Acasă › Angajatori › Rexel USA, Inc.
Rexel USA, Inc.: Salarii H-1B și sponsorizare
Rexel USA, Inc. a depus 13 cereri de condiții de muncă pentru vize H-1B și vizelor înrudite în anii fiscali 2023–2026; certificate: 13. Salariu mediu oferit: $129.000.
Sponsorizează Rexel USA, Inc. vize H-1B?
Rexel USA, Inc. a depus 13 cereri de condiții de muncă în anii fiscali 2023–2026, cea mai recentă fiind depusă pe 16 dec. 2025. Un LCA este primul pas al unei petiții H-1B, deci angajatorul a sponsorizat sau s-a pregătit să sponsorizeze lucrători H-1B; aceasta nu garantează sponsorizarea pentru un anumit job. Verifică listele de joburi ale angajatorului.
Salarii pe titlu de job
| Funcție | LCAs | Salariu median |
|---|---|---|
| Senior Data Engineer | 3 | $104.000 |
| IT Architect | 2 | $160.000 |
| Finance Manager | 1 | $129.000 |
| Manufacturing Engineer | 1 | $105.000 |
| Senior Scrum Master | 1 | $127.981 |
| Data Scientist | 1 | $136.990 |
| Manager - Integration Delivery | 1 | $135.000 |
| Senior Eclipse Developer | 1 | $134.000 |
| Director Digital and Data Architecture | 1 | $178.000 |
| Business Analyst Digital Solutions | 1 | $120.000 |
Cereri pe an fiscal
| An fiscal | LCAs | Salariu median |
|---|---|---|
| An fiscal 2023 | 3 | $104.000 |
| An fiscal 2024 | 6 | $135.995 |
| An fiscal 2025 | 3 | $134.000 |
| An fiscal 2026 | 1 | $118.456 |
Niveluri de salariu prevailing
- Nivel I (intrare)15 %
- Nivel II (calificat)8 %
- Nivel III (experimentat)62 %
- Nivel IV (plin competență)15 %
Departamentul Muncii stabilește patru niveluri de salariu prevailing pentru fiecare ocupație și zonă, de la Nivelul I (intrare) la Nivelul IV (competență deplină). Angajatorul alege nivelul care corespunde cerințelor jobului.
Unde sunt joburile
Ocuații
- Software Developers4
- Computer Systems Engineers/Architects3
- Data Scientists2
- Computer and Information Systems Managers2
- Financial Managers1
- Industrial Engineers1
Cele mai recente cereri
| Funcție | Salariu de bază | Locație | Depus | Data de început | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Senior Data Engineer | $118.456–$128.456 Nivel III | Dallas, TX | 16 dec. 2025 | 1 mai 2026 | Certificat |
| Business Analyst Digital Solutions | $120.000–$130.000 Nivel III | Dallas, TX | 7 mai 2025 | 1 oct. 2025 | Certificat |
| Director Digital and Data Architecture | $178.000–$188.000 Nivel III | Dallas, TX | 29 ian. 2025 | 17 mai 2025 | Certificat |
| Senior Eclipse Developer | $134.000–$144.000 Nivel III | Dallas, TX | 18 dec. 2024 | 8 apr. 2025 | Certificat |
| Manufacturing Engineer | $105.000–$115.000 Nivel I | Santa Clara, CA | 22 aug. 2024 | 2 sept. 2024 | Certificat |
| Senior Scrum Master | $127.981–$137.981 Nivel III | Dallas, TX | 20 aug. 2024 | 13 dec. 2024 | Certificat |
| Data Scientist | $136.990–$146.990 Nivel III | Dallas, TX | 13 aug. 2024 | 10 dec. 2024 | Certificat |
| IT Architect | $160.000–$170.000 Nivel IV | Dallas, TX | 30 iul. 2024 | 15 nov. 2024 | Certificat |
| Manager - Integration Delivery | $135.000–$145.000 Nivel I | Dallas, TX | 30 iul. 2024 | 9 nov. 2024 | Certificat |
| IT Architect | $160.000–$170.000 Nivel IV | Dallas, TX | 12 iul. 2024 | 15 nov. 2024 | Certificat |
| Finance Manager | $129.000–$139.000 Nivel II | Carrollton, TX | 21 sept. 2023 | 1 oct. 2023 | Certificat |
| Senior Data Engineer | $104.000–$1.140.000 Nivel III | Dallas, TX | 19 apr. 2023 | 1 mai 2023 | Certificat |
| Senior Data Engineer | $104.000–$114.000 Nivel III | Dallas, TX | 16 mar. 2023 | 27 mar. 2023 | Certificat |
Salariile reprezintă limita inferioară a salariului oferit în fiecare cerere, convertite în sumă anuală; statisticile folosesc doar cereri cu normă întreagă certificate. Un LCA nu este o aprobare de viză și un singur LCA poate acoperi mai multe posturi. Sursă: Departamentul Muncii din SUA, Date de divulgare LCA OFLC, ani fiscali 2023–2026 (cea mai recentă decizie 30 iun. 2026).