Acasă › Angajatori › Segway Inc.
Segway Inc.: Salarii H-1B și sponsorizare
Segway Inc. a depus 18 cereri de condiții de muncă pentru vize H-1B și vizelor înrudite în anii fiscali 2023–2026; certificate: 18. Salariu mediu oferit: $95.012.
Sponsorizează Segway Inc. vize H-1B?
Segway Inc. a depus 18 cereri de condiții de muncă în anii fiscali 2023–2026, cea mai recentă fiind depusă pe 10 iun. 2026. Un LCA este primul pas al unei petiții H-1B, deci angajatorul a sponsorizat sau s-a pregătit să sponsorizeze lucrători H-1B; aceasta nu garantează sponsorizarea pentru un anumit job. Verifică listele de joburi ale angajatorului.
Salarii pe titlu de job
| Funcție | LCAs | Salariu median |
|---|---|---|
| Operations Research Analyst | 6 | $65.780 |
| VP of Global Business Development | 2 | $143.423 |
| Data Analyst | 2 | $115.000 |
| Management Analyst | 1 | $65.000 |
| Sales Engineer | 1 | $102.024 |
| In-House Counsel | 1 | $108.014 |
| In-house Corporate Counsel | 1 | $170.000 |
| Head of IT | 1 | $160.000 |
| Expense Compliance Specialist | 1 | $70.000 |
| Senior Financial Analyst, FP&A | 1 | $88.000 |
| Senior Financial Manager | 1 | $135.242 |
Cereri pe an fiscal
| An fiscal | LCAs | Salariu median |
|---|---|---|
| An fiscal 2023 | 2 | $65.000 |
| An fiscal 2024 | 4 | $86.762 |
| An fiscal 2025 | 7 | $140.040 |
| An fiscal 2026 | 5 | $115.000 |
Niveluri de salariu prevailing
Departamentul Muncii stabilește patru niveluri de salariu prevailing pentru fiecare ocupație și zonă, de la Nivelul I (intrare) la Nivelul IV (competență deplină). Angajatorul alege nivelul care corespunde cerințelor jobului.
Unde sunt joburile
Ocuații
- Operations Research Analysts8
- Lawyers2
- Marketing Managers2
- Management Analysts1
- Sales Engineers1
- Computer and Information Systems Managers1
- Regulatory Affairs Specialists1
- Financial and Investment Analysts1
- Financial Managers1
Cele mai recente cereri
| Funcție | Salariu de bază | Locație | Depus | Data de început | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Senior Financial Manager | $135.242 Nivel II | Plano, TX | 10 iun. 2026 | 22 iun. 2026 | Certificat |
| Senior Financial Analyst, FP&A | $88.000 Nivel II | Plano, TX | 16 apr. 2026 | 27 apr. 2026 | Certificat |
| Expense Compliance Specialist | $70.000 Nivel II | Plano, TX | 8 apr. 2026 | 27 apr. 2026 | Certificat |
| Data Analyst | $115.000 Nivel III | Pasadena, CA | 16 ian. 2026 | 26 ian. 2026 | Certificat |
| Data Analyst | $115.000 Nivel III | Pasadena, CA | 5 ian. 2026 | 12 ian. 2026 | Certificat |
| Head of IT | $160.000 Nivel II | Plano, TX | 28 mai 2025 | 1 oct. 2025 | Certificat |
| Operations Research Analyst | $71.500 Nivel I | Plano, TX | 25 feb. 2025 | 3 mar. 2025 | Certificat |
| VP of Global Business Development | $146.806 Nivel II | Nashua, NH | 17 feb. 2025 | 16 iul. 2025 | Certificat |
| VP of Global Business Development | $140.040 Nivel I | Nashua, NH | 12 feb. 2025 | 16 iul. 2025 | Certificat |
| In-house Corporate Counsel | $170.000 Nivel II | Arcadia, CA | 27 ian. 2025 | 27 iun. 2025 | Certificat |
| Operations Research Analyst | $66.560 Nivel I | Plano, TX | 14 ian. 2025 | 22 ian. 2025 | Certificat |
| Operations Research Analyst | $65.000 Nivel I | Plano, TX | 28 dec. 2024 | 6 ian. 2025 | Certificat, apoi retras |
| Sales Engineer | $102.024 Nivel II | McKinney, TX | 14 iun. 2024 | 1 oct. 2024 | Certificat |
| In-House Counsel | $108.014 Nivel I | Arcadia, CA | 17 mai 2024 | 1 oct. 2024 | Certificat |
| Operations Research Analyst | $71.500 Nivel I | Arcadia, CA | 17 mai 2024 | 1 oct. 2024 | Certificat |
| Operations Research Analyst | $65.000 Nivel I | Arcadia, CA | 12 oct. 2023 | 12 oct. 2023 | Certificat |
| Management Analyst | $65.000 Nivel I | Arcadia, CA | 13 sept. 2023 | 1 oct. 2023 | Certificat |
| Operations Research Analyst | $65.000 Nivel I | Acadia, CA | 31 mai 2023 | 1 oct. 2023 | Certificat |
Salariile reprezintă limita inferioară a salariului oferit în fiecare cerere, convertite în sumă anuală; statisticile folosesc doar cereri cu normă întreagă certificate. Un LCA nu este o aprobare de viză și un singur LCA poate acoperi mai multe posturi. Sursă: Departamentul Muncii din SUA, Date de divulgare LCA OFLC, ani fiscali 2023–2026 (cea mai recentă decizie 30 iun. 2026).