Acasă › Angajatori › Ridgeline, Inc
Ridgeline, Inc: Salarii H-1B și sponsorizare
Ridgeline, Inc a depus 21 cereri de condiții de muncă pentru vize H-1B și vizelor înrudite în anii fiscali 2023–2026; certificate: 21. Salariu mediu oferit: $172.744.
Sponsorizează Ridgeline, Inc vize H-1B?
Ridgeline, Inc a depus 21 cereri de condiții de muncă în anii fiscali 2023–2026, cea mai recentă fiind depusă pe 4 iun. 2026. Un LCA este primul pas al unei petiții H-1B, deci angajatorul a sponsorizat sau s-a pregătit să sponsorizeze lucrători H-1B; aceasta nu garantează sponsorizarea pentru un anumit job. Verifică listele de joburi ale angajatorului.
Cereri Green Card (PERM) la Ridgeline, Inc: 3 →
Salarii pe titlu de job
| Funcție | LCAs | Salariu median |
|---|---|---|
| Staff Software Engineer | 4 | $160.000 |
| Senior Staff Engineer | 3 | $183.310 |
| Senior Staff Software Engineer | 3 | $200.000 |
| Staff Security Operations Engineer | 2 | $172.842 |
| Senior Software Engineer | 2 | $144.560 |
| Senior Manager, Product Engineering | 1 | $180.000 |
| Senior Manager, Engineering | 1 | $180.000 |
| Staff Product Manager | 1 | $150.000 |
| Director Pre-Sales | 1 | $165.000 |
| Director Software Engineering, Reporting | 1 | $255.445 |
| Staff Engineer | 1 | $213.512 |
| SVP, Product Strategy | 1 | $272.397 |
Cereri pe an fiscal
| An fiscal | LCAs | Salariu median |
|---|---|---|
| An fiscal 2023 | 9 | $160.000 |
| An fiscal 2024 | 5 | $165.000 |
| An fiscal 2025 | 4 | $227.500 |
| An fiscal 2026 | 3 | $213.512 |
Niveluri de salariu prevailing
Departamentul Muncii stabilește patru niveluri de salariu prevailing pentru fiecare ocupație și zonă, de la Nivelul I (intrare) la Nivelul IV (competență deplină). Angajatorul alege nivelul care corespunde cerințelor jobului.
Unde sunt joburile
- San Ramon, CA8
- New York, NY5
- Reno, NV3
- Plainfield, IL1
- Naperville, IL1
- Groton, MA1
- Everett, MA1
- Pflugerville, TX1
Ocuații
- Software Developers13
- Information Security Analysts2
- Computer Systems Engineers/Architects2
- Computer and Information Systems Managers2
- Financial Quantitative Analysts1
- Marketing Managers1
Cele mai recente cereri
| Funcție | Salariu de bază | Locație | Depus | Data de început | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| SVP, Product Strategy | $272.397–$375.000 Nivel IV | San Ramon, CA | 4 iun. 2026 | 1 oct. 2026 | Certificat |
| Senior Staff Engineer | $163.550–$285.000 Nivel IV | Pflugerville, TX | 21 mai 2026 | 1 iun. 2026 | Certificat |
| Staff Engineer | $213.512–$236.000 Nivel IV | San Ramon, CA | 25 nov. 2025 | 15 dec. 2025 | Certificat |
| Senior Staff Software Engineer | $200.000–$270.000 Nivel IV | Reno, NV | 27 iun. 2025 | 28 nov. 2025 | Certificat |
| Senior Staff Software Engineer | $255.000–$345.000 Nivel IV | Groton, MA | 2 iun. 2025 | 16 iun. 2025 | Certificat |
| Senior Staff Software Engineer | $172.744–$257.000 Nivel IV | Everett, MA | 16 apr. 2025 | 26 sept. 2025 | Certificat |
| Director Software Engineering, Reporting | $255.445–$275.000 Nivel III | San Ramon, CA | 30 ian. 2025 | 11 feb. 2025 | Certificat |
| Staff Security Operations Engineer | $175.000–$250.000 Nivel IV | San Ramon, CA | 18 iun. 2024 | 8 iul. 2024 | Certificat |
| Director Pre-Sales | $165.000–$225.000 Nivel IV | New York, NY | 24 apr. 2024 | 27 sept. 2024 | Certificat |
| Senior Staff Engineer | $200.000 Nivel IV | New York, NY | 22 ian. 2024 | 12 feb. 2024 | Certificat |
| Senior Software Engineer | $144.560–$180.000 Nivel IV | Plainfield, IL | 8 ian. 2024 | 5 mai 2024 | Certificat |
| Senior Software Engineer | $144.560–$180.000 Nivel IV | Naperville, IL | 26 dec. 2023 | 5 mai 2024 | Certificat |
| Staff Software Engineer | $146.266–$190.000 Nivel IV | Reno, NV | 1 aug. 2023 | 28 aug. 2023 | Certificat |
| Staff Product Manager | $150.000–$192.000 Nivel II | San Ramon, CA | 28 iul. 2023 | 7 aug. 2023 | Certificat |
| Senior Manager, Engineering | $180.000–$210.000 Nivel II | San Ramon, CA | 14 apr. 2023 | 8 mai 2023 | Certificat |
| Staff Software Engineer | $160.000–$200.000 Nivel IV | New York, NY | 27 mar. 2023 | 10 apr. 2023 | Certificat |
| Senior Staff Engineer | $183.310–$230.000 Nivel IV | San Ramon, CA | 22 mar. 2023 | 27 mar. 2023 | Certificat |
| Staff Software Engineer | $160.000–$220.000 Nivel IV | New York, NY | 14 feb. 2023 | 20 feb. 2023 | Certificat |
| Senior Manager, Product Engineering | $180.000–$240.000 Nivel IV | New York, NY | 3 feb. 2023 | 13 feb. 2023 | Certificat |
| Staff Security Operations Engineer | $170.685–$220.000 Nivel IV | San Ramon, CA | 21 nov. 2022 | 15 dec. 2022 | Certificat |
| Staff Software Engineer | $160.000–$220.000 Nivel IV | Reno, NV | 17 nov. 2022 | 28 nov. 2022 | Certificat |
Salariile reprezintă limita inferioară a salariului oferit în fiecare cerere, convertite în sumă anuală; statisticile folosesc doar cereri cu normă întreagă certificate. Un LCA nu este o aprobare de viză și un singur LCA poate acoperi mai multe posturi. Sursă: Departamentul Muncii din SUA, Date de divulgare LCA OFLC, ani fiscali 2023–2026 (cea mai recentă decizie 30 iun. 2026).