Date salariale H-1B

Acasă › Angajatori › Resource America Information Technology, Inc.

Resource America Information Technology, Inc.: Salarii H-1B și sponsorizare

Resource America Information Technology, Inc. a depus 16 cereri de condiții de muncă pentru vize H-1B și vizelor înrudite în anii fiscali 2023–2026; certificate: 16. Salariu mediu oferit: $104.000.

Cereri (LCA)16
Certificat16
Adresa angajatoruluiSaint Peters, MO
Angajator dependent de H-1BDa
Salariu mediu oferit$104.000
Intervalul central al salariilor$99.750–$109.475
Percentila 10–90$95.500–$118.500

Un angajator dependent de H-1B are o proporție mare de lucrători H-1B (de exemplu, 15% sau mai mult dintr-o forță de muncă de 51 sau mai mulți) și trebuie să respecte reguli suplimentare împotriva înlocuirii lucrătorilor din SUA.

Sponsorizează Resource America Information Technology, Inc. vize H-1B?

Resource America Information Technology, Inc. a depus 16 cereri de condiții de muncă în anii fiscali 2023–2026, cea mai recentă fiind depusă pe 6 feb. 2026. Un LCA este primul pas al unei petiții H-1B, deci angajatorul a sponsorizat sau s-a pregătit să sponsorizeze lucrători H-1B; aceasta nu garantează sponsorizarea pentru un anumit job. Verifică listele de joburi ale angajatorului.

Salarii pe titlu de job

FuncțieLCAsSalariu median
Sr. Software Developer10$102.500
Senior Software Developer5$106.000
Software Developer1$105.000

Cereri pe an fiscal

An fiscalLCAsSalariu median
An fiscal 20235$99.000
An fiscal 20246$104.000
An fiscal 20254$103.000
An fiscal 20261$109.300

Niveluri de salariu prevailing

Departamentul Muncii stabilește patru niveluri de salariu prevailing pentru fiecare ocupație și zonă, de la Nivelul I (intrare) la Nivelul IV (competență deplină). Angajatorul alege nivelul care corespunde cerințelor jobului.

Unde sunt joburile

Ocuații

Cele mai recente cereri

FuncțieSalariu de bazăLocațieDepusData de începutStatus
Senior Software Developer$109.300
Nivel II
Peachtree Commons, GA6 feb. 202612 feb. 2026Certificat
Senior Software Developer$106.000
Nivel II
Irving, TX29 mai 202516 sept. 2025Certificat
Senior Software Developer$100.000
Nivel I
Irving, TX7 apr. 202516 apr. 2025Certificat
Senior Software Developer$100.000
Nivel I
McLean, VA20 dec. 20242 ian. 2025Certificat
Senior Software Developer$110.000
Nivel I
Woodland Hills, CA22 oct. 20244 nov. 2024Certificat
Software Developer$105.000–$106.000
Nivel I
Reston, VA16 sept. 202417 sept. 2024Certificat
Sr. Software Developer$95.000–$96.000
Nivel II
Roanoke, VA23 mai 202415 iun. 2024Certificat
Sr. Software Developer$102.000–$103.000
Nivel II
Irving, TX29 mar. 202415 aug. 2024Certificat
Sr. Software Developer$115.000–$116.000
Nivel II
McLean, VA18 mar. 202419 mar. 2024Certificat
Sr. Software Developer$103.000–$104.000
Nivel II
Hoffman Estates, IL20 feb. 20248 iul. 2024Certificat
Sr. Software Developer$122.000–$123.000
Nivel II
Brea, CA30 ian. 20242 feb. 2024Certificat
Sr. Software Developer$142.000–$142.500
Nivel II
Redmond, WA24 apr. 202317 mai 2023Certificat
Sr. Software Developer$87.000–$88.000
Nivel I
Bethesda, MD19 feb. 202320 feb. 2023Certificat
Sr. Software Developer$108.000–$109.000
Nivel I
San Francisco, CA11 ian. 202311 ian. 2023Certificat
Sr. Software Developer$96.000–$97.000
Nivel II
Minneapolis, MN7 dec. 20228 iun. 2023Certificat
Sr. Software Developer$99.000–$100.000
Nivel II
Irving, TX28 sept. 202228 sept. 2022Certificat

Salariile reprezintă limita inferioară a salariului oferit în fiecare cerere, convertite în sumă anuală; statisticile folosesc doar cereri cu normă întreagă certificate. Un LCA nu este o aprobare de viză și un singur LCA poate acoperi mai multe posturi. Sursă: Departamentul Muncii din SUA, Date de divulgare LCA OFLC, ani fiscali 2023–2026 (cea mai recentă decizie 30 iun. 2026).