Acasă › Angajatori › Standard Insurance Company
Standard Insurance Company: Salarii H-1B și sponsorizare
Standard Insurance Company a depus 30 cereri de condiții de muncă pentru vize H-1B și vizelor înrudite în anii fiscali 2023–2026; certificate: 28. Salariu mediu oferit: $139.985.
Sponsorizează Standard Insurance Company vize H-1B?
Standard Insurance Company a depus 30 cereri de condiții de muncă în anii fiscali 2023–2026, cea mai recentă fiind depusă pe 30 ian. 2026. Un LCA este primul pas al unei petiții H-1B, deci angajatorul a sponsorizat sau s-a pregătit să sponsorizeze lucrători H-1B; aceasta nu garantează sponsorizarea pentru un anumit job. Verifică listele de joburi ale angajatorului.
Salarii pe titlu de job
| Funcție | LCAs | Salariu median |
|---|---|---|
| Software Engineer IV | 5 | $165.942 |
| Software Engineer II | 5 | $108.680 |
| Software Engineer III | 3 | $131.146 |
| Actuarial Associate | 3 | $141.008 |
| Product Owner – Agile Team | 1 | $113.256 |
| Systems Analyst - IV | 1 | $131.300 |
| Software Engineer | 1 | $92.887 |
| SQL Server Database Engineer | 1 | $146.100 |
| Cloud Infrastructure Engineer | 1 | $160.970 |
| Information Analyst IV | 1 | $137.042 |
| AVP & Actuary | 1 | $283.500 |
| Business Systems Analyst II | 1 | $84.109 |
| Application Security Engineer | 1 | $100.330 |
| Infrastructure Systems Engineer IV | 1 | $158.309 |
| Data Scientist IV | 1 | $146.718 |
| Actuarial Associate III | 1 | $120.411 |
| Manager, IT Infrastructure & Security Services | 1 | $176.313 |
| Director, IT Infrastructure and Security Management Services | 1 | $176.214 |
Cereri pe an fiscal
| An fiscal | LCAs | Salariu median |
|---|---|---|
| An fiscal 2023 | 8 | $131.455 |
| An fiscal 2024 | 11 | $108.680 |
| An fiscal 2025 | 8 | $162.126 |
| An fiscal 2026 | 3 | $168.804 |
Niveluri de salariu prevailing
Departamentul Muncii stabilește patru niveluri de salariu prevailing pentru fiecare ocupație și zonă, de la Nivelul I (intrare) la Nivelul IV (competență deplină). Angajatorul alege nivelul care corespunde cerințelor jobului.
Unde sunt joburile
- Hillsboro, OR6
- Beaverton, OR4
- Columbus, OH4
- Portland, OR3
- Tigard, OR2
- Lewis Center, OH2
- Lynnwood, WA2
- Bothell, WA1
- Seattle, WA1
- Happy Valley, OR1
- Vancouver, WA1
- Richmond, VA1
- Antioch, CA1
- Charlotte, NC1
Ocuații
- Software Developers13
- Actuaries5
- Software Developers, Applications2
- Computer Systems Analysts2
- Computer and Information Systems Managers2
- Business Intelligence Analysts1
- Computer Systems Analysts1
- Database Administrators1
- Computer Systems Engineers/Architects1
- Information Security Analysts1
Cele mai recente cereri
| Funcție | Salariu de bază | Locație | Depus | Data de început | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Software Engineer IV | $168.804 | Hillsboro, OR | 30 ian. 2026 | 28 mai 2026 | Certificat |
| Director, IT Infrastructure and Security Management Services | $176.214 | Hillsboro, OR | 22 ian. 2026 | 15 feb. 2026 | Certificat, apoi retras |
| Software Engineer IV | $162.857 | Tigard, OR | 25 nov. 2025 | 27 mar. 2026 | Certificat |
| Manager, IT Infrastructure & Security Services | $176.313 Nivel II | Hillsboro, OR | 11 sept. 2025 | 1 oct. 2025 | Certificat |
