432–$124.432 Nivel III | Midvale, UT | 20 iun. 2023 | 10 iul. 2023 | Certificat |
| $105.233–$135.233 | Charlotte, NC | 8 iun. 2023 | 16 iun. 2023 | Certificat |
| $131.685–$161.685 Nivel III | Fremont, CA | 5 iun. 2023 | 27 nov. 2023 | Certificat |
| $101.261–$131.261 | Eden Prairie, MN | 22 mai 2023 | 1 oct. 2023 | Certificat |
| $101.261–$131.261 | Eden Prairie, MN | 18 mai 2023 | 1 oct. 2023 | Retras |
| $79.893–$109.893 Nivel III | Montpelier, VT | 15 mai 2023 | 1 oct. 2023 | Certificat |
| $94.432–$124.432 Nivel III | Worcester, MA | 25 apr. 2023 | 8 mai 2023 | Certificat |
| $94.432–$124.432 Nivel III | Dallas, TX | 19 apr. 2023 | 1 oct. 2023 | Certificat |
| $114.026–$144.026 Nivel III | Oaks, PA | 17 apr. 2023 | 9 mai 2023 | Certificat |
| $91.915–$121.915 Nivel III | Phoenixville, PA | 17 apr. 2023 | 26 aug. 2023 | Certificat |
| $100.869–$130.869 | Eden Prairie, MN | 12 apr. 2023 | 31 aug. 2023 | Certificat |
| $95.326–$125.326 Nivel III | Charlotte, NC | 10 apr. 2023 | 25 apr. 2023 | Certificat |
| $103.269–$133.269 | Eden Prairie, MN | 7 apr. 2023 | 1 oct. 2023 | Certificat |
| $94.432–$124.432 Nivel III | Worcester, MA | 6 apr. 2023 | 1 oct. 2023 | Certificat |
| $103.269–$133.269 | Plano, TX | 3 apr. 2023 | 1 oct. 2023 | Certificat |
| $95.326–$125.326 Nivel III | Charlotte, NC | 3 apr. 2023 | 17 apr. 2023 | Certificat |
| $91.915–$121.915 Nivel III | Oaks, PA | 31 mar. 2023 | 27 aug. 2023 | Certificat |
| $94.619–$124.619 Nivel III | Frisco, TX | 23 mar. 2023 | 17 apr. 2023 | Certificat |
| $99.466–$129.466 Nivel III | Jersey City, NJ | 17 mar. 2023 | 1 sept. 2023 | Certificat |
| $104.477–$134.477 | Charlotte, NC | 2 mar. 2023 | 20 mar. 2023 | Certificat |
| $131.685–$161.685 Nivel III | Plano, TX | 10 feb. 2023 | 30 iul. 2023 | Certificat |
| $94.432–$124.432 Nivel III | Worcester, MA | 20 ian. 2023 | 10 iul. 2023 | Certificat |
| $158.667–$188.667 | San Francisco, CA | 13 ian. 2023 | 7 iul. 2023 | Certificat |
| $99.466–$129.466 Nivel III | New York, NY | 29 dec. 2022 | 13 feb. 2023 | Certificat |
| $85.405–$115.405 Nivel III | Jacksonville, FL | 22 dec. 2022 | 16 iun. 2023 | Certificat |
| $107.264–$137.264 | Scottsdale, AZ | 22 dec. 2022 | 14 iun. 2023 | Certificat |
| $131.685–$161.685 Nivel III | Plano, TX | 30 nov. 2022 | 15 mai 2023 | Certificat |
| $120.058–$150.058 Nivel III | Charlotte, NC | 28 nov. 2022 | 29 mai 2023 | Certificat |
| $91.915–$121.915 Nivel III | Bala Cynwyd, PA | 21 nov. 2022 | 17 mai 2023 | Certificat |
| $131.685–$161.685 Nivel III | Fremont, CA | 21 nov. 2022 | 5 dec. 2022 | Certificat |
| $131.685–$161.685 Nivel III | Plano, TX | 17 nov. 2022 | 19 mai 2023 | Certificat |
| $99.466–$129.466 Nivel III | Jersey City, NJ | 17 oct. 2022 | 18 mar. 2023 | Certificat |
Software Development Specialist la toți angajatorii →
Alte posturi la NTT DATA Americas, Inc.
- Software Development Senior Specialist$114.379
- Software Development Senior Analyst$87.360
- Digital Engineering Lead Engineer$109.158
- Software Development Advisor$125.872
- Business Intelligence Senior Specialist$114.926
- Application Management Senior Specialist$112.627
- ERP Senior Specialist$109.932
- Application Management Specialist$101.753
- Enterprise Resource Planning Advisor$123.395
- Software Quality Assurance Specialist$95.326
- Digital Engineering Sr. Engineer$91.374
- Digital Solution Cnslt. Lead Consultant$132.724
- Digital Solution Consultant Lead Consultant$132.724
- Business Intelligence Specialist$104.022
- Digital Engineering Staff Engineer$129.345
- Enterprise Resource Planning Specialist$95.337
- Systems Integration Senior Specialist$109.507
- Application Management Senior Analyst$86.923
- Software Development Specialist Advisor$126.131
- Software Development Senior Manager$119.424
- Software Development Analyst$81.037
- Digital Engineering Mgmt. Senior Manager$133.952
- Enterprise Resource Planning Senior Specialist$114.680
- Software Quality Assurance Sr. Analyst$82.586
Salariile reprezintă limita inferioară a salariului oferit în fiecare cerere, convertite în sumă anuală; statisticile folosesc doar cereri cu normă întreagă certificate. Un LCA nu este o aprobare de viză și un singur LCA poate acoperi mai multe posturi. Sursă: Departamentul Muncii din SUA, Date de divulgare LCA OFLC, ani fiscali 2023–2026 (cea mai recentă decizie 30 iun. 2026).