Acasă › Angajatori › Soundhound, Inc
Soundhound, Inc: Salarii H-1B și sponsorizare
Soundhound, Inc a depus 28 cereri de condiții de muncă pentru vize H-1B și vizelor înrudite în anii fiscali 2023–2026; certificate: 28. Salariu mediu oferit: $129.854.
Sponsorizează Soundhound, Inc vize H-1B?
Soundhound, Inc a depus 28 cereri de condiții de muncă în anii fiscali 2023–2026, cea mai recentă fiind depusă pe 14 iun. 2026. Un LCA este primul pas al unei petiții H-1B, deci angajatorul a sponsorizat sau s-a pregătit să sponsorizeze lucrători H-1B; aceasta nu garantează sponsorizarea pentru un anumit job. Verifică listele de joburi ale angajatorului.
Salarii pe titlu de job
| Funcție | LCAs | Salariu median |
|---|---|---|
| Product Designer II | 4 | $120.422 |
| Senior Software Engineer | 4 | $141.908 |
| Software Engineer | 3 | $130.894 |
| Machine Learning Engineer | 2 | $130.978 |
| Senior QA Automation Engineer | 2 | $130.343 |
| Director, Revenue and Finance | 2 | $154.762 |
| Conversational Experience Designer | 2 | $63.419 |
| Sr. Systems Test Engineer | 1 | $150.488 |
| Product Marketing Manager | 1 | $128.357 |
| Business Development Manager | 1 | $128.814 |
| Technical Program Manager | 1 | $84.490 |
| Mandarin Language Specialist / Linguist | 1 | $50.606 |
| Growth & Digital Marketing Manager | 1 | $145.184 |
| Senior QA Engineer | 1 | $144.061 |
| Senior Instructional Designer | 1 | $103.314 |
| Senior Director, Customer Service | 1 | $186.597 |
Cereri pe an fiscal
| An fiscal | LCAs | Salariu median |
|---|---|---|
| An fiscal 2023 | 9 | $128.357 |
| An fiscal 2024 | 2 | $123.625 |
| An fiscal 2025 | 10 | $138.029 |
| An fiscal 2026 | 7 | $134.014 |
Niveluri de salariu prevailing
- Nivel I (intrare)18 %
- Nivel II (calificat)36 %
- Nivel III (experimentat)32 %
- Nivel IV (plin competență)14 %
Departamentul Muncii stabilește patru niveluri de salariu prevailing pentru fiecare ocupație și zonă, de la Nivelul I (intrare) la Nivelul IV (competență deplină). Angajatorul alege nivelul care corespunde cerințelor jobului.
Unde sunt joburile
- Santa Clara, CA14
- New York, NY4
- Nashville, TN2
- Mountain View, CA1
- Mountain House, CA1
- Hoboken, NJ1
- San Jose, CA1
- South Orange, NJ1
- Manteca, CA1
- Plainsboro, NJ1
- Union City, CA1
Ocuații
- Software Developers7
- Commercial and Industrial Designers4
- General and Operations Managers3
- Software Developers, Applications2
- Marketing Managers2
- Mechatronics Engineers2
- Web and Digital Interface Designers2
- Electrical Engineers1
- Sales Engineers1
- Business Intelligence Analysts1
Cele mai recente cereri
| Funcție | Salariu de bază | Locație | Depus | Data de început | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Conversational Experience Designer | $63.419–$70.366 Nivel III | Nashville, TN | 14 iun. 2026 | 1 oct. 2026 | Certificat |
| Conversational Experience Designer | $63.419–$70.366 Nivel III | Nashville, TN | 26 mai 2026 | 1 oct. 2026 | Certificat, apoi retras |
| Product Designer II | $150.342–$170.913 Nivel IV | Union City, CA | 8 mai 2026 | 30 sept. 2026 | Certificat |
| Senior Director, Customer Service | $186.597–$241.238 Nivel III | Plainsboro, NJ | 9 feb. 2026 | 16 mar. 2026 | Certificat |
| Product Designer II | $123.760–$149.573 Nivel III | Santa Clara, CA | 11 nov. 2025 | 12 nov. 2025 | Certificat |
