Acasă › Angajatori › Skywalk Global, LLC
Skywalk Global, LLC: Salarii H-1B și sponsorizare
Skywalk Global, LLC a depus 28 cereri de condiții de muncă pentru vize H-1B și vizelor înrudite în anii fiscali 2023–2026; certificate: 28. Salariu mediu oferit: $91.500.
Sponsorizează Skywalk Global, LLC vize H-1B?
Skywalk Global, LLC a depus 28 cereri de condiții de muncă în anii fiscali 2023–2026, cea mai recentă fiind depusă pe 18 iun. 2026. Un LCA este primul pas al unei petiții H-1B, deci angajatorul a sponsorizat sau s-a pregătit să sponsorizeze lucrători H-1B; aceasta nu garantează sponsorizarea pentru un anumit job. Verifică listele de joburi ale angajatorului.
Cereri Green Card (PERM) la Skywalk Global, LLC: 4 →
Salarii pe titlu de job
| Funcție | LCAs | Salariu median |
|---|---|---|
| Software Developer | 10 | $84.500 |
| Software Engineer | 4 | $98.500 |
| Technical Project Manager | 3 | $140.000 |
| Business Analyst | 2 | $91.000 |
| Network & Computer Systems Administrator | 2 | $85.000 |
| Lead ETL Developer | 1 | $125.000 |
| Software Development Engineer | 1 | $120.000 |
| Data Analyst | 1 | $100.000 |
| Technical Manager | 1 | $82.000 |
| Sr. Data Warehouse Specialist (ETL) | 1 | $105.000 |
| Business Intelligence Analyst | 1 | $82.618 |
| Data Scientist | 1 | $75.213 |
Cereri pe an fiscal
| An fiscal | LCAs | Salariu median |
|---|---|---|
| An fiscal 2023 | 7 | $100.000 |
| An fiscal 2024 | 8 | $96.000 |
| An fiscal 2025 | 8 | $83.809 |
| An fiscal 2026 | 5 | $85.000 |
Niveluri de salariu prevailing
- Nivel I (intrare)39 %
- Nivel II (calificat)43 %
- Nivel III (experimentat)7 %
- Nivel IV (plin competență)11 %
Departamentul Muncii stabilește patru niveluri de salariu prevailing pentru fiecare ocupație și zonă, de la Nivelul I (intrare) la Nivelul IV (competență deplină). Angajatorul alege nivelul care corespunde cerințelor jobului.
Unde sunt joburile
- Des Moines, IA5
- Downers Grove, IL3
- West Des Moines, IA3
- Richmond, VA2
- San Antonio, TX2
- Boston, MA2
- Columbia, SC2
- Newton, IA2
- Seattle, WA1
- Springfield, MA1
- Atlanta, GA1
- San Francisco, CA1
- Spring, TX1
- Johnston, IA1
- Ridgeland, MS1
Ocuații
- Software Developers18
- Data Scientists4
- Computer Systems Engineers/Architects3
- Network and Computer Systems Administrators2
- Management Analysts1
Cele mai recente cereri
| Funcție | Salariu de bază | Locație | Depus | Data de început | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Network & Computer Systems Administrator | $85.000 Nivel I | Downers Grove, IL | 18 iun. 2026 | 1 oct. 2026 | Certificat |
| Network & Computer Systems Administrator | $85.000 Nivel I | Downers Grove, IL | 18 iun. 2026 | 1 oct. 2026 | Certificat |
| Software Developer | $101.000 Nivel II | West Des Moines, IA | 9 iun. 2026 | 1 oct. 2026 | Certificat |
| Data Scientist | $75.213 Nivel II | Ridgeland, MS | 28 mai 2026 | 1 oct. 2026 | Certificat |
| Software Developer | $179.000 Nivel IV | Boston, MA | 10 nov. 2025 | 10 nov. 2025 | Certificat |
| Software Developer | $107.000 Nivel II | San Antonio, TX | 11 sept. 2025 | 12 sept. 2025 | Certificat |
| Business Intelligence Analyst | $82.618 Nivel II | Newton, IA | 19 iun. 2025 | 1 oct. 2025 | Certificat |
| Software Developer | $80.000 Nivel I | Newton, IA | 2 iun. 2025 | 1 oct. 2025 | Certificat |
| Software Developer | $80.000 Nivel I | Johnston, IA | 22 mai 2025 | 1 oct. 2025 | Certificat |
| Software Engineer | $105.000 Nivel II | Columbia, SC | 14 mar. 2025 | 9 sept. 2025 | Certificat |
| Software Engineer | $105.000 Nivel II | Columbia, SC | 11 mar. 2025 | 12 mar. 2025 | Certificat |
| Software Developer | $80.000 Nivel I | Des Moines, IA | 15 oct. 2024 | 16 oct. 2024 | Certificat |
| Software Developer | $85.000 Nivel I | Des Moines, IA | 2 oct. 2024 | 2 oct. 2024 | Certificat |
| Technical Project Manager | $140.000 Nivel III | San Francisco, CA | 30 iul. 2024 | 31 iul. 2024 | Certificat |
| Sr. Data Warehouse Specialist (ETL) | $105.000 Nivel II | Spring, TX | 25 iun. 2024 | 26 iun. 2024 | Certificat |
| Software Developer | $110.000 Nivel III | Des Moines, IA | 25 apr. 2024 | 26 apr. 2024 | Certificat |
| Software Developer | $70.000 Nivel I | Des Moines, IA | 24 apr. 2024 | 1 oct. 2024 | Certificat |
| Software Developer | $84.000 Nivel I | Atlanta, GA | 24 apr. 2024 | 1 oct. 2024 | Certificat |
| Technical Manager | $82.000 Nivel I | West Des Moines, IA | 11 apr. 2024 | 12 apr. 2024 | Certificat |
| Technical Project Manager | $140.000 Nivel IV | Springfield, MA | 6 feb. 2024 | 7 feb. 2024 | Certificat |
| Software Engineer | $87.000 Nivel II | Des Moines, IA | 29 sept. 2023 | 1 oct. 2023 | Certificat |
| Software Engineer | $92.000 Nivel II | West Des Moines, IA | 2 aug. 2023 | 3 aug. 2023 | Certificat |
| Data Analyst | $100.000 Nivel I | Downers Grove, IL | 18 apr. 2023 | 1 oct. 2023 | Certificat |
| Lead ETL Developer | $125.000 Nivel II | Boston, MA | 28 feb. 2023 | 1 mar. 2023 | Certificat |
| Software Development Engineer | $120.000 Nivel I | Seattle, WA | 24 feb. 2023 | 27 feb. 2023 | Certificat |
| Business Analyst | $91.000 Nivel II | Richmond, VA | 18 nov. 2022 | 21 nov. 2022 | Certificat |
| Business Analyst | $91.000 Nivel II | Richmond, VA | 18 nov. 2022 | 21 nov. 2022 | Certificat |
| Technical Project Manager | $130.000 Nivel IV | San Antonio, TX | 27 oct. 2022 | 28 oct. 2022 | Certificat |
Salariile reprezintă limita inferioară a salariului oferit în fiecare cerere, convertite în sumă anuală; statisticile folosesc doar cereri cu normă întreagă certificate. Un LCA nu este o aprobare de viză și un singur LCA poate acoperi mai multe posturi. Sursă: Departamentul Muncii din SUA, Date de divulgare LCA OFLC, ani fiscali 2023–2026 (cea mai recentă decizie 30 iun. 2026).