Acasă › Angajatori › OneStopD Solutions Inc.
OneStopD Solutions Inc.: Salarii H-1B și sponsorizare
OneStopD Solutions Inc. a depus 49 cereri de condiții de muncă pentru vize H-1B și vizelor înrudite în anii fiscali 2023–2026; certificate: 49. Salariu mediu oferit: $102.294.
Un angajator dependent de H-1B are o proporție mare de lucrători H-1B (de exemplu, 15% sau mai mult dintr-o forță de muncă de 51 sau mai mulți) și trebuie să respecte reguli suplimentare împotriva înlocuirii lucrătorilor din SUA.
Sponsorizează OneStopD Solutions Inc. vize H-1B?
OneStopD Solutions Inc. a depus 49 cereri de condiții de muncă în anii fiscali 2023–2026, cea mai recentă fiind depusă pe 16 iun. 2026. Un LCA este primul pas al unei petiții H-1B, deci angajatorul a sponsorizat sau s-a pregătit să sponsorizeze lucrători H-1B; aceasta nu garantează sponsorizarea pentru un anumit job. Verifică listele de joburi ale angajatorului.
Cereri Green Card (PERM) la OneStopD Solutions Inc.: 7 →
Salarii pe titlu de job
| Funcție | LCAs | Salariu median |
|---|---|---|
| Software Engineer | 14 | $112.705 |
| Software Developer | 9 | $105.976 |
| Systems Engineer | 4 | $98.218 |
| Data Engineer | 3 | $87.651 |
| Program Analyst | 2 | $91.114 |
| UX Designer | 2 | $99.040 |
| Full Stack Developer | 2 | $97.594 |
| Developer User Interface | 1 | $115.856 |
| Senior Software Engineer | 1 | $95.139 |
| Sr. Systems Administrator | 1 | $94.203 |
| Senior Manager | 1 | $96.242 |
| Tableau Developer | 1 | $90.314 |
| Data Scientist | 1 | $85.821 |
| IT Project Manager | 1 | $80.038 |
| Salesforce CPQ Developer | 1 | $146.307 |
| UI/UX Designer | 1 | $91.645 |
| Business Analyst | 1 | $111.072 |
| DevOps Engineer | 1 | $111.072 |
| Network Engineer | 1 | $97.032 |
| Project Manager | 1 | $90.501 |
Cereri pe an fiscal
| An fiscal | LCAs | Salariu median |
|---|---|---|
| An fiscal 2023 | 9 | $115.856 |
| An fiscal 2024 | 17 | $96.242 |
| An fiscal 2025 | 15 | $105.976 |
| An fiscal 2026 | 8 | $111.748 |
Niveluri de salariu prevailing
Departamentul Muncii stabilește patru niveluri de salariu prevailing pentru fiecare ocupație și zonă, de la Nivelul I (intrare) la Nivelul IV (competență deplină). Angajatorul alege nivelul care corespunde cerințelor jobului.
