Date salariale H-1B

Acasă › Angajatori › RIU Solutions, LLC.

RIU Solutions, LLC.: Salarii H-1B și sponsorizare

RIU Solutions, LLC. a depus 25 cereri de condiții de muncă pentru vize H-1B și vizelor înrudite în anii fiscali 2023–2026; certificate: 23. Salariu mediu oferit: $109.000.

Cereri (LCA)25
Certificat23
Adresa angajatoruluiSanta Clara, CA
Angajator dependent de H-1BDa
Salariu mediu oferit$109.000
Intervalul central al salariilor$100.100–$122.670
Percentila 10–90$96.102–$134.908

Un angajator dependent de H-1B are o proporție mare de lucrători H-1B (de exemplu, 15% sau mai mult dintr-o forță de muncă de 51 sau mai mulți) și trebuie să respecte reguli suplimentare împotriva înlocuirii lucrătorilor din SUA.

Sponsorizează RIU Solutions, LLC. vize H-1B?

RIU Solutions, LLC. a depus 25 cereri de condiții de muncă în anii fiscali 2023–2026, cea mai recentă fiind depusă pe 13 feb. 2026. Un LCA este primul pas al unei petiții H-1B, deci angajatorul a sponsorizat sau s-a pregătit să sponsorizeze lucrători H-1B; aceasta nu garantează sponsorizarea pentru un anumit job. Verifică listele de joburi ale angajatorului.

Salarii pe titlu de job

FuncțieLCAsSalariu median
Software Developer3$102.294
Technical Lead Engineer2$129.253
Java Developer2$134.911
QA Analyst2$98.754
Teradata Developer2$120.640
GCP Data Engineer2$117.750
Sr. System Administrator1$119.000
Java SDET1$98.904
Systems Engineer1$109.000
SDET (SDET)1$87.443
SDET API Automation1$113.443
Technical Architect1$134.900
QA Lead1—
Desktop Performance Engineer1$103.000
Technical Consultant1$101.200
Mainframe Software Developer1$115.000
Regression Tester1$88.972
IT Release Engineer1$103.610

Cereri pe an fiscal

An fiscalLCAsSalariu median
An fiscal 202310$116.222
An fiscal 202410$101.600
An fiscal 20254$108.055
An fiscal 20261$134.912

Niveluri de salariu prevailing

Departamentul Muncii stabilește patru niveluri de salariu prevailing pentru fiecare ocupație și zonă, de la Nivelul I (intrare) la Nivelul IV (competență deplină). Angajatorul alege nivelul care corespunde cerințelor jobului.

Unde sunt joburile

Ocuații

Cele mai recente cereri

FuncțieSalariu de bazăLocațieDepusData de începutStatus
Java Developer$134.912
Nivel III
Charlotte, NC13 feb. 20261 aug. 2026Certificat
GCP Data Engineer$95.500
Nivel I
Glendale, AZ21 aug. 202528 aug. 2025Certificat
GCP Data Engineer$140.000
Nivel III
Glendale, AZ12 aug. 202519 aug. 2025Certificat, apoi retras
Software Developer$112.500
Nivel II
Charlotte, NC21 iul. 202528 iul. 2025Certificat
IT Release Engineer$103.610
Nivel II
Richfield, MN4 iun. 20251 oct. 2025Certificat
Regression Tester$88.972
Nivel II
Dublin, OH26 aug. 202427 aug. 2024Certificat
Technical Consultant$101.200
Nivel II
Plano, TX17 mai 202420 mai 2024Certificat
Teradata Developer$120.640
Nivel III
Richardson, TX2 mai 20241 iun. 2024Certificat
Teradata Developer$120.640
Nivel III
Irving, TX2 mai 20241 iun. 2024Retras
Software Developer$102.000
Nivel II
Plano, TX5 apr. 202415 apr. 2024Certificat
Mainframe Software Developer$115.000
Nivel II
Mechanicsburg, PA29 mar. 20241 apr. 2024Certificat
Desktop Performance Engineer$103.000
Nivel II
Cumming, GA8 mar. 202411 mar. 2024Certificat
QA Analyst$99.000
Nivel I
Sunnyvale, CA24 ian. 202429 ian. 2024Certificat
QA Analyst$98.509–$98.510
Nivel I
Sunnyvale, CA24 oct. 202330 oct. 2023Certificat
QA Lead$226.325–$226.326
Nivel IV
Sunnyvale, CA24 oct. 202330 oct. 2023Retras
Software Developer$102.294–$102.300
Nivel II
Phoenix, AZ13 sept. 202318 sept. 2023Certificat
SDET (SDET)$87.443–$87.445
Nivel I
Greenwood Village, CO24 aug. 202328 aug. 2023Certificat
SDET API Automation$113.443–$113.445
Nivel I
San Leandro, CA1 aug. 20237 aug. 2023Certificat
Java Developer$134.910–$134.912
Nivel III
Charlotte, NC25 iul. 20231 aug. 2023Certificat
Technical Architect$134.900–$134.912
Nivel III
Littleton, CO13 iul. 202317 iul. 2023Certificat
Technical Lead Engineer$133.806–$133.810
Nivel III
Greenwood Village, CO11 iul. 202321 iul. 2023Certificat
Java SDET$98.904–$99.840
Nivel II
Frisco, TX23 mai 20231 oct. 2023Certificat
Technical Lead Engineer$124.700–$124.800
Nivel III
Englewood, CO11 mai 202324 mai 2023Certificat
Systems Engineer$109.000–$109.824
Nivel II
Cumming, GA17 apr. 202324 apr. 2023Certificat
Sr. System Administrator$119.000–$120.000
Nivel III
Waltham, MA13 ian. 20231 feb. 2023Certificat, apoi retras

Salariile reprezintă limita inferioară a salariului oferit în fiecare cerere, convertite în sumă anuală; statisticile folosesc doar cereri cu normă întreagă certificate. Un LCA nu este o aprobare de viză și un singur LCA poate acoperi mai multe posturi. Sursă: Departamentul Muncii din SUA, Date de divulgare LCA OFLC, ani fiscali 2023–2026 (cea mai recentă decizie 30 iun. 2026).