Acasă › Angajatori › Solenis LLC
Solenis LLC: Salarii H-1B și sponsorizare
Solenis LLC a depus 31 cereri de condiții de muncă pentru vize H-1B și vizelor înrudite în anii fiscali 2023–2026; certificate: 31. Salariu mediu oferit: $122.500.
Sponsorizează Solenis LLC vize H-1B?
Solenis LLC a depus 31 cereri de condiții de muncă în anii fiscali 2023–2026, cea mai recentă fiind depusă pe 9 iun. 2026. Un LCA este primul pas al unei petiții H-1B, deci angajatorul a sponsorizat sau s-a pregătit să sponsorizeze lucrători H-1B; aceasta nu garantează sponsorizarea pentru un anumit job. Verifică listele de joburi ale angajatorului.
Cereri Green Card (PERM) la Solenis LLC: 3 →
Salarii pe titlu de job
| Funcție | LCAs | Salariu median |
|---|---|---|
| Senior Staff Scientist | 7 | $111.372 |
| IT SAP Technical Manager | 4 | $160.000 |
| Procurement Specialist, Senior | 2 | $105.000 |
| Senior Global Digital Program Manager - IoT Solutions | 2 | $140.000 |
| SAP IT FICO Technical Manager | 2 | $135.000 |
| Associate Business Development Manager | 2 | $125.000 |
| IT SAP FICO Technical Manager | 1 | $163.819 |
| HRIS Specialist Senior | 1 | $90.000 |
| Global Marketing Manager | 1 | $115.000 |
| IT Technical Team Lead | 1 | $149.712 |
| Accountant III | 1 | $77.000 |
| Associate Business Relationship Manager | 1 | $95.399 |
| Director, Applications ERP | 1 | $184.758 |
| Monthly Billing/Pricing Results Analyst | 1 | $65.811 |
| Director, IT | 1 | $224.842 |
| Business Relationship Manager | 1 | $125.000 |
| EI&C Engineer | 1 | $105.000 |
| Associate, Corporate Development M&A | 1 | $125.000 |
Cereri pe an fiscal
| An fiscal | LCAs | Salariu median |
|---|---|---|
| An fiscal 2023 | 7 | $105.200 |
| An fiscal 2024 | 13 | $120.000 |
| An fiscal 2025 | 3 | $113.516 |
| An fiscal 2026 | 8 | $125.000 |
Niveluri de salariu prevailing
- Nivel I (intrare)10 %
- Nivel II (calificat)26 %
- Nivel III (experimentat)26 %
- Nivel IV (plin competență)39 %
Departamentul Muncii stabilește patru niveluri de salariu prevailing pentru fiecare ocupație și zonă, de la Nivelul I (intrare) la Nivelul IV (competență deplină). Angajatorul alege nivelul care corespunde cerințelor jobului.
Unde sunt joburile
Ocuații
- Software Developers6
- Materials Scientists6
- Computer Systems Analysts4
- Data Scientists3
- Computer Systems Engineers/Architects3
- Purchasing Managers2
- Computer Systems Analysts1
- Marketing Managers1
- Software Developers, Applications1
- Accountants and Auditors1
Cele mai recente cereri
| Funcție | Salariu de bază | Locație | Depus | Data de început | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Associate Business Development Manager | $125.000 Nivel III | Wilmington, DE | 9 iun. 2026 | 26 aug. 2026 | Certificat |
| Senior Staff Scientist | $111.372 Nivel IV | Wilmington, DE | 20 mai 2026 | 1 oct. 2026 | Certificat |
| Associate Business Development Manager | $125.000 Nivel I | Wilmington, DE | 14 mai 2026 | 26 aug. 2026 | Certificat |
| Associate, Corporate Development M&A | $125.000 Nivel III | Wilmington, DE | 14 apr. 2026 | 1 oct. 2026 | Certificat |
| EI&C Engineer | $105.000 Nivel II | Suffolk, VA | 14 apr. 2026 | 1 oct. 2026 | Certificat |
| Business Relationship Manager | $125.000 Nivel III | Wilmington, DE | 17 mar. 2026 | 26 aug. 2026 | Certificat |