Unde sunt joburile
- Phoenix, AZ29
- Sunnyvale, CA3
- Charlotte, NC2
- Johnston, RI2
- Syracuse, NY1
- New York, NY1
- Nashville, TN1
- San Francisco, CA1
- Seattle, WA1
- Santa Clara, CA1
- Manor, TX1
- Celina, TX1
- Fort Mill, SC1
- Clarksburg, MD1
- Centennial, CO1
- McKinney, TX1
- Boston, MA1
Ocuații
- Software Developers36
- Computer Systems Engineers/Architects6
- Network and Computer Systems Administrators2
- Data Scientists2
- Software Quality Assurance Analysts and Testers1
- Project Management Specialists1
- Database Architects1
Cele mai recente cereri
| Funcție | Salariu de bază | Locație | Depus | Data de început | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Project Manager | $90.501–$90.502 Nivel II | Boston, MA | 16 iun. 2026 | 15 iul. 2026 | Certificat |
| Data Engineer | $116.418–$116.419 Nivel II | McKinney, TX | 12 iun. 2026 | 15 iun. 2026 | Certificat |
| Software Developer | $111.072–$111.073 Nivel II | Phoenix, AZ | 14 mai 2026 | 1 oct. 2026 | Certificat |
| Network Engineer | $97.032–$97.033 Nivel III | Phoenix, AZ | 6 mai 2026 | 1 oct. 2026 | Certificat |
| Software Engineer | $120.536–$120.537 Nivel II | Centennial, CO | 29 apr. 2026 | 1 oct. 2026 | Certificat |
| Software Engineer | $112.424–$112.425 Nivel II | Charlotte, NC | 29 apr. 2026 | 7 iun. 2026 | Certificat |
| Software Engineer | $126.090–$126.091 Nivel II | Clarksburg, MD | 17 feb. 2026 | 23 feb. 2026 | Certificat |
| DevOps Engineer | $111.072–$111.073 Nivel II | Phoenix, AZ | 2 dec. 2025 | 16 dec. 2025 | Certificat |
| Business Analyst | $111.072–$111.073 Nivel II | Johnston, RI | 10 sept. 2025 | 16 sept. 2025 | Certificat |
| Program Analyst | $87.090–$87.091 Nivel II | Johnston, RI | 3 sept. 2025 | 9 sept. 2025 | Certificat |
| Data Engineer | $75.421–$75.422 Nivel I | Phoenix, AZ | 26 aug. 2025 | 2 sept. 2025 | Certificat |
| Data Engineer | $87.651–$87.652 Nivel I | Phoenix, AZ | 22 aug. 2025 | 1 sept. 2025 | Certificat |
| Software Developer | $83.096–$83.097 Nivel I | Phoenix, AZ | 16 iun. 2025 | 1 oct. 2025 | Certificat |
| UX Designer | $108.826–$108.827 Nivel II | Manor, TX | 12 iun. 2025 | 23 iun. 2025 | Certificat |
| Software Engineer | $82.930–$82.931 Nivel II | Phoenix, AZ | 27 mai 2025 | 2 iun. 2025 | Certificat |
| Software Developer | $105.976–$105.977 Nivel II | Phoenix, AZ | 9 mai 2025 | 16 mai 2025 | Certificat |
| Software Developer | $105.997–$105.998 Nivel II | Celina, TX | 25 apr. 2025 | 1 oct. 2025 | Certificat |
| UI/UX Designer | $91.645–$91.646 Nivel I | Fort Mill, SC | 25 apr. 2025 | 1 oct. 2025 | Certificat |
| Salesforce CPQ Developer | $146.307–$146.308 Nivel I | Santa Clara, CA | 20 mar. 2025 | 26 mar. 2025 | Certificat |
| Software Developer | $105.976–$105.977 Nivel II | Phoenix, AZ | 27 ian. 2025 | 3 feb. 2025 | Certificat |
| Software Engineer | $112.986–$112.987 Nivel II | Charlotte, NC | 22 ian. 2025 | 12 feb. 2025 | Certificat |
| Software Engineer | $105.976–$105.977 Nivel II | Phoenix, AZ | 27 dec. 2024 | 6 ian. 2025 | Certificat |
| Software Developer | $105.976–$105.977 Nivel II | Phoenix, AZ | 23 dec. 2024 | 2 ian. 2025 | Certificat |