| Software Engineer IV | $174.021 Nivel IV | Beaverton, OR | 2 iun. 2025 | 1 dec. 2025 | Certificat |
| Actuarial Associate III | $120.411 Nivel II | Charlotte, NC | 24 apr. 2025 | 5 mai 2025 | Certificat |
| Infrastructure Systems Engineer IV | $158.309 Nivel IV | Beaverton, OR | 6 dec. 2024 | 31 mai 2025 | Certificat |
| Data Scientist IV | $146.718 Nivel IV | Hillsboro, OR | 14 nov. 2024 | 14 nov. 2024 | Certificat |
| Software Engineer IV | $165.942 Nivel IV | Hillsboro, OR | 22 oct. 2024 | 1 mar. 2025 | Certificat |
| Application Security Engineer | $100.330 Nivel II | Beaverton, OR | 31 iul. 2024 | 24 ian. 2025 | Certificat |
| AVP & Actuary | $283.500 Nivel IV | Richmond, VA | 24 apr. 2024 | 1 oct. 2024 | Certificat, apoi retras |
| Business Systems Analyst II | $84.109 Nivel I | Antioch, CA | 24 apr. 2024 | 1 oct. 2024 | Certificat |
| Actuarial Associate | $150.174 Nivel II | Lynnwood, WA | 24 apr. 2024 | 6 aug. 2024 | Certificat |
| Actuarial Associate | $141.008 Nivel II | Lynnwood, WA | 3 apr. 2024 | 6 aug. 2024 | Certificat, apoi retras |
| Cloud Infrastructure Engineer | $160.970 Nivel IV | Happy Valley, OR | 12 mar. 2024 | 29 mar. 2024 | Certificat |
| Software Engineer II | $108.680 Nivel II | Columbus, OH | 15 feb. 2024 | 1 apr. 2024 | Certificat |
| Software Engineer II | $107.120 Nivel II | Columbus, OH | 6 feb. 2024 | 1 apr. 2024 | Certificat |
| Software Engineer III | $120.510 Nivel II | Lewis Center, OH | 2 feb. 2024 | 1 apr. 2024 | Certificat |
| Software Engineer II | — Nivel II | Columbus, OH | 2 feb. 2024 | 1 apr. 2024 | Respins |
| Software Engineer II | $120.510 Nivel II | Lewis Center, OH | 2 feb. 2024 | 1 apr. 2024 | Retras |
| Software Engineer II | $108.680 Nivel II | Columbus, OH | 2 feb. 2024 | 1 apr. 2024 | Certificat |
| Information Analyst IV | $137.042 Nivel IV | Vancouver, WA | 2 feb. 2024 | 29 mar. 2024 | Certificat |
| SQL Server Database Engineer | $146.100 Nivel IV | Beaverton, OR | 7 aug. 2023 | 5 feb. 2024 | Certificat |
| Software Engineer III | $138.962 Nivel IV | Hillsboro, OR | 6 feb. 2023 | 28 mai 2023 | Certificat |
| Software Engineer III | $131.146 | Tigard, OR | 5 dec. 2022 | 27 mar. 2023 | Certificat |
| Actuarial Associate | $131.610 Nivel II | Seattle, WA | 21 oct. 2021 | 25 oct. 2021 | Certificat, apoi retras |
| Systems Analyst - IV | $131.300 Nivel IV | Portland, OR | 16 iul. 2021 | 10 ian. 2022 | Certificat, apoi retras |
| Software Engineer | $92.887 Nivel II | Portland, OR | 27 apr. 2021 | 1 oct. 2021 | Certificat, apoi retras |
| Software Engineer IV | $158.780 Nivel IV | Bothell, WA | 26 feb. 2021 | 8 mar. 2021 | Certificat, apoi retras |
| Product Owner – Agile Team | $113.256 Nivel IV | Portland, OR | 19 aug. 2020 | 21 aug. 2020 | Certificat, apoi retras |
Salariile reprezintă limita inferioară a salariului oferit în fiecare cerere, convertite în sumă anuală; statisticile folosesc doar cereri cu normă întreagă certificate. Un LCA nu este o aprobare de viză și un singur LCA poate acoperi mai multe posturi. Sursă: Departamentul Muncii din SUA, Date de divulgare LCA OFLC, ani fiscali 2023–2026 (cea mai recentă decizie 30 iun. 2026).