| Director, IT | $224.842 Nivel IV | Malvern, PA | 11 nov. 2025 | 14 apr. 2026 | Certificat |
| IT SAP Technical Manager | $159.906 Nivel IV | Wilmington, DE | 3 nov. 2025 | 17 apr. 2026 | Certificat |
| Senior Staff Scientist | $113.516 Nivel III | Wilmington, DE | 6 mai 2025 | 1 oct. 2025 | Certificat |
| Senior Staff Scientist | $100.000 Nivel II | Wilmington, DE | 3 apr. 2025 | 29 sept. 2025 | Certificat |
| IT SAP Technical Manager | $160.000 Nivel IV | Aurora, IL | 16 ian. 2025 | 23 ian. 2025 | Certificat |
| Monthly Billing/Pricing Results Analyst | $65.811 Nivel I | Wilmington, DE | 17 sept. 2024 | 1 oct. 2024 | Certificat |
| Director, Applications ERP | $184.758 Nivel IV | Wilmington, DE | 6 mai 2024 | 31 oct. 2024 | Certificat |
| SAP IT FICO Technical Manager | $135.000 Nivel III | Wilmington, DE | 19 apr. 2024 | 25 apr. 2024 | Certificat |
| SAP IT FICO Technical Manager | $135.000 Nivel IV | Wilmington, DE | 19 apr. 2024 | 25 apr. 2024 | Certificat |
| Senior Staff Scientist | $120.000 Nivel III | Wilmington, DE | 22 mar. 2024 | 1 apr. 2024 | Certificat |
| Senior Staff Scientist | $120.000 Nivel III | Wilmington, DE | 22 mar. 2024 | 1 apr. 2024 | Certificat |
| Senior Global Digital Program Manager - IoT Solutions | $140.000 Nivel IV | Wilmington, DE | 15 mar. 2024 | 15 mar. 2024 | Certificat |
| IT SAP Technical Manager | $160.000 Nivel IV | Wilmington, DE | 6 mar. 2024 | 14 mar. 2024 | Certificat |
| Senior Global Digital Program Manager - IoT Solutions | $140.000 Nivel IV | Wilmington, DE | 29 feb. 2024 | 1 mar. 2024 | Certificat |
| Procurement Specialist, Senior | $105.000 Nivel II | Danbury, CT | 26 dec. 2023 | 30 dec. 2023 | Certificat |
| Procurement Specialist, Senior | $105.000 Nivel II | Danbury, CT | 6 nov. 2023 | 25 nov. 2023 | Certificat |
| Senior Staff Scientist | $110.032 Nivel III | Wilmington, DE | 13 oct. 2023 | 13 oct. 2023 | Certificat |
| Senior Staff Scientist | $104.000 Nivel II | Wilmington, DE | 25 sept. 2023 | 1 oct. 2023 | Certificat |
| Associate Business Relationship Manager | $95.399 Nivel II | Wilmington, DE | 21 apr. 2023 | 26 aug. 2023 | Certificat |
| IT SAP Technical Manager | $150.010 cu normă redusă · Nivel IV | Wilmington, DE | 7 apr. 2023 | 17 apr. 2023 | Certificat |
| IT SAP FICO Technical Manager | $163.819 Nivel IV | Wilmington, DE | 6 nov. 2022 | 14 apr. 2023 | Certificat |
| HRIS Specialist Senior | $90.000 Nivel II | Wilmington, DE | 7 mar. 2022 | 7 apr. 2022 | Certificat, apoi retras |
| IT Technical Team Lead | $149.712 Nivel IV | Wilmington, DE | 31 ian. 2022 | 26 mai 2022 | Certificat, apoi retras |
| Accountant III | $77.000 Nivel II | Wilmington, DE | 30 aug. 2021 | 24 feb. 2022 | Certificat, apoi retras |
| Global Marketing Manager | $115.000 Nivel I | Wilmington, DE | 26 mai 2021 | 1 oct. 2021 | Certificat, apoi retras |
Salariile reprezintă limita inferioară a salariului oferit în fiecare cerere, convertite în sumă anuală; statisticile folosesc doar cereri cu normă întreagă certificate. Un LCA nu este o aprobare de viză și un singur LCA poate acoperi mai multe posturi. Sursă: Departamentul Muncii din SUA, Date de divulgare LCA OFLC, ani fiscali 2023–2026 (cea mai recentă decizie 30 iun. 2026).