Acasă › Angajatori › TRUMPF Inc.
TRUMPF Inc.: Salarii H-1B și sponsorizare
TRUMPF Inc. a depus 16 cereri de condiții de muncă pentru vize H-1B și vizelor înrudite în anii fiscali 2023–2026; certificate: 16. Salariu mediu oferit: $90.762.
Sponsorizează TRUMPF Inc. vize H-1B?
TRUMPF Inc. a depus 16 cereri de condiții de muncă în anii fiscali 2023–2026, cea mai recentă fiind depusă pe 1 apr. 2026. Un LCA este primul pas al unei petiții H-1B, deci angajatorul a sponsorizat sau s-a pregătit să sponsorizeze lucrători H-1B; aceasta nu garantează sponsorizarea pentru un anumit job. Verifică listele de joburi ale angajatorului.
Cereri Green Card (PERM) la TRUMPF Inc.: 8 →
Salarii pe titlu de job
| Funcție | LCAs | Salariu median |
|---|---|---|
| Supervisor Production Planning/Business Process | 3 | $92.000 |
| Project Engineer | 2 | $75.000 |
| Data Scientist R&D Machine Analyst | 2 | $74.762 |
| Head of Non-Production Material | 1 | $106.000 |
| Technical Engineer / R&D Supervisor – Software | 1 | $119.000 |
| PP/QM Business Systems Analyst | 1 | $105.000 |
| CAD/CAM Computer Systems Analyst / Head of Software Support | 1 | $101.000 |
| Smart Factory Analyst | 1 | $79.000 |
| Software Project Engineer | 1 | $87.200 |
| Control Systems Engineer | 1 | $101.000 |
| Operational Buyer | 1 | $56.160 |
| Head of Software R&D | 1 | $139.000 |
Cereri pe an fiscal
| An fiscal | LCAs | Salariu median |
|---|---|---|
| An fiscal 2023 | 5 | $82.000 |
| An fiscal 2024 | 3 | $101.000 |
| An fiscal 2025 | 3 | $87.200 |
| An fiscal 2026 | 5 | $92.000 |
Niveluri de salariu prevailing
- Nivel I (intrare)40 %
- Nivel II (calificat)27 %
- Nivel III (experimentat)13 %
- Nivel IV (plin competență)20 %
Departamentul Muncii stabilește patru niveluri de salariu prevailing pentru fiecare ocupație și zonă, de la Nivelul I (intrare) la Nivelul IV (competență deplină). Angajatorul alege nivelul care corespunde cerințelor jobului.
Unde sunt joburile
Ocuații
- Industrial Engineers7
- Electrical Engineers3
- Data Scientists2
- Architectural and Engineering Managers1
- Mechanical Engineers1
- Operations Research Analysts1
- Purchasing Agents, Except Wholesale, Retail, and Farm Products1
Cele mai recente cereri
| Funcție | Salariu de bază | Locație | Depus | Data de început | Status |
|---|---|---|---|---|---|
| Project Engineer | $80.000–$105.000 Nivel I | Farmington, CT | 1 apr. 2026 | 1 oct. 2026 | Certificat |
| Data Scientist R&D Machine Analyst | $89.523–$105.523 Nivel I | Farmington, CT | 1 apr. 2026 | 1 oct. 2026 | Certificat |
| Supervisor Production Planning/Business Process | $103.200–$120.000 Nivel III | Farmington, CT | 26 mar. 2026 | 14 sept. 2026 | Certificat |
| Supervisor Production Planning/Business Process | $92.000–$120.000 Nivel II | Farmington, CT | 13 mar. 2026 | 10 sept. 2026 | Certificat, apoi retras |
| Head of Software R&D | $139.000–$170.000 Nivel IV | Hoffman Estates, IL | 26 feb. 2026 | 8 iul. 2026 | Certificat |
| Operational Buyer | $56.160–$72.800 Nivel I | Farmington, CT | 16 sept. 2025 | 20 oct. 2025 | Certificat |
| Software Project Engineer | $87.200–$95.000 Nivel II | Hoffman Estates, IL | 20 mar. 2025 | 1 mai 2025 | Certificat |
| Control Systems Engineer | $101.000–$140.000 Nivel II | Farmington, CT | 7 feb. 2025 | 8 aug. 2025 | Certificat |
| Smart Factory Analyst | $79.000–$89.000 | Hoffman Estates, IL | 1 mai 2024 | 1 oct. 2024 | Certificat |
| CAD/CAM Computer Systems Analyst / Head of Software Support | $101.000–$130.000 Nivel III | Hoffman Estates, IL | 18 mar. 2024 | 1 iun. 2024 | Certificat |
| PP/QM Business Systems Analyst | $105.000–$170.000 Nivel IV | Farmington, CT | 6 nov. 2023 | 6 mai 2024 | Certificat |
| Project Engineer | $70.000–$90.000 Nivel I | Farmington, CT | 4 aug. 2023 | 1 oct. 2023 | Certificat |
| Data Scientist R&D Machine Analyst | $60.000–$90.000 Nivel I | Farmington, CT | 1 aug. 2023 | 1 oct. 2023 | Certificat |
| Head of Non-Production Material | $106.000–$130.000 Nivel I | Farmington, CT | 24 mar. 2023 | 1 apr. 2023 | Certificat |
| Supervisor Production Planning/Business Process | $82.000–$120.000 Nivel II | Farmington, CT | 15 mar. 2023 | 14 sept. 2023 | Certificat |
| Technical Engineer / R&D Supervisor – Software | $119.000–$130.000 Nivel IV | Hoffman Estates, IL | 11 ian. 2023 | 8 iul. 2023 | Certificat |
Salariile reprezintă limita inferioară a salariului oferit în fiecare cerere, convertite în sumă anuală; statisticile folosesc doar cereri cu normă întreagă certificate. Un LCA nu este o aprobare de viză și un singur LCA poate acoperi mai multe posturi. Sursă: Departamentul Muncii din SUA, Date de divulgare LCA OFLC, ani fiscali 2023–2026 (cea mai recentă decizie 30 iun. 2026).