| Data Scientist | $85.821–$85.822 Nivel I | Seattle, WA | 12 sept. 2024 | 23 sept. 2024 | Certificat |
| Systems Engineer | $98.218–$98.219 Nivel I | Sunnyvale, CA | 14 aug. 2024 | 19 aug. 2024 | Certificat |
| Software Developer | $83.096–$83.097 Nivel I | Phoenix, AZ | 12 aug. 2024 | 26 aug. 2024 | Certificat |
| IT Project Manager | $80.038–$80.039 Nivel II | Phoenix, AZ | 6 aug. 2024 | 16 aug. 2024 | Certificat |
| Systems Engineer | $98.218–$98.219 Nivel I | Sunnyvale, CA | 6 aug. 2024 | 12 aug. 2024 | Certificat |
| Systems Engineer | $91.354–$91.355 Nivel I | Sunnyvale, CA | 27 iun. 2024 | 8 iul. 2024 | Certificat |
| Software Developer | $102.294–$102.295 Nivel II | Syracuse, NY | 15 mai 2024 | 21 mai 2024 | Certificat |
| Software Engineer | $102.294–$102.295 Nivel II | Phoenix, AZ | 13 mai 2024 | 1 oct. 2024 | Certificat |
| UX Designer | $89.253–$89.254 Nivel I | New York, NY | 13 mai 2024 | 1 oct. 2024 | Certificat |
| Senior Manager | $96.242–$96.243 Nivel III | Phoenix, AZ | 9 mai 2024 | 1 iun. 2024 | Certificat |
| Tableau Developer | $90.314–$90.315 Nivel II | Nashville, TN | 9 mai 2024 | 27 mai 2024 | Certificat |
| Full Stack Developer | $81.744–$81.745 Nivel I | Phoenix, AZ | 21 apr. 2024 | 24 apr. 2024 | Certificat |
| Full Stack Developer | $113.443–$113.444 Nivel I | San Francisco, CA | 16 apr. 2024 | 22 apr. 2024 | Certificat |
| Software Engineer | $102.294–$102.295 Nivel II | Phoenix, AZ | 10 apr. 2024 | 15 apr. 2024 | Certificat |
| Software Engineer | $102.294–$102.295 Nivel II | Phoenix, AZ | 29 feb. 2024 | 6 mar. 2024 | Certificat |
| Systems Engineer | $122.866–$122.867 Nivel III | Phoenix, AZ | 26 ian. 2024 | 11 mar. 2024 | Certificat |
| Sr. Systems Administrator | $94.203–$94.204 Nivel III | Phoenix, AZ | 8 ian. 2024 | 7 feb. 2024 | Certificat |
| Software Engineer | $122.866–$122.867 Nivel III | Phoenix, AZ | 28 iul. 2023 | 7 aug. 2023 | Certificat |
| Software Engineer | $95.139–$95.140 Nivel II | Phoenix, AZ | 20 mai 2023 | 31 mai 2023 | Certificat |
| Software Developer | $115.856–$131.040 Nivel III | Phoenix, AZ | 20 mar. 2023 | 10 apr. 2023 | Certificat |
| Software Engineer | $115.856–$118.560 Nivel III | Phoenix, AZ | 15 mar. 2023 | 3 apr. 2023 | Certificat |
| Senior Software Engineer | $95.139–$95.140 Nivel II | Phoenix, AZ | 1 feb. 2023 | 6 feb. 2023 | Certificat |
| Software Engineer | $115.856–$115.857 Nivel III | Phoenix, AZ | 12 ian. 2023 | 6 feb. 2023 | Certificat |
| Software Engineer | $115.856–$115.857 Nivel III | Phoenix, AZ | 6 ian. 2023 | 6 feb. 2023 | Certificat |
| Developer User Interface | $115.856–$115.857 Nivel III | Phoenix, AZ | 6 dec. 2022 | 2 ian. 2023 | Certificat |
| Program Analyst | $95.139–$95.140 Nivel II | Phoenix, AZ | 30 sept. 2022 | 1 dec. 2022 | Certificat |
Salariile reprezintă limita inferioară a salariului oferit în fiecare cerere, convertite în sumă anuală; statisticile folosesc doar cereri cu normă întreagă certificate. Un LCA nu este o aprobare de viză și un singur LCA poate acoperi mai multe posturi. Sursă: Departamentul Muncii din SUA, Date de divulgare LCA OFLC, ani fiscali 2023–2026 (cea mai recentă decizie 30 iun. 2026).