Acasă › Angajatori › Research Triangle Institute
Research Triangle Institute: Salarii H-1B și sponsorizare
Research Triangle Institute a depus 21 cereri de condiții de muncă pentru vize H-1B și vizelor înrudite în anii fiscali 2023–2026; certificate: 21. Salariu mediu oferit: $103.515.
Sponsorizează Research Triangle Institute vize H-1B?
Research Triangle Institute a depus 21 cereri de condiții de muncă în anii fiscali 2023–2026, cea mai recentă fiind depusă pe 4 sept. 2025. Un LCA este primul pas al unei petiții H-1B, deci angajatorul a sponsorizat sau s-a pregătit să sponsorizeze lucrători H-1B; aceasta nu garantează sponsorizarea pentru un anumit job. Verifică listele de joburi ale angajatorului.
Cereri Green Card (PERM) la Research Triangle Institute: 4 →
Salarii pe titlu de job
| Funcție | LCAs | Salariu median |
|---|---|---|
| Senior Enterprise Risk Management Analyst 3 | 2 | $148.758 |
| Research Survey Methodologist I | 2 | $103.515 |
| Senior Software Engineer | 1 | $120.000 |
| Senior Statistician 3 | 1 | $160.000 |
| Senior Statistician | 1 | $90.987 |
| Chemist 2 | 1 | $64.014 |
| Research Chemist (Post-Doc Researcher) | 1 | $91.560 |
| Project Management Specialist | 1 | $70.928 |
| Senior MERLA Specialist | 1 | $91.579 |
| Research Systems Programmer/Analyst 1 | 1 | $100.353 |
| Research Chemist | 1 | $90.000 |
| Health Outcomes Scientist 2 | 1 | $76.253 |
| Research Health Economist | 1 | $109.200 |
| Environmental Engineer 2 | 1 | $75.000 |
| Data Analyst/Programmer | 1 | $76.190 |
| Research Chemical Engineer/Chemist | 1 | $117.951 |
| Research Chemist 2 | 1 | $120.000 |
| Senior Systems Applications Administrator 2 | 1 | $161.816 |
| Senior Environmental Engineering Applications Developer 3 | 1 | $153.362 |
Cereri pe an fiscal
| An fiscal | LCAs | Salariu median |
|---|---|---|
| An fiscal 2023 | 5 | $120.000 |
| An fiscal 2024 | 14 | $95.966 |
| An fiscal 2025 | 2 | $157.589 |
Niveluri de salariu prevailing
- Nivel I (intrare)29 %
- Nivel II (calificat)19 %
- Nivel III (experimentat)24 %
- Nivel IV (plin competență)29 %
Departamentul Muncii stabilește patru niveluri de salariu prevailing pentru fiecare ocupație și zonă, de la Nivelul I (intrare) la Nivelul IV (competență deplină). Angajatorul alege nivelul care corespunde cerințelor jobului.
Unde sunt joburile
Ocuații
- Chemists5
- Statisticians3
- Software Developers2
- Financial Risk Specialists2
- Survey Researchers2
- Project Management Specialists1
- Transportation Planners1
- Software Quality Assurance Analysts and Testers1
- Epidemiologists1
- Environmental Engineers1
Cele mai recente cereri
| Funcție | Salariu de bază | Locație | Depus | Data de început | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Senior Environmental Engineering Applications Developer 3 | $153.362 Nivel IV | Knoxville, TN | 4 sept. 2025 | 8 sept. 2025 | Certificat |
| Senior Systems Applications Administrator 2 | $161.816 Nivel IV | Durham, NC | 4 nov. 2024 | 15 feb. 2025 | Certificat |
| Research Survey Methodologist I | $103.515 H-1B1 (Chile) · Nivel IV | Canton, MI | 28 aug. 2024 | 26 dec. 2024 | Certificat |
| Research Chemical Engineer/Chemist | $117.951 Nivel III | Durham, NC | 2 aug. 2024 | 3 ian. 2025 | Certificat |
| Research Chemist 2 | $120.000 E-3 · Nivel IV | Durham, NC | 11 iul. 2024 | 11 iul. 2024 | Certificat |
| Research Chemist | $90.000 E-3 · Nivel III | Durham, NC | 21 iun. 2024 | 24 iun. 2024 | Certificat |
| Health Outcomes Scientist 2 | $76.253 Nivel I | Durham, NC | 23 mai 2024 | 13 iul. 2024 | Certificat |
| Research Health Economist | $109.200 Nivel II | Durham, NC | 2 mai 2024 | 20 mai 2024 | Certificat |
| Research Survey Methodologist I | $103.515 Nivel IV | Canton, MI | 26 apr. 2024 | 26 apr. 2024 | Certificat |
| Environmental Engineer 2 | $75.000 Nivel II | Fort Collins, CO | 19 apr. 2024 | 24 aug. 2024 | Certificat |
| Data Analyst/Programmer | $76.190 Nivel I | Los Angeles, CA | 26 mar. 2024 | 15 iul. 2024 | Certificat |
| Project Management Specialist | $70.928 Nivel I | Washington, DC | 19 mar. 2024 | 1 iul. 2024 | Certificat |
| Senior MERLA Specialist | $91.579 Nivel I | Durham, NC | 18 mar. 2024 | 7 iul. 2024 | Certificat |
| Research Systems Programmer/Analyst 1 | $100.353 Nivel II | Durham, NC | 23 feb. 2024 | 26 iul. 2024 | Certificat |
| Senior Enterprise Risk Management Analyst 3 | $148.758 Nivel III | Durham, NC | 16 feb. 2024 | 20 feb. 2024 | Certificat |
| Research Chemist (Post-Doc Researcher) | $91.560 Nivel III | Durham, NC | 14 dec. 2023 | 31 mai 2024 | Certificat |
| Chemist 2 | $64.014 Nivel I | Durham, NC | 11 sept. 2023 | 1 mar. 2024 | Certificat |
| Senior Statistician | $90.987 Nivel I | Durham, NC | 21 iun. 2023 | 23 iun. 2023 | Certificat |
| Senior Enterprise Risk Management Analyst 3 | $148.758 Nivel III | Durham, NC | 4 mai 2023 | 15 iun. 2023 | Certificat |
| Senior Statistician 3 | $160.000 E-3 · Nivel IV | Durham, NC | 24 mar. 2023 | 3 apr. 2023 | Certificat |
| Senior Software Engineer | $120.000 Nivel II | Durham, NC | 29 sept. 2022 | 16 nov. 2022 | Certificat |
Salariile reprezintă limita inferioară a salariului oferit în fiecare cerere, convertite în sumă anuală; statisticile folosesc doar cereri cu normă întreagă certificate. Un LCA nu este o aprobare de viză și un singur LCA poate acoperi mai multe posturi. Sursă: Departamentul Muncii din SUA, Date de divulgare LCA OFLC, ani fiscali 2023–2026 (cea mai recentă decizie 30 iun. 2026).