Acasă › Angajatori › Star Technology Solutions Inc
Star Technology Solutions Inc: Salarii H-1B și sponsorizare
Star Technology Solutions Inc a depus 35 cereri de condiții de muncă pentru vize H-1B și vizelor înrudite în anii fiscali 2023–2026; certificate: 35. Salariu mediu oferit: $79.186.
Sponsorizează Star Technology Solutions Inc vize H-1B?
Star Technology Solutions Inc a depus 35 cereri de condiții de muncă în anii fiscali 2023–2026, cea mai recentă fiind depusă pe 12 iun. 2026. Un LCA este primul pas al unei petiții H-1B, deci angajatorul a sponsorizat sau s-a pregătit să sponsorizeze lucrători H-1B; aceasta nu garantează sponsorizarea pentru un anumit job. Verifică listele de joburi ale angajatorului.
Salarii pe titlu de job
| Funcție | LCAs | Salariu median |
|---|---|---|
| Senior Software Developer | 5 | $79.186 |
| Systems Engineer | 3 | $122.699 |
| Senior Data Engineer | 3 | $107.890 |
| Software Developer | 3 | $101.899 |
| Computer Programmer | 3 | $75.650 |
| Software Engineer | 3 | $79.186 |
| QA Analyst | 2 | $79.696 |
| DevOps Engineer | 2 | $77.002 |
| Software Quality Assurance Analyst | 2 | $83.242 |
| Application Developer | 1 | $94.037 |
| System Administrator | 1 | $82.514 |
| Java Full Stack Developer | 1 | $78.624 |
| Network Engineer | 1 | $77.667 |
| Full Stack Developer | 1 | $68.058 |
| Java Developer | 1 | $75.650 |
| UI Developer | 1 | $73.798 |
| Systems Analyst | 1 | $93.101 |
| Senior Lead Software Developer | 1 | $79.186 |
Cereri pe an fiscal
| An fiscal | LCAs | Salariu median |
|---|---|---|
| An fiscal 2023 | 7 | $84.531 |
| An fiscal 2024 | 12 | $78.489 |
| An fiscal 2025 | 13 | $79.186 |
| An fiscal 2026 | 3 | $101.899 |
Niveluri de salariu prevailing
Departamentul Muncii stabilește patru niveluri de salariu prevailing pentru fiecare ocupație și zonă, de la Nivelul I (intrare) la Nivelul IV (competență deplină). Angajatorul alege nivelul care corespunde cerințelor jobului.
Unde sunt joburile
- Columbus, OH11
- Sioux Falls, SD8
- Atlanta, GA3
- Blacklick, OH2
- Schaumburg, IL2
- Lewis Center, OH2
- Charlotte, NC2
- Miami, FL1
- Rockville, MD1
- Plano, TX1
- Lewisville, TX1
- Morrisville, NC1
Ocuații
- Software Developers16
- Computer Programmers8
- Software Quality Assurance Analysts and Testers4
- Network and Computer Systems Administrators2
- Web Developers2
- Software Developers, Applications1
- Computer Systems Engineers/Architects1
- Computer Systems Analysts1
Cele mai recente cereri
| Funcție | Salariu de bază | Locație | Depus | Data de început | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Software Developer | $101.899 Nivel II | Columbus, OH | 12 iun. 2026 | 1 oct. 2026 | Certificat |
| Senior Software Developer | $79.186 Nivel II | Sioux Falls, SD | 11 mai 2026 | 3 iun. 2026 | Certificat |
| Systems Engineer | $126.090 Nivel II | Charlotte, NC | 23 dec. 2025 | 8 mai 2026 | Certificat |
| Software Developer | $102.627 Nivel II | Columbus, OH | 8 iun. 2025 | 1 oct. 2025 | Certificat |
| Senior Software Developer | $79.186 Nivel II | Sioux Falls, SD | 16 mai 2025 | 16 mai 2025 | Certificat |
| Senior Lead Software Developer | $79.186 Nivel II | Sioux Falls, SD | 15 mai 2025 | 15 mai 2025 | Certificat, apoi retras |
| Software Quality Assurance Analyst | $83.242 Nivel II | Lewis Center, OH | 12 mai 2025 | 1 oct. 2025 | Certificat |
| Senior Data Engineer | $107.890 Nivel II | Atlanta, GA | 8 apr. 2025 | 1 oct. 2025 | Certificat |
| Senior Data Engineer | $107.890 Nivel II | Atlanta, GA | 7 apr. 2025 | 1 oct. 2025 | Certificat |
| Software Engineer | $79.186 Nivel II | Sioux Falls, SD | 13 ian. 2025 | 13 ian. 2025 | Certificat |
| Systems Engineer | $122.699 Nivel II | Charlotte, NC | 18 dec. 2024 | 15 mar. 2025 | Certificat |
| Software Quality Assurance Analyst | $83.242 Nivel II | Lewis Center, OH | 16 aug. 2024 | 16 aug. 2024 | Certificat |
| Systems Analyst | $93.101 Nivel II | Morrisville, NC | 25 iul. 2024 | 25 iul. 2024 | Certificat |
| QA Analyst | $83.242 Nivel II | Blacklick, OH | 17 iul. 2024 | 1 oct. 2024 | Certificat |
| Software Engineer | $82.472 Nivel II | Sioux Falls, SD | 11 iul. 2024 | 11 iul. 2024 | Certificat |
| Computer Programmer | $76.731 Nivel II | Columbus, OH | 8 iun. 2024 | 1 oct. 2024 | Certificat, apoi retras |
| Computer Programmer | $74.360 Nivel II | Schaumburg, IL | 8 iun. 2024 | 1 oct. 2024 | Certificat, apoi retras |
| Computer Programmer | $75.650 Nivel II | Columbus, OH | 8 iun. 2024 | 1 oct. 2024 | Certificat |
| DevOps Engineer | $75.650 Nivel II | Columbus, OH | 29 mai 2024 | 1 oct. 2024 | Certificat |
| Java Full Stack Developer | $78.624 Nivel II | Columbus, OH | 29 mai 2024 | 1 oct. 2024 | Certificat |
| Network Engineer | $77.667 Nivel II | Lewisville, TX | 24 mai 2024 | 1 oct. 2024 | Certificat, apoi retras |
| DevOps Engineer | $78.354 Nivel II | Schaumburg, IL | 24 mai 2024 | 1 oct. 2024 | Certificat |
| Full Stack Developer | $68.058 Nivel II | Columbus, OH | 24 mai 2024 | 1 oct. 2024 | Certificat |
| Software Engineer | $76.731 Nivel II | Columbus, OH | 24 mai 2024 | 1 oct. 2024 | Certificat |
| Java Developer | $75.650 Nivel II | Columbus, OH | 13 mai 2024 | 1 oct. 2024 | Certificat, apoi retras |
| UI Developer | $73.798 Nivel II | Columbus, OH | 13 mai 2024 | 1 oct. 2024 | Certificat, apoi retras |
| System Administrator | $82.514 Nivel II | Columbus, OH | 13 oct. 2023 | 13 oct. 2023 | Certificat |
| Software Developer | $75.650 Nivel II | Sioux Falls, SD | 13 oct. 2023 | 13 oct. 2023 | Certificat |
| Senior Data Engineer | $99.008 Nivel II | Atlanta, GA | 23 mai 2023 | 23 mai 2023 | Certificat |
| QA Analyst | $76.149 Nivel II | Blacklick, OH | 13 mai 2023 | 13 mai 2023 | Certificat |
| Senior Software Developer | $84.531 Nivel II | Miami, FL | 24 ian. 2023 | 24 ian. 2023 | Certificat |
| Senior Software Developer | $74.859 Nivel II | Sioux Falls, SD | 20 ian. 2023 | 20 ian. 2023 | Certificat |
| Senior Software Developer | $74.859 Nivel II | Sioux Falls, SD | 11 ian. 2023 | 11 ian. 2023 | Certificat |
| Systems Engineer | $86.819 Nivel I | Rockville, MD | 6 ian. 2023 | 6 ian. 2023 | Certificat |
| Application Developer | $94.037 Nivel II | Plano, TX | 15 feb. 2022 | 15 feb. 2022 | Certificat, apoi retras |
Salariile reprezintă limita inferioară a salariului oferit în fiecare cerere, convertite în sumă anuală; statisticile folosesc doar cereri cu normă întreagă certificate. Un LCA nu este o aprobare de viză și un singur LCA poate acoperi mai multe posturi. Sursă: Departamentul Muncii din SUA, Date de divulgare LCA OFLC, ani fiscali 2023–2026 (cea mai recentă decizie 30 iun. 2026).