Acasă › Angajatori › SITA Information Networking Computing USA, Inc.
SITA Information Networking Computing USA, Inc.: Salarii H-1B și sponsorizare
SITA Information Networking Computing USA, Inc. a depus 22 cereri de condiții de muncă pentru vize H-1B și vizelor înrudite în anii fiscali 2023–2026; certificate: 22. Salariu mediu oferit: $110.264.
Sponsorizează SITA Information Networking Computing USA, Inc. vize H-1B?
SITA Information Networking Computing USA, Inc. a depus 22 cereri de condiții de muncă în anii fiscali 2023–2026, cea mai recentă fiind depusă pe 28 mai 2026. Un LCA este primul pas al unei petiții H-1B, deci angajatorul a sponsorizat sau s-a pregătit să sponsorizeze lucrători H-1B; aceasta nu garantează sponsorizarea pentru un anumit job. Verifică listele de joburi ale angajatorului.
Cereri Green Card (PERM) la SITA Information Networking Computing USA, Inc.: 8 →
Salarii pe titlu de job
| Funcție | LCAs | Salariu median |
|---|---|---|
| Senior Software Developer | 7 | $110.000 |
| Lead Software Developer | 2 | $112.264 |
| Lead Network Solution Developer | 2 | $135.370 |
| Lead Cloud Infrastructure Engineer | 2 | $135.152 |
| Architect | 1 | $85.000 |
| Software Developer | 1 | $72.000 |
| Technical Analyst | 1 | $61.984 |
| Scrum Master | 1 | $90.000 |
| Sales Operations Manager | 1 | $119.741 |
| Senior Test Analyst | 1 | $96.284 |
| Senior Lead Cloud Infrastructure Engineer | 1 | $149.389 |
| Sales Operations Analyst | 1 | $90.000 |
| Lead Field Engineer | 1 | $93.579 |
Cereri pe an fiscal
| An fiscal | LCAs | Salariu median |
|---|---|---|
| An fiscal 2023 | 3 | $85.000 |
| An fiscal 2024 | 10 | $106.102 |
| An fiscal 2025 | 5 | $133.640 |
| An fiscal 2026 | 4 | $111.478 |
Niveluri de salariu prevailing
- Nivel I (intrare)23 %
- Nivel II (calificat)38 %
- Nivel III (experimentat)31 %
- Nivel IV (plin competență)8 %
Departamentul Muncii stabilește patru niveluri de salariu prevailing pentru fiecare ocupație și zonă, de la Nivelul I (intrare) la Nivelul IV (competență deplină). Angajatorul alege nivelul care corespunde cerințelor jobului.
Unde sunt joburile
- Atlanta, GA12
- Bohemia, NY2
- Miamisburg, OH2
- Dayton, OH1
- Maineville, OH1
- Harrisburg, NC1
- Suite 1000, GA1
- Irving, TX1
- Newark, NJ1
Ocuații
- Software Developers10
- Software Developers, Applications3
- Operations Research Analysts3
- Business Intelligence Analysts1
- Project Management Specialists1
- Computer Systems Engineers/Architects1
- Computer Network Architects1
- Software Quality Assurance Analysts and Testers1
- Computer Network Support Specialists1
Cele mai recente cereri
| Funcție | Salariu de bază | Locație | Depus | Data de început | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Lead Field Engineer | $93.579–$140.000 Nivel III | Newark, NJ | 28 mai 2026 | 1 oct. 2026 | Certificat |
| Sales Operations Analyst | $90.000–$168.750 Nivel I | Atlanta, GA | 20 mai 2026 | 1 oct. 2026 | Certificat |
| Lead Cloud Infrastructure Engineer | $129.376–$133.900 | Atlanta, GA | 17 dec. 2025 | 29 dec. 2025 | Certificat |
| Senior Lead Cloud Infrastructure Engineer | $149.389 | Atlanta, GA | 24 nov. 2025 | 21 apr. 2026 | Certificat |
| Lead Network Solution Developer | $137.101 | Atlanta, GA | 24 iul. 2025 | 3 ian. 2026 | Certificat |
| Senior Test Analyst | $96.284 | Atlanta, GA | 14 iul. 2025 | 3 sept. 2025 | Certificat |
| Sales Operations Manager | $119.741 Nivel II | Irving, TX | 18 apr. 2025 | 5 aug. 2025 | Certificat |
| Lead Cloud Infrastructure Engineer | $140.929 | Atlanta, GA | 20 mar. 2025 | 24 iul. 2025 | Certificat |
| Lead Network Solution Developer | $133.640 Nivel IV | Suite 1000, GA | 12 dec. 2024 | 3 ian. 2025 | Certificat |
| Senior Software Developer | $102.203 Nivel II | Miamisburg, OH | 22 aug. 2024 | 16 sept. 2024 | Certificat |
| Technical Analyst | $61.984 Nivel I | Atlanta, GA | 21 aug. 2024 | 1 oct. 2024 | Certificat |
| Scrum Master | $90.000 Nivel II | Atlanta, GA | 21 aug. 2024 | 1 sept. 2024 | Certificat |
| Senior Software Developer | $93.011–$120.000 | Miamisburg, OH | 20 aug. 2024 | 7 dec. 2024 | Certificat |
| Senior Software Developer | $126.500–$157.000 | Atlanta, GA | 22 iul. 2024 | 1 oct. 2024 | Certificat |
| Lead Software Developer | $114.000–$141.000 | Harrisburg, NC | 17 iul. 2024 | 22 nov. 2024 | Certificat |
| Senior Software Developer | $96.135–$150.000 | Bohemia, NY | 14 mai 2024 | 1 aug. 2024 | Certificat |
| Senior Software Developer | $113.300 Nivel III | Dayton, OH | 9 feb. 2024 | 19 feb. 2024 | Certificat |
| Senior Software Developer | $113.300 Nivel III | Maineville, OH | 8 feb. 2024 | 19 feb. 2024 | Certificat |
| Architect | $85.000 Nivel II | Atlanta, GA | 31 ian. 2022 | 1 apr. 2022 | Certificat, apoi retras |
| Lead Software Developer | $110.529 Nivel III | Atlanta, GA | 20 ian. 2022 | 8 mar. 2022 | Certificat, apoi retras |
| Senior Software Developer | $110.000 Nivel II | Bohemia, NY | 13 sept. 2021 | 20 sept. 2021 | Certificat, apoi retras |
| Software Developer | $72.000 Nivel I | Atlanta, GA | 23 apr. 2020 | 1 oct. 2020 | Certificat, apoi retras |
Salariile reprezintă limita inferioară a salariului oferit în fiecare cerere, convertite în sumă anuală; statisticile folosesc doar cereri cu normă întreagă certificate. Un LCA nu este o aprobare de viză și un singur LCA poate acoperi mai multe posturi. Sursă: Departamentul Muncii din SUA, Date de divulgare LCA OFLC, ani fiscali 2023–2026 (cea mai recentă decizie 30 iun. 2026).