| Senior QA Automation Engineer | $134.014–$154.606 Nivel IV | Manteca, CA | 11 nov. 2025 | 12 nov. 2025 | Certificat |
| Senior Software Engineer | $131.997–$160.805 Nivel II | New York, NY | 4 sept. 2025 | 23 feb. 2026 | Certificat |
| Senior Software Engineer | $131.997–$160.805 Nivel II | New York, NY | 27 aug. 2025 | 23 feb. 2026 | Certificat, apoi retras |
| Director, Revenue and Finance | $180.981–$233.397 Nivel III | New York, NY | 27 apr. 2025 | 1 aug. 2025 | Certificat |
| Senior Software Engineer | $199.534–$226.158 Nivel III | Santa Clara, CA | 17 apr. 2025 | 28 aug. 2025 | Certificat |
| Software Engineer | $146.307–$172.931 Nivel I | Santa Clara, CA | 17 apr. 2025 | 5 aug. 2025 | Certificat |
| Director, Revenue and Finance | $128.544–$180.981 Nivel II | New York, NY | 11 apr. 2025 | 1 aug. 2025 | Certificat |
| Senior Software Engineer | $151.819–$179.982 Nivel III | South Orange, NJ | 9 apr. 2025 | 30 sept. 2025 | Certificat |
| Senior QA Engineer | $144.061–$164.757 Nivel IV | Mountain House, CA | 20 mar. 2025 | 15 aug. 2025 | Certificat |
| Senior Instructional Designer | $103.314–$121.494 Nivel IV | Hoboken, NJ | 11 mar. 2025 | 31 aug. 2025 | Certificat |
| Product Designer II | $110.323–$136.947 Nivel II | San Jose, CA | 24 feb. 2025 | 25 feb. 2025 | Certificat |
| Growth & Digital Marketing Manager | $145.184–$190.445 Nivel I | Santa Clara, CA | 17 dec. 2024 | 1 mai 2025 | Certificat, apoi retras |
| Senior QA Automation Engineer | $126.672–$153.254 Nivel II | Santa Clara, CA | 18 iul. 2024 | 22 iul. 2024 | Certificat |
| Product Designer II | $117.083–$130.000 Nivel III | Santa Clara, CA | 7 aug. 2023 | 1 oct. 2023 | Certificat |
| Software Engineer | $115.586–$130.000 Nivel I | Santa Clara, CA | 7 mar. 2023 | 2 sept. 2023 | Certificat |
| Machine Learning Engineer | $141.378–$155.000 Nivel II | Santa Clara, CA | 23 feb. 2023 | 25 aug. 2023 | Certificat, apoi retras |
| Sr. Systems Test Engineer | $150.488–$160.000 Nivel III | Mountain View, CA | 3 iun. 2022 | 2 dec. 2022 | Certificat, apoi retras |
| Software Engineer | $130.894–$140.000 Nivel II | Santa Clara, CA | 29 mar. 2022 | 28 sept. 2022 | Certificat, apoi retras |
| Product Marketing Manager | $128.357–$150.000 Nivel I | Santa Clara, CA | 15 mar. 2022 | 11 apr. 2022 | Certificat, apoi retras |
| Business Development Manager | $128.814–$150.000 Nivel II | Santa Clara, CA | 26 aug. 2021 | 1 oct. 2021 | Certificat, apoi retras |
| Technical Program Manager | $84.490–$100.000 Nivel I | Santa Clara, CA | 1 apr. 2021 | 1 oct. 2021 | Certificat, apoi retras |
| Mandarin Language Specialist / Linguist | $50.606–$80.000 Nivel II | Santa Clara, CA | 1 apr. 2021 | 1 oct. 2021 | Certificat, apoi retras |
| Machine Learning Engineer | $120.578–$140.000 Nivel II | Santa Clara, CA | 1 apr. 2021 | 1 oct. 2021 | Certificat, apoi retras |
Salariile reprezintă limita inferioară a salariului oferit în fiecare cerere, convertite în sumă anuală; statisticile folosesc doar cereri cu normă întreagă certificate. Un LCA nu este o aprobare de viză și un singur LCA poate acoperi mai multe posturi. Sursă: Departamentul Muncii din SUA, Date de divulgare LCA OFLC, ani fiscali 2023–2026 (cea mai recentă decizie 30 iun. 